SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Postavte si 3D tlačiareň za stovku. Týždeň v technológiách

Tlačiareň na veci si môžete poskladať aj doma, plány budú dostupné online. Pozrite si prehľad Týždeň v technológiách.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: SITA/AP)
1.3D tlačiareň sa dá postaviť na kolene

Kanadský vynálezca navrhol a postavil vlastnú 3D tlačiareň. Využíva len bežne dostupné materiály, ktorých cena nepresahuje sto dolárov. Prístroj plánuje postupom času predávať, no plány zverejní aj na internete. Plány objektov získava tlačiareň z počítača vo forme audiosignálu, na základe ktorého usmerňuje pohyb laseru.

Čítajte viac na CBCNews

2.Tesco bude snímať tváre zákazníkov

Sieť maloobchodných predajní Tesco bude zákazníkom v Británii ukazovať reklamy, ktoré budú reagovať na ich pohlavie či vek. Informácie získa nasnímaním tváre zákazníka na kameru. Potom odhadne jeho pohlavie a vek a vyberie najvhodnejšiu reklamu. Firma tvrdí, že zákazníkov nebude skúšať identifikovať a snímky sa nikdy nebudú ukladať do systému.

Čítajte viac na SME

3.Odpadová voda je plná drog

Odpadová voda v slovenských mestách je plná drog a antibiotík. Výskum Slovenskej technickej univerzity ukázal, že v splaškoch v Bratislave či Piešťanoch sa nachádzajú pomerne veľké koncentrácie aktívnych látok z drog ako marihuana, pervitín či extáza. Spolu s nimi našli vedci aj stopy po antibiotikách. Do odpadových vôd sa látky dostávajú po tom, ako prejdú cez telá používateľov.

Čítajte viac na SME

4.Los Angeles chce internet pre všetkých

Americké mesto Los Angeles chce zaviesť prístup na internet pomocou optických sietí pre všetkých obyvateľov. Základné verzia internetového pripojenia má byť zadarmo, za vyššie rýchlosti si záujemcovia priplatia. Ponuky na realizáciu plánu začne mesto prijímať v najbližších týždňoch.

Čítajte viac na Verge

5.Prepájanie Youtube s Google+ už začalo

Internetová firma Google začala s prepájaním YoutTube a sociálnej siete Google+. Komentáre pod niektorými videami na YouTube už používatelia môžu pridávať, len ak sú prihlásení do účtu na sociálnej sieti Google+.

Čítajte viac Techcrunch

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu