SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Vyskúšali sme 108-megapixelový smartfón za tri stovky

Je rýchlejší, ako sme čakali.

Redmi Note 10 Pro (Zdroj: Matúš Paculík)

Hodnotenie

8 / 10

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Páči sa nám:
pekný dizajn
120 Hz AMOLED displej
fotoaparát
dobrá hardvérová výbava
cena
Nepáči sa nám:
občas neprehľadná softvérová nadstavba
systém vibrácií
bez podpory 5G
chýba optická stabilizácia

Produkt na test poskytla spoločnosť Xiaomi

Za posledné obdobie sa nám v redakcii ocitlo hneď niekoľko smartfónov, ktoré sa pri nízkej cene snažia ponúknuť to najlepšie. Výrobcovia sa svojich zákazníkov nepokúšajú lákať na plané sľuby a aj preto je súčasná ponuka smartfónov v nižšom strednom segmente (okolo 300 eur) tak zaujímavá.

Čínsky výrobca Xiaomi má v tomto už mnoho skúseností, veď sa roky snaží budovať meno cenovo dostupnej ale zároveň spoľahlivej značky. Vo väčšine prípadov sa to aj darí, smartfóny sú u nás obľúbené, fitness náramok je jeden z najdostupnejších a v ponuke nájdete robotické vysávače, zubné kefky či inteligentné lampy.

Redmi Note 10 Pro je jedným z najnovších modelov smartfónov, je naplnený množstvom technológií a funkcií, ktoré by sme čakali skôr pri drahších modeloch.

Súvisiaci článok Test: OnePlus 9 Pro je smartfón, ktorý nabijete za polhodinu Čítajte 

Škaredé smartfóny vymreli

Redmi Note 10 Pro sme mali v redakcii v rovnaký čas, ako najnovší model od OnePlus . Pre porovnanie s výrazne drahšou konkurenciou sme si na stôl položili aj najnovší Samsung a iPhone.

Výsledok pre spomínané značky asi nebude úplne uspokojivý, keďže Xiaomi na prvý pohľad nepôsobí výrazne horšie. Dokonca aj po tom, čo sa vám ocitne v rukách, dokáže hneď zaujať sklenenou zadnou časťou a úspešne maskuje lacnejšie pôsobiaci plastový rám.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Tmavé farby veľmi radi nemáme, no Onyx Gray je v podaní Xiaomi aj vďaka zaobleným bokom plná zaujímavých odrazov. Nevadil nám ani pomerne mohutný štvoritý fotoaparát s jedinečným dizajnom a dokonca sme si rýchlo zvykli aj na snímač odtlačkov umiestnený na boku.

Jeho presnosť a rýchlosť je lepšia, ako by sme pri tak lacnom zariadení čakali. Čítačka integrovaná v displeji by bola určite lákavejšia, no buď by zbytočne zvýšila náklady, alebo by pre zachovanie nízkej ceny bola menej presná a rýchla.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu