SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Nový Resident Evil je stelesnením skvelého hororu

S brokovnicou proti vlkolakom a trojmetrovej dáme.

Lady Dimitrescu z Resident Evil Village.Lady Dimitrescu z Resident Evil Village. (Zdroj: Capcom)

Hodnotenie

9 / 10

Resident Evil: Village

Páči sa nám:
skvelá zábava
dokonalá atmosféra
grafika a zvukové efekty
Nepáči sa nám:
týranie rúk hlavného hrdinu

Hru na recenziu poskytla spoločnosť Cenega

Niekoľko skvelých hier, niekoľko priemerných a séria plytkých, aj keď zábavných filmov. Resident Evil sme na obrazovkách CRT televízorov prvýkrát hrali pred dvadsiatimi piatimi rokmi, odvtedy vzniklo niekoľko desiatok hier zo série pre rôzne platformy.

Niektoré dokázali vystrašiť skvelou atmosférou, väčšinou boli skúpe k nábojom, vybaveniu a za tie roky nás zaviedli na rôznorodé miesta. Po toľkých rokoch a hrách sú namieste obavy, či sa séria ešte vôbec má kam posunúť.

SkryťVypnúť reklamu

Dokonalý úvod

Úplne nový diel sme naposledy hrali pred štyrmi rokmi a Resident Evil Village je jeho priamym pokračovaním. Vôbec pritom neprekáža, ak ste si na predchodcu nenašli čas, všetky potrebné detaily sa dozviete hneď na začiatku.

Prvé minúty v hre pritom môžu pre nezainteresovaného diváka pôsobiť normálne - rodinná atmosféra, malé dieťa v rukách starostlivého otca a pohár vína, ktorým sa však pohoda skončí nečakane a hlavne krvavo.

Od tohto momentu to pôjde s hlavným hrdinom (či skôr s vami) dolu vodou a keď sa ocitnete zmätený a dezorientovaný v zasneženom lese, tak viete, že práve sa začína poriadna zábava (či skôr beh o život).

Príchod do zanedbanej a rozpadnutej dedinky je úchvatný, veľký hrad v pozadí a virtuálna zima, z ktorej mrazí aj v pohodlí domova. Kým sa vám podarí dostať do hradu, zažijete niekoľko súbojov a získate viac otázok ako odpovedí.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu