SME
Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Ako si aktivovať a zrušiť odkazovú schránku na mobile

Návody pre hlasové schránky u slovenských operátorov.

Illsutračné foto.Illsutračné foto. (Zdroj: TASR/AP)

Je výhodná, ak bývate často nedostupný alebo mimo dosahu signálu. Hlasová odkazová služba vezme hovor za vás, uloží ho a informuje vás o jeho dostupnosti.

U jednotlivých operátorov si službu odkazovej schránky musíte najprv aktivovať. Prinášame vám návody aktivovania a deaktivovania odkazovej schránky pre Orange, Slovak Telekom a O2.

Orange - ako aktivovať a zrušiť odkazovú schránku

Službu Hlasovej odkazovej služby Orange si aktivujete zavolaním na číslo 555, kde budete postupovať podľa inštrukcií prednahratého hlasu operátora.

Skryť Vypnúť reklamu

Pripravte sa na to, že do služby budete musieť nahrať buď osobné privítanie alebo svoje meno, ktoré bude súčasťou štandardného oznámenia siete Orange. Počas hovoru na číslo 555 si tiež zvolíte bezpečnostný kód, ktorý budete potrebovať, ak si budete chcieť vyberať odkazy z iného ako vlastného telefónneho čísla.

Na zapnutie odkazovej schránky v prípade, ak máte vypnutý telefón alebo ste mimo dosahu signálu, naťukajte do telefónu kód **62*555#.

Ak chcete aktivovať odkazovú schránku aj v prípade, že ani po dvadsiatich sekundách zvonenia nezdvihnete slúchadlo, pri rovnakom postupe zadajte namiesto 62 číslo 61. (Čas čakania zmeníte na 30 sekúnd zadaním: **61*555*11*30#)

Na aktivovanie odkazovej schránky v prípadoch, že máte obsadené, zadajte *67*555#

Skryť Vypnúť reklamu

Keď si všetko nastavíte, o novom odkaze vás bude informovať ikona na displeji mobilného telefónu alebo jeho zapípanie (v závislosti od typu telefónu informácie nájdete v príručke pre používanie vášho mobilu).

Ak si chcete odkazy vyzdvihnúť z vlastného telefónneho čísla, stačí ak vytočíte číslo 555. Z iného telefónu musíte volať na číslo +421 905 055 551 a postupovať podľa pokynov hlasovej služby. V tomto momente budete musieť zadať bezpečnostný kód a vaše telefónne číslo: v tvare XXXX (bezpečnostný kód) #09XXYYYZZZ.

Na deaktivovanie služby hlasovej schránky v Orangei si zrušte presmerovanie podľa návodu v časti Ako presmerovať volania, alebo použite tento postup.

Vytočte 905 a nadiktujte operátorke svoje telefónne číslo. Po overení údajov vám povie sieťový kód, ktorý si zapíšte.

Skryť Vypnúť reklamu

Ukončite hovor, vypnite a znova zapnite mobil a naťukajte do neho kód, ktorý vám nadiktovala operátorka. Odošlite tlačidlom prijať hovor, respektíve iným, ktoré používate na nadviazanie spojenia.

O2 - aktivovať a deaktivovať odkazovú schránku

Aktivácia hlasovej odkazovej schránky je zadarmo, stačí ak zavoláte na číslo 949, alebo kontaktujete operátora cez jeho webový chat.

Ak využívate program s dobíjaním kreditu, hovory sa vám po aktivácii služby automaticky presmerujú do hlasovej schránky vždy, keď ste nedostupný alebo keď hovor nezdvihnete.

Pri programe s platbou na faktúru sa môžete rozhodnúť medzi nepodmienečným presmerovaním pre všetky neprijaté hovory a podmienečným, kde si zvolíte, ktoré hovory presmerujete. Môžete si vybrať jednu a viac z podmienok: volané číslo je obsadené, neodpovedá, je mimo dosahu alebo je nedostupné.

Skryť Vypnúť reklamu

Na novú správu v schránke vás operátor upozorní SMS správou. Vypočujete si ju zavolaním na číslo 999 alebo +421 949 999 999. Pri volaní zo zahraničia musíte pred vypočutím odkazov zadať bezpečnostný kód, ktorý si vytvoríte pri aktivácii služby.

Za vypočutie odkazu v zahraničí platíte ako za odchádzajúci hovor v roamingu.

Službu si môžete opäť deaktivovať na čísle 949 alebo cez webový chat.

Slovak Telekom - aktivácia a deaktivácia odkazovej služby pre mobily

K odkazovej službe v Slovak Telekom sa dostanete na telefónnom čísle 0903 333 999, na ktorom postupujte podľa inštrukcií.

Na rovnakom čísle si odkazy aj vyberáte - môžete použiť aj skrátenú verziu čísla - 123 99. Ak si chcete odkazy vyberať z iného telefónneho čísla, volajte na 123 98 (0903 333 998), kde budete musieť zadať číslo schránky+#+bezpečnostný kód+#.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak chcete hlasovú službu využívať, najskôr si musíte nastaviť presmerovanie hovorov.

Ak chcete okamžite presmerovať všetky hovory na odkazovú schránku, službu si aktivujte na čísle **21*333666#, ktoré vytočíte ako hovor. Ak chcete takéto presmerovanie deaktivovať vytočte ako hovor ##21#.

Presmerovanie v prípade, že je váš telefón obsadený si aktivujete zavolaním na číslo **67*333666# a deaktivujete ho na čísle ##67#.

V prípadoch, keď ste mimo dosahu mobilného signálu alebo máte vypnutý telefón, stlačte **62*333666#. Na deaktiváciu ##62#. Pre presmerovanie v prípade, že neodpovedáte zmeňte prvé dvojčíslie na 61.

Odkazy v Slovak Telekom si vyberáte na telefónnom čísle 0903 333 999, na ktorom postupujte podľa inštrukcií.

Aktivácia hlasovej služby je bezplatná, rovnako sa nespoplatňuje ani presmerovanie na odkazovú službu. Pre používateľov mesačných programov sa nespoplatňuje ani výber odkazov z vlastného telefónneho čísla.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Technologický podcast Klik.

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 2 ďalší 9 h
Severoatlantické dýzové prúdenie.

Polárny prúd spôsobuje aj záplavy.


21 h
Skryť Zatvoriť reklamu