SME

Freeware: Dirkey 0.85 – komfortný prístup k priečinkom

Rýchlo prejsť do nejakého priečinku nie je za bežných okolností vo Windows možné. Hlavne, ak je to priečinok typu „C:\Moje Dokumenty\Osobné\Texty\Tvorba\Básne\Optimistické“, neostáva vám väčšinou nič

iné, ako sa doň „preklikať“. Program Dirkey môže v tomto prípade veľmi pomôcť.

Jediný spôsob, ako možno vo Windows rýchlo prejsť na často používané priečinky, sú „Obľúbené položky“ („Favorites“). V nich sa však miešajú linky na internetové adresy, konkrétne súbory i priečinky. Navyše väčšina užívateľov o tomto spôsobe použitia ani nevie. Tak či tak toto menu nie je prístupné tam, kde ho najviac treba: v dialógovom okne pre výber súboru (ktoré sa otvorí vo väčšine programov napríklad cez „Súbor/Otvoriť“, respektíve „File/Open“). Na riešenie tohto problému existuje niekoľko programov; Dirkey patrí k tým jednoduchším. Jeho výhodou je malá veľkosť, inštalačný program nemá ani 100 KB. Umožňuje nastaviť len 9 priečinkov, na ktoré sa potom pristupuje klávesovou kombináciou Ctrl-číslo. Nastaviť ich možno veľmi rýchlo, cez Ctrl-Alt-číslo, alebo ich priamo zadať do dialógového okna programu. Stlačením Ctrl-0 sa zobrazia všetky zadefinované priečinky. Možno si vybrať používanie čísel na alfanumerickej (nad písmenami) alebo na numerickej klávesnici. Tieto skratky možno, samozrejme, používať tak v Prieskumníkovi, ako aj v dialógových oknách. Nepracuje len v špeciálnych oknách, aké pri otváraní súboru používa napríklad Microsoft Office.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Tým sa celá funkčnosť programu končí. Tí, čo majú vyššie nároky, musia siahnuť napríklad po programe PowerPro. Jeho konfigurácia nie je až taká jednoduchá, ale okrem nespočetného množstva rôznych funkcií umožňuje aj neobmedzené množstvo skratiek pre priečinky, ktoré sa dajú vyvolať z menu alebo ľubovoľnými klávesovými skratkami; navyše si pamätá posledné vybrané priečinky v danom dialógovom okne a ponúka ich tiež.

Napriek tomu, že Dirkey je ešte vo vývojovej verzii, pri testovaní fungoval bez problémov. Komu stačí obmedzené množstvo funkcií a viac potrebuje jednoduché a rýchle nastavenie, pre toho môže byť tento program ideálny.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Simulácia rozloženia hmoty v kubickej časti vesmíru. Modré štruktúry vlákien predstavujú hmotu (predovšetkým tmavú hmotu) a prázdne oblasti medzi nimi predstavujú vesmírne prázdnoty.

Kontroverzná hypotéza môže vysvetliť Hubblovo napätie.


Najjužnejšie položená sopka na Rossovom ostrove pri pobreží Antarktídy. Na Antarktíde spí stovka sopiek pod ľadovcom, ktorý sa postupne topí.

Klimatická zmena môže poháňať erupcie.


2

Týždenný podcast o novinkách z vedy.


a 2 ďalší
Poloha 3I/Atlas.

(Ne)vedecký newslettre Tomáša Prokopčáka.


Komerčné články

  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre. Chcú pravdu
  2. Influenceri vzali na dovolenku ľudí, ktorých nepoznali
  3. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu
  4. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  5. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  6. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  7. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  8. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  1. Uprostred leta prichádza princ na bielom koni
  2. Influenceri vzali na dovolenku ľudí, ktorých nepoznali
  3. Letná revolúcia a špeciál o mužoch a našich svetoch
  4. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu
  5. Stanovisko LESY Slovenskej republiky, š. p.
  6. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  7. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné?
  8. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  1. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 21 328
  2. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu 6 227
  3. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné? 5 454
  4. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo 3 585
  5. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 492
  6. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta 2 390
  7. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 2 187
  8. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy 2 057
SkryťZatvoriť reklamu