Doteraz najviac mesiacov naraz - až 23 - objavili Scott Sheppard a David Jewitt výkonnými ďalekohľadmi na tichomorskom ostrove Havaj. Jupiter si tak upevnil postavenie nebeského telesa s najväčším počtom satelitov.
Tento plynový obor ich má teraz rovných 60. Za ním nasledujú Saturn s 31 mesiacmi, Urán s 21 mesiacmi a Neptún s 11 mesiacmi.
Novoobjavené Jupiterove mesiace, ktoré predstavuje časopis Nature, majú priemer od dvoch do osem kilometrov. Sú to najmenšie mesiace, aké vedci doteraz objavili pozemskými ďalekohľadmi.
Prvé Jupiterove mesiace boli objavené už v roku 1610. Vtedajší astronómovia Galileo Galilei, Johannes Kepler a Simon Marius ich pomenovali Io, Europa, Ganymedes a Kallisto.
Medzi súčasnými 60 mesiacmi je 52 tzv. iregulárnych. Sú to telesá, ktoré pri putovaní vesmírom zachytila gravitácia Jupitera. Pravé mesiace planéty vznikli v počiatkoch zrodu slnečného systému z tej istej hmoty ako Jupiter.
Medzinárodnej astronomickej únii (IAU) v Paríži, ktorá oficiálne uznáva vesmírne objavy a objektom udeľuje mená, robí pribúdajúci počet Jupiterových mesiacov problémy. Astronómovia ich pôvodne zo žartu pomenúvali po milenkách mocného boha Jupitera. Tento zdroj mien však už nestačí.
Pri ostatnom rozdávaní mien v decembri 2002 prišli preto na rad ďalšie postavy z mytológie, ako napríklad bojovník Harpalyke, ktorý vedel bežať tak rýchlo ako kôň, a panna Taygete, ktorá ukončila svoj život samovraždou.