SME
Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
POČÍTAČOVÉ HRY

Unreal 2 - návrat ďalšej legendy

Hra Unreal vyvoláva v mysli mnohých hráčov nádherné spomienky. Dlho očakávaný titul, ktorý tak uchvátil svojou výpravnosťou, vizuálnou dokonalosťou a atmosférou, bol míľnikom žánru akčných hier. Jeho pokračovanie..

Hra Unreal vyvoláva v mysli mnohých hráčov nádherné spomienky. Dlho očakávaný titul, ktorý tak uchvátil svojou výpravnosťou, vizuálnou dokonalosťou a atmosférou, bol míľnikom žánru akčných hier. Jeho pokračovanie, prirodzene, tiež vyvolalo vlnu záujmu. Unreal 2: The Awakening však už v modernej konkurencii nemá šancu vyvolať taký rozruch.

Špičkové grafické spracovanie sa autorom podarilo udržať. Ostatné charakteristiky sa síce spájajú v zábavný celok, ale nevybočujú z priemeru. Už sám príbeh hrdinu Johna Daltona, ktorý sa s posádkou svojej kozmickej lode púšťa do hľadania mocných artefaktov roztrúsených po rôznych planétach, je vykreslený plytko a nijako hráča na hru nenavnadí.

Takmer v každej misii máte za úlohu prestrieľať sa po vytýčenej trase (žiadne alternatívne postupy nečakajte) do určeného bodu. Po ceste na vás síce čakajú zaujímaví a občas celkom inteligentní nepriatelia, ale inak tu nenájdete spestrenie v podobe logickej úlohy či prekvapujúcej situácie. Dizajnéri úrovní vás doslova ťahajú za ručičku.

Trochu vzrušenia prinesie niekoľko obranných misií, v ktorých máte za úlohu určitý časový úsek odolávať nájazdom množstva protivníkov. Nejde však o nič prevratné. Dejovú nudu sa autori snažili prekryť zopár humornými situáciami, najmä v diskusiách s vašou posádkou. Nebyť však pútavej ponuky zbraní, s ktorými si užijete dosť zábavy v boji proti nepríjemným nepriateľom, takmer by neexistoval dôvod, prečo Unreal 2 hrať. Neobsahuje totiž ani možnosti pre súboje viacerých živých hráčov, a tak po prvom dohraní zapadne prachom.

Autori sa akoby spoľahli na to, že celú hru vytrhne jej technické spracovanie. Aj tomu je však čo vytknúť. Uvidíte síce nádherné scenérie rôznych druhov planét, dokonale vymodelovaných protivníkov a dych berúce grafické efekty, všetko však pôsobí umelo a sterilne. Zvuky sú, naopak, úplne bez chyby a občas vybičujú atmosféru na maximum. Za hudobnú kulisu by sa však každý dobrý hudobník hanbil - soundtrack je úplne bez energie a oplatí sa rýchlo ho vypnúť.

Unreal 2 je teda obyčajnou „strieľačkou“, ktorá postačí na priemernú zábavu, ale chýba jej dotyk dizajnérskeho génia.

www.unreal2.com

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Igor Matovič a minister obrany Jaroslav Naď.
Testovanie v Dolnom Kubíne.
Minister obrany Jaroslav Naď.
Cynická obluda

Banzai!

Do plošného testovania ostáva pol dňa a stále je len 60% potrebných zdravotníkov. Vedenie nariadilo neustupovať.