SME
Nedeľa, 28. máj, 2023 | Meniny má Viliam

20 najočakávanejších hier roku 2003 - podľa HRY.SME.sk

Nový rok vyzerá byť bohatý na herné hity. Aby sme vám pomohli v záplave „zaručene najlepších titulov“, rozhodli sme sa pripraviť, podľa nás, dvadsiatku najzaújimavejších hier roka 2003, ktoré majú potenciál hernej bomby. Museli sme to celé skrátiť na dvad

siatku najočakávanejších titulov, tak ak medzi hrami nenájdete svojho favorita nezúfajte. Pôvodný zoznam obsahoval vyše sedemdesiat titulov, ale v rámci efektivity došlo k orezaniu článku. Ale vrhnite sa už na dvadsať (pravdepodobných) hitov tohoto roka.

Články sú zoradené podľa abecedy a nie podľa očakávaní. Aký je váš zoznam, líši sa od toho nášho? Pridajte aj vy svoj názor do fórumu pod článkom!

Black & White 2 (Lionhead/Electronic Arts)
Black & White je hra, ktorú nezaradíte do žiadneho herného štýlu. Ide o zmes stratégie, logickej hry a tamagotchiho. Peter Molyneux pripravuje pokračovanie o ktorom sa viac dozviete v našej novinke. Je pravdou, že prvý diel rebríčky predajnosti rozhodne netrhal, ale možno sa to podarí druhému dielu. Ide však o zaujímavú hru – bez debaty.Broken Sword 3 (Revolution Software/?)
Kto tvrdil, že adventúry vymreli nemal pravdu. Dôkazom je kvalitný Gabriel Knight 3D (múzeum), alebo z najnovších Post Mortem, Runaway: Road Adventure a pripravovaná adventúra Broken Sword 3. Hra sa bude odohrávať v troch rozmeroch, ktorý nám zabezpečí, že hra sa bude podobať filmu. Podrobnejšie informácie sa dočítate v novinke a preview.

 

SkryťVypnúť reklamu

Colin McRae Rally 3 (Codemasters/Codemasters)
Codemasters sa rozodli vytvoriť pokračovanie známeho rally simulátoru, ktorý sa vôbec nemusí skrývať za známe meno Colina, lebo jeho kvality uznávajú po celom svete. My vám prezradíme aspoň vozidlá: Citroen Saxo Kit Car, Citroen 2CV Sahara, Citroen Xsara Kit Car, Fiat Punto Rally Car, Lancia 037, Ford Focus RS WRC 2002, Puma Rally Car, 1986 RS200, MG ZR Rally Car, Mitsubishi Lancer Evo 7, Subaru Impreza WRX (44S), Subaru Impreza 22B Sti a ďalšie bonusové autá. K tomu všetkému môžete pridať zábavnosť, ktorá je pre túto hernú sériu známa.

Command & Conquer: Generals (EA Pacific/Electronic Arts)
Táto real-time stratégia je známa hlavne vďaka svojmu menu. Či sa však prvé 3D spracovanie podarí sa dozvieme na jar. Bližšie info v našej novinke.

 

SkryťVypnúť reklamu

 

Counter-Strike: Condition Zero (Ritual/Vivendi)
Firma Valve v spolupráci s Ritualom (tvorca oboch datadiskov k Half-Lifu) nám pripravuje hru, ktorá ako multiplayerový addon k hre Half-Life zožal úspechy po celom svete. Tento multiplayerový mod rozdelil hráčov do dvoch družstiev: komando a teroristi. CS: CZ však už bude hra, ze ktorú si budete musieť poctivo zaplatiť. Novinkou je integrácia singleplayeru do hry, ktorý obsahuje 5 kampaní a 24 samostatných misií. Budete plniť úlohy len za komando v rozličných prostrediach: džungľa, sneh, mesto, púšť. Vysoký má byť aj počet skinov (160) a realistické modely jednotlivých vojakov. Hru samozrejme budete môcť hrať aj v multiplayeri a ak si udrži hrateľnosť predchodcu, bude to hit roku 2003.

SkryťVypnúť reklamu
DOOM 3 (id Software/Activision)
Po prečítaní názvu musí byť KAŽDÉMU hráčovi jasné o čo ide. Ak si chcete oživiť informácie, tak si prečítajte novinku, ktorá je sice staršieho data, ale obsahuje aj tak dosť informácií. Každý očakáva túto kultovú (áno, ešte hra nevyšla a už si ju dovolím nazvať kultovou!!!) FPS ako božie spasenie a fakt ma nenapadá, čo by som mohol o tejto hre ešte originálne napísať.

 

Duke Nukem Forever (3D Realms/Take 2 Interactive)
Nepoznám človeka, ktorý by nikdy nepočul o hre Duke Nukem 3D. Duke Nukem Forever je jeho priame pokračovanie, ktorého vývoj sa riadne pretiahol. Hra sa mala dostať na pulty obchodov už v roku 1998 (teda ak ma pamäť neklame), ale zatiaľ sme mohli zhliadnúť len zopár obrázkov a trailerov. Za všetko môže niekoľkonásobná zmena enginu a snaha autorov vydať perfektnú hru. Len aby sa to celé nezvrtlo ako s Daikatanou. A pre tých, ktorý nevedia, čo je to Duke Nukem len pripomeniem, že ide o kultovú FPS, ktorá prebrala žezlo kráľa strielačiek po Doomovi. Nám zostáva len dúfať, že hra v roku 2003 už konečne uzrie svetlo sveta, lebo už veta: Vyjde to, keď to bude hotové, začína hráčov pekne štvať. A posledné novinky o hre hovoria, že nebude podporovať kooperatívnu sieťovú hru.

SkryťVypnúť reklamu
Full Throttle II (LucasArts/LucasArts)
Máme tu ohlásenú ďalšiu adventúru – tentoraz z prostredia motorkárov. Full Throttle 2 má obsahovať množstvo akčných sekvencií, kopec humoru v novom príbehu, v ktorom sa bude skrývať dobrodružstvo za dobrodružstvom v 3D zobrazení. Vývojom bol poverený Sean Clark (je tiež zodpovedný za The Dig, Sam & Max Hit the Road alebo Escape from Monkey Island ), ktorý prezradil aj niečo z príbehu. Ako šéf motorkárskeho gangu sa zamotáte do plánu na zničenie mesta, čomu chcete zabrániť. Ako dopadne táto zmes akcie a adventúry sa dozvieme v tomto roku, lebo už by mali byť hotové jednotlivé herné levely a ich dizajn.

Hidden & Dangerous 2 (Illusion Softworks/Take 2 Interactive)
Česká hra H&D je známa množstvu hráčov hlavne vo východnej Európe, lebo prerazila ako prvá hra zo susedného Česka. Dostávate sa do role vojaka v období druhej svetovej vojny, kde budete zneškodňovať nepriateľov v 24 misiách (Afrika, Barma, Londýn, Normandia, Nemecko a hranice Česka). Tentoraz by malo ísť o konflikt západných štátov so Sovietskym Zväzom, teda o akúsi predzvesť Studenej vojny. Celá hra vyvrcholí bitkou medzi britskou organizáciou SAS a ruskou KGB. Svoju postavu budete primárne vidieť z pohľadu tretej osoby, ale prítomný je aj first-person pohľad. Nebude chýbať ani multiplayer, ktorý bude obsahovať klasické módy ako deathmatch, CTF a niečo ako Assault z Unreal Tournamentu (napr. stráženie zajatca v základni).

SkryťVypnúť reklamu
Indiana Jones and Emperor's Tomb (The Collective/LucasArts)
LucasArts spolu so spoločnosťou The Collective pracujú na ďalšom pokračovaní Indiana Jonesa. Pôjde znovu o akčnú adventúru z pohľadu tretej osoby, takže si znovu môžete pripaviť bič a revolver, ale Indy použije aj lopaty, stoličky, nohy od stolov, len aby prežil. Hra je priravovaná v novom 3D engine, navštívite 10 levelov (Praha, Istanbul alebo hory v Číne) a či sa hra dočká úspechu, závisí len na ich tvorcoch.

Metal Gear Solid 2: The Substance (Konami/Konami)
Táto značne kontroverzná hra si získala dosť priaznivcov ale aj odporcov. Ide o konverziu z PSX, kde ste ovládali postavičku, ktorá bola známym špiónom. Musíte sa tichým plížením prebojovať desiatkami misií, ktoré vás stále udržujú v strehu. Kladne ohodnotený je hlavne príbeh, ktorý vytvorí okolo hry výbornú auru, ktorá vás drží s čumákom na monitori. Ďalšie informácie sa dozviete v tomto článku.

 

SkryťVypnúť reklamu

Rainbow Six: Raven Shield (Red Storm Entertainment/UbiSoft)
Herná séria Rainbow Six od známeho spisovateľa Toma Clancyho je známa a hráčmi obľúbená. UbiSoft sa rozhodol pokračovať v tejto protiteroristickej ságe a to znamená len plus pre hráčov. Hra by mala byť vylepšená po grafickej stránke, umelá inteligencia protivníkov i vašich spolubojovníkov by mala byť prepracovaná do detailov a môžeme očakávať vysokú podporu multiplayeru, ktorý bol v predchádzajúcich dieloch odsúvaný do pozadia. Ďalším vylepšením by mala byť komunkácia s ostatnými členmi vašeho komanda. Každý bude robiť niečo iné, ale ako celok budete vytvárať kompaktný týn, v ktorom je každý jeden člen závislý na tom druhom. A s touto vlastnosťou hra získava ďalší rozmer.

SkryťVypnúť reklamu
Republic: The Revolution (Elixir Studios/Eidos Interactive)
Príbeh Republic: The Revolution vás zavedie do fiktívnej republiky Novistrana tesne po rozpade Sovietskeho sväzu a umožní vám vžiť sa do role politického vodcu jednej z novovzniknutých politických strán. Cieľom hry bude získať podporu ľudí vo viac jako v 20 mestách. Budete musieť absolvovať rôzne mítingy na ktorých budete musieť presvedčiť, že práve tá vaša strana je tá vyvolená a vykonávať akcie, ktoré si občanov naklonia. Táto hra je vo vývoji už dosť dlhú dobu a o vývoj sa stará Elixir Studios. Hra by mala byť navyše graficky neuveriteľne detailná, čo potvrdzujú aj obrázky.

Simcity 4 (Maxis/Electronic Arts)
Budovanie mesta je výborná zábava. Veď nám to dokázali už tri diely budovania mesta a treba si priznať, že každý z nich zožal úspech. Preto oznámenie vývoja štvrtého pokračovania vyvolalo značný rozruch a už podľa obrázkov je vidieť, že pôjde o výborný titul. Viac informácií v našom staršom preview.

 

SkryťVypnúť reklamu

Star Wars Galaxies: An Empire Divided (Verant Interactive/LucasArts)
Určite ste aspoň raz vo svojom živote počuli o fenoméne Star Wars. A teraz si predstavte, že sa budete môcť pohybovať vo svete Hviezdnych vojen a navštevovať známe lokácie. O vývoj hry sa stará Verant Interactive – tvorca známej on-line hry Everquest. Na výber budete mať 8 rás, ktorým pridelíte povolanie... môžete sa pohybovať po rôznych svetoch (Tatooin, Naboo, mesto Gunganov…). Ako vidíte, táto hra má veľmi vysoké ambície sa presadiť. Viac sa dozviete v našom pripravovanom preview.

 

TOCA Race Driver (Codemasters/Codemasters)
Už dlho sme sa nedočkali poriadneho simulátoru závodov cestných automobilov, čo by mala zmeniť nová TOCA. Podrobnejšie informácie o hre sa dozviete v našom pripravovanom preview.SkryťVypnúť reklamu
Tomb Raider: Angel of Darkness (Core Design/Eidos Interactive)
Lara Croft je najznámejšia postava virtuálneho neba a dokonca sa dočkala aj filmového spracovania (aj keď biedneho). Core Design v štvrtom diely nechal Laru zomrieť pod hŕbou kameňov a bol to pre hráčov šok. Lenže toto zlaté prasiatko sa Eidos rozhodol oživiť v tzv. novej Lare Croft, ktorá bude značne odlišná od predošlých dielov. Nebudete ovládať len Laru, dočkáte sa adventúry, rozhovorov, lepšej grafiky a – prečítajte si našu novinku.

 

Tom Clancy's Splinter Cell (Ubisoft/Ubisoft)
To že pre nás Ubisoft chystá špiónážnu akciu sme vedeli už dávno, ale nikto netušil, že pôjde o takú pecku. Podrobnejšie informácie sa dozviete v novinke a ja len jednu perličku z hrania na záver, ktorá ma skoro odrovnala. Ak rozstrelíte akvárium, vytečie z neho na podlahu voda, do ktorej ak vkročí nepriateľ a vy do vody vystrelíte z elektrickej pušky, tak sa začne zmietať v kŕčoch a zomrie.

SkryťVypnúť reklamu

 

Tropico 2: Pirate Cove (Frog City/Take 2 Interactive)
To že sa chystá pokračovanie obľúbenej real-time stratégie Tropico sa vedelo už dávnejšie a očakávania stále stúpajú. Tropico 2 sa bude odohrávať na skrytom pirátskom ostrovčeku kdesi v Karibiku, na ktorom sa budete starať o všetky pirátske potreby (zajatci, zásoby rumu, klietky pre papagáje, ženy, hazard a ubytovanie...). Tentokrát sa nebudete sústrediť na produkciu materiálu, ale na kradnutie tovaru na mori a zajímanie obetí, ktoré vám budú slúžiť ako pracovná sila. Každá postava by mala mať svoju vlastnú osobnosť, čo nám dokazuje, že sa bude jednať o strategický hit.

Unreal II: The Awakening (Legend Entertainment/Infogrames)
O nasledovníkovi pôvodného Unrealu sa dlhú dobu hovorilo dosť potichu, ale teraz sa na nás vyrojil dostatok informácií, ktoré vám predložíme čoskoro v našom preview. Tam sa nachádzajú všetky dôležité informácie, ktoré je teraz zbytočné opakovať.

SkryťVypnúť reklamu

Zoznam čakateľov: Impossible Creatures, Anno 1503, Gothic 2, Praetorians, Freelancer, Lords of the Realms 3, The Cult, Commandos 3, Imperium Galactica 3, Master of Orion 3, Thief 3, World of Warcraft.

P.S. Ak sa chcete dozvedieť o nejakej hre podrobnejšie informácie, dajte nám vedieť a pripravíme pre vás podrobný článok (samozrejme ak už nebolo napísané preview).

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 3 ďalší 23 h

(Ne)vedecký newsletter Tomáša Prokopčáka.


1 h

Nové správy zo sveta vedy.


a 1 ďalší 26. máj
Zakladateľ spoločnosti Virgin Galactic Richard Branson.

Letenky si už kúpili stovky zákazníkov.


TASR 26. máj

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
 3. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
 4. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
 5. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné
 6. Plánujete si dokonalú rodinnú dovolenku?
 7. Martin Cígler zo Seyforu: Rast IT sektora predbieha počet odborn
 8. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami
 1. Na trhu jazdeniek pribudli kabriolety
 2. Slováci pomáhajú s digitalizáciou školstva doma aj v zahraničí
 3. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné
 4. Päť rád, ako si po vysokej škole nájsť vysnívanú prácu
 5. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“
 6. Miro Šatan: Nechajme deti robiť viacero športov
 7. 7 dôvodov, že investícia do bezpečnostných dverí sa vypláca
 8. Dualisti o praxi: Sme súčasťou všetkých procesov
 1. Odvážte sa vystúpiť z komfortnej zóny. Zažijete iné Chorvátsko 9 634
 2. Existuje viac spôsobov, ako znížiť mesačnú splátku na hypotéke 8 108
 3. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 7 131
 4. Byty v Rakyte s dotovanou hypotékou a zvýhodnenými cenami 5 074
 5. Ďurákovci a ich biznis: Z malého e-shopu k státisícovým tržbám 4 848
 6. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 4 681
 7. Čeľustní ortopédi bijú na poplach: Pacienti potrebujú ochranu 4 051
 8. Tipy na výlety po letnom Rakúsku 2 455
SkryťZatvoriť reklamu