S tým, ako čoraz viac ľudí žije a ukladá svoje životy do internetových služieb, úmerne rástlo aj ich riziko. Bezpečnostní analytici naň upozorňovali roky, no rok 2014 naplno ukázal, aká krehká je digitálna bezpečnosť.
V apríli objavili bezpečnostnú chybu s názvom Heartbleed, ktorá umožňovala útočníkom oklamať služby a získať údaje či prístupové heslá uložené na serveroch internetových služžieb. Chyba v zabezpečení serverov zasiahla do súkromia miliónov ľudí, bez toho, aby spravili akúkoľvek chybu. Bola na strane poskytovateľov služieb.
Nasledovali útoky na zle zabezpečené dátové úložiská amerických firiem Home Depot, Target či JPMorgan – každý znamenal stratu súkromia pre desiatky miliónov ľudí.
Augustový útok na službu iCloud, ktorá skladuje dáta z iPhonov, skončil únikom intímnych fotografií desiatok najznámejších celebrít.
V septembri odhalili chybu ShellShock, ktorá, podobne ako Heartbleed vystavovala milióny počítačov útočníkom, no poskytovala útočníkom ešte väčšie možnosti.
Sériu chýb a útokov na konci roka vystriedal otvorený kybervojenský konfilikt medzi USA a Severnou Kóreou, ktorého spúšťačom bol hackerský útok na spoločnosť Sony. Výsledkom kybernetickej prestrelky bolo stiahnutie filmu z kín v USA a úplne odstavená severokórejská infraštruktúra.