SME
Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky
SOFTVÉR

Surfujte na webe offline a zadarmo

Pre väčšinu surfistov pripojených cez telefónnu linku je to dôverne známy problém: majú svoj obľúbený webový server, na ktorom by vedeli stráviť celé hodiny, ale čítať jednu stránku online päť minút a potom kliknúť na ďalšiu je luxus, ktorý si nemôžu dovo


(open source, www.httrack.com )

liť. Ukladanie všetkých zaujímavých webových stránok po jednej (podľa návodu v článku vyššie na tejto strane) je však pri väčšom počte stránok veľmi nepohodlné a zároveň sa pri tom strácajú prepojenia medzi stránkami a nemožno sa po nich už pohybovať kliknutiami na odkazy.

Existujú však programy, ktoré ponúkajú elegantné riešenie tohto problému: keď ste pripojení na internet, skopírujú obsah hoci aj celého webového servera do vášho počítača a vy si potom môžete prezerať jednotlivé stránky aj keď nie ste pripojení na internet.

Jedným z najkvalitnejších je WinHTTrack Website Copier, ktorý ponúka množstvo pokročilých nastavení a pritom sa veľmi ľahko ovláda. Navyše je zadarmo a komunikuje aj v slovenčine.

Sťahovanie webových stránok prebieha v niekoľkých jednoduchých krokoch. Po zadaní názvu projektu a miesta, kam sa má webová stránka uložiť, si zvolíte, aký spôsob kopírovania si želáte. Najčastejšie je to jednoducho príkaz „Skopírovať web stránku“ (Download web site), je však možné žiadať aj aktualizáciu už stiahnutého webu (skopírujú sa iba stránky, ktoré boli zmenené). Program sa dá zároveň využiť aj na preverenie funkčnosti hypertextových odkazov na ľubovoľnej stránke a špeciálna funkcia umožňuje stiahnutie všetkých stránok vo vašich Obľúbených položkách pre offline prezeranie.

Po zadaní adresy môžete špecifikovať, ktoré súbory sa majú zo stránky skopírovať - ak sú pre vás dôležité len texty, zakážte sťahovanie obrázkov, videa či zvukových súborov. Program ponúka aj množstvo ďalších nastavení, z nich je však dôležité nastaviť len hĺbku a externú hĺbku sťahovania. Hĺbka určuje, koľko stránok bude program zo servera sťahovať. Prednastavená hĺbka je nekonečná - program stiahne všetky webové stránky, ktorých adresa sa začína zadanou (napríklad www.sme.sk či europa.eu.int/information_society). Pri veľkých serveroch preto musíte hĺbku sami nastaviť, aby sa stránka nesťahovala, až kým sa nevyčerpá kapacita vášho pevného disku. Ak zadáte napríklad hĺbku 3, stiahnu sa všetky stránky, na ktoré sa dá dostať zo zadanej dvoma kliknutiami. Naproti tomu externá hĺbka určuje, či sa môžu sťahovať aj stránky z iných serverov, na ktoré vedie z „vášho“ serveru odklik. Ak chcete stiahnuť aj takéto stránky, nastavte externú hĺbku na hodnotu vyššiu ako 0. Inak môžete nechať všetky nastavenia nedotknuté.

Po stiahnutí si môžete webové stránky prezerať priamo prezeraním na vašom pevnom disku alebo prostredníctvom vytvoreného indexu stránok.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Judit Polgárová patrila medzi desať najlepších šachistov sveta. Dosiaľ ju neprekonala žiadna žena.
AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Vybrané postavy slovenského covidového betlehema (píše Michal Havran)

Všetci vieme, že situácia je náročná.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Zoja a súmrak sovietskeho mýtu o Veľkej vlasteneckej

Pohodlné pravdy o druhej svetovej vojne sa začínajú rozpadávať aj v Rusku.

Vstup do múzea Zoji Kosmodemianskej v Petriščeve.

Zápas roka? Vémola ho ukončil už v prvom kole

Baba Jaga vydržal iba dve minúty.

Karlos Vémola - Václav Mikulášek. MMA Terminátor vs. Baba Jaga LIVE dnes v Oktagon 19.

Neprehliadnite tiež

Britské letectvo odfotilo najväčšiu ľadovú kryhu na svete

Kryha sa v roku 2017 odtrhla od antarktického ľadovca Larsen-C.

Na Zem sa vrátil vzácny materiál z asteroidu

Kapsula pristála na púšti v južnej Austrálii.

Kapsula so vzorkami sa vrátila na Zem.
Vizualizácia - ClearSpace zachytáva odpadok.

Číňania tvrdia, že dosiahli kvantovú nadvládu

Míľnik dosiahol už druhý stroj na svete.

Ilustračné foto.