SME

Vysávače budú používať ultrazvuk, vyčistia viac

Vibrácie uvoľnia prach, ktorý uviazol medzi vláknami koberca.

SAN FRANCISCO, BRATISLAVA. Vytiahnete zo skrine vysávač a pustíte sa do upratovania. Kým motor vytvorí prúd vzduchu, ktorý do seba saje prach z koberca, za rotujúcou kefou sa deje čosi nezvyčajné. Ultrazvukový modul rozkmitá vlákna koberca, z ktorých sa uvoľní ďalšia dávka prachu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Novú technológiu vysávania ohlasuje firma Sonicclean, ktorá sa nechala inšpirovať ultrazvukovými čističmi či zubnými kefkami. Využíva ultrazvukové vibrácie na to, aby uvoľnila prach, ktorý zapadol do hlbín koberca. Vďaka tomu bude vysávanie účinnejšie a menej náročné na energiu.

SkryťVypnúť reklamu

Novinku s 12-tisíc vibráciami za minútu ponúka za 199 dolárov domácnostiam, v ktorých žijú alergici. Vývojári sú presvedčení, že práve v tomto prístupe je budúcnosť vysávania. Tak, ako rotujúce kefy umožnili vznik akumulátorových vysávačov, ultrazvukové vysávanie môže pomôcť k ďalšiemu zefektívneniu.

Dyson, ktorý je inovátorom v segmente vysávania, zatiaľ s podobnou technológiou na trh neprišiel. O vysávače sa začínajú zaujímať aj regulátori. Vidia v nich neefektívnych žrútov energie a tak pripravili nové pravidlá, ktoré majú zvýšiť účinnosť vysávačov.

Ultrazvuk by mohol byť jedným z prvkov, ktorý môže otvoriť novú éru upratovacích prác. Aj keď domácnosti hromadne menia mäkké koberce za tvrdé laminátové podlahy, dopyt po vysávačoch neklesá a domácnosti si fungovanie bez nich nevedia predstaviť.

SkryťVypnúť reklamu

Napísali v magazíne Digital Trends.

Načítavam video...

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 1 ďalší 1
Asteroid 2024 YR4 zachytený Webbovým teleskopom.

Objekt je doteraz najmenší, aký Webbov teleskop zameral.


TASR 1
Ilustračná snímka.

(Ne)vedecký newsletter Tomáša Prokopčáka.


2
Misia Fram2 je pomenovaná po nórskej prieskumnej lodi.

Kapsula za pomoci padákov dosadla do vôd Tichého oceánu.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu