SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Ako si pozrieť filmy na Vianoce aj bez televízora

Ak máte prístup na internet a počítač alebo akékoľvek mobilné zariadenie, môžete filmové Vianoce stráviť aj bez televízora.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ - SITA/AP)

Na Slovensku dostupné služby ponúkajú nielen živé vysielanie, ale aj archívy plné filmov. Ponuka síce nie je taká veľká ako pri zahraničných alternatívach, no výhodou je dabing, prípadne titulky v slovenčine či v českom jazyku.

Hodina a pol HD verzie filmu môže zabrať skoro tri gigabajty dát, na čo by ste mali myslieť pri pozeraní filmov cez mobilný internet. Väčšina služieb už nespoplatňuje dáta nad dohodnutý rámec, no namiesto toho rapídne zníži prenosovú rýchlosť.

Nižšia kvalita filmov býva menej náročná a viac ako jeden gigabajt by ste preniesť nemali. Niektoré služby vám navyše umožnia výrazne znížiť kvalitu, objem prenesených dát tak môže ešte viac klesnúť.

No niekedy vám ani najnižšia kvalita nemusí zaručiť plynulé prehrávanie videa. V oblastiach so slabým dátovým pokrytím si filmy pravdepodobne nevychutnáte vôbec.

1.Antik TV

Majitelia zariadení so systémom iOS a Android môžu využiť službu košickej spoločnosti Antik, ktorá pre nich zadarmo ponúka živé vysielanie vybraných slovenských televíznych staníc.

Nie je vyžadovaná žiadna aplikácia, vystačíte si s webovým prehliadačom a zadaním adresy iphonetv.antik.sk. Po krátkej registrácii môžete pozerať programy, aktuálne ich je v ponuke osem, z tých dôležitých chýba len Markíza.

Kvalita vysielania je obmedzená a dobre vyzerá len na smartfónoch. Pri pozeraní na tablete sa pripravte na neostrý obraz, no zároveň berte do úvahy, že dátový tok nie je určený na taký veľký displej.

Cena za mesiac: zadarmo

+ cena, dostačujúca ponuka kanálov

- funguje len na mobilných zariadeniach

2.Voyo

Tento komplexný balík ponúka za paušál stovky filmov a živé vysielanie programov spadajúcich pod televíziu Markíza. Služba je dostupná na smartfónoch, tabletoch, počítačoch a smart televízoroch.

Ponuka filmov nevybočuje zo slovenského štandardu a nájdete tu dosť dobrých a starších filmov. Maximálne trojročných filmov je v paušálnom balíku približne sto. Aj Voyo ponúka okrem paušálu takzvaný prémiový obsah, za ktorý si musíte jednorazovo zaplatiť, cena je pri niektorých snímkach vyššia aj ako dve eurá. Ponuka je ale skôr priemerná, vyslovene dobrých filmov tu nie je veľa.

Cena za mesiac: 5,99 eur

+ Široká ponuka, pri seriáloch aj vlastná tvorba

- Málo obsahu pre deti

3.Topfun Nonstop

Služba je dostupná vo vybraných smart televízoroch, spustíte ju na skoro každom počítači, notebooku a smartfóne či tablete. Základná verzia stojí osem eur mesačne a dovolí vám pozrieť neobmedzené množstvo filmov.

Aktivovať si môžete aj lacnejšiu službu Start, ktorá vám za dve eurá mesačne dovolí pozrieť si 50 filmov. Výber dostupných filmov je ale obmedzený v porovnaní so základnou službou Topfun, ktorá je založená na platení za požičanie každého jedného filmu.

Cena sa pri novinkách pohybuje okolo dvoch eur. Vybrané filmy si môžete kúpiť, cena za digitálnu licenciu je približne 15 eur.

Cena za mesiac: 8 eur

+ česká s slovenská tvorba, filmy s dabingom

- Väčšinou len SD kvalita filmov, paušál má obmedzený výber filmov

4.iTunes

Ak hľadáte najväčšiu ponuku filmov a zároveň chcete pozerať nové filmy a seriály, tak skôr či neskôr skončíte pri službe spoločnosti Apple. Nájdete tu množstvo nových filmov a dokonca si môžete objednať aj tie, ktoré sa práve vysielajú v kinách.

Bohatá je aj ponuka seriálov, no slovenský obsah tu nehľadajte. Cena za požičanie alebo kúpu býva rôzna a začína na dvoch, respektíve štyroch eurách za HD verziu. Tie najlepšie filmy nie sú lacné a za novinky zaplatíte aj 17 eur. Väčšina filmov je v angličtine, dabing a titulky nájdete len pri niektorých z nich.

Cena za mesiac: platí sa za každý film

+ Bohatá ponuka filmov a seriálov, niektoré aj vo Full HD kvalite

- Väčšina filmov je len v angličtine, vyššia cena

5.Netflix

Táto služba síce nie je oficiálne na Slovensku, no s trochou šikovnosti si ju vychutnáte aj na svojom počítači či tablete. Za jednotnú cenu môžete neobmedzene pozerať stovky filmov, dokumentov a seriálov, väčšinu v HD kvalite.

V archíve nájdete aj množstvo starších filmov, nedávne hity či dokonca vlastnú tvorbu. Pre slovenského diváka môže byť neprekonateľnou prekážkou absencia filmov s dabingom a nenájdete tu ani len slovenské titulky. Používateľské rozhranie je jednoduché a prehľadné, film ktorý ste začali pozerať na počítači môžete neskôr dokončiť na tablete.

Cena za mesiac: 7,48 eur

+ obrovské množstvo rôznorodých filmov, dokumentov a seriálov

- na Slovensku problematické, filmy nie sú v slovenčine

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Jaroslav Haščák.

Previedol svoj podiel v Pente. Súvisí to so stíhaním?


17. jún
Tréner Štefan Tarkovič.

Slováci stále môžu postúpiť.


Juraj Berzedi 19 h
Mária Vargová a Andrej Poracký

Ak sa staráme o obeť, musíme sa starať aj o páchateľa.


18. jún
Podcast Svet medzi riadkami

Sever a juh sú výmysel, vesmír nepozná svetové strany.


Stanka Luppová 17. jún

Neprehliadnite tiež

Výskumný pracovník kráča okolo plášta s logom nemeckej biofarmaceutickej výskumnej spoločnosti CureVac v nemeckom meste Tübingen.

CureVac testoval, keď sa šírili početné mutácie.


18. jún
Technologický podcast Klik.

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 2 ďalší 19. jún