SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Yahoo svoj prerod katastrofálne nezvládlo

Fiasko nového mailu Yahoo a bezpečnostná diera v smerovačoch od D-Linku. Pozrite si prehľad Týždeň v technológiách plný prešľapov.

(Zdroj: Ilustračné - SITA/AP)
1.Yahoo nový štart nezvládlo

Pre Yahoo mala byť zmena dizajnu mailových služieb začiatkom novej éry. Namiesto toho nastalo veľkolepé fiasko. Požívatelia jednej z najpopulárnejších mailových služieb sa po zavedení nového vzhľadu sťažovali na miznúce maily a presunuté, či celkom odstránené funkcie. Yahoo dostalo desiatky tisíc sťažností a používatelia žiadajú aspoň čiastočné obnovenie starého systému.

Čítajte viac na ZDNet

2.isoHunt skončil

Ikonická pirátska stránka prestala fungovať po viac ako desiatich rokoch. Vyhľadávač torrentov už nevládal bojovať s americkou filmovou asociáciou a svoje služby prestal poskytovať. Podľa rozhodnutia súdu má zaplatiť odškodné vo výške 110 miliónov dolárov. Zakladateľ portálu plánuje odvolanie, na záchranu stránky už však stačiť nebude.

Čítajte viac na SME

3.Solárna elektráreň dodáva prúd aj v noci

Nová solárna elektráreň v Arizone dokáže dodávať prúd aj šesť hodín po súmraku. Zariadenie zbiera energiu z 2700 zrkadiel a zahrieva ňou syntetický olej, ktorý postupne prechádza cez tepelnú sústavu elektrárne a zahrieva vodu do bodu varu. Vzniknutá para následne poháňa turbíny. Týmto spôsobom dokáže vyrábať energiu niekoľko hodín po tom, ako zrkadlá prestanú odrážať slnečné svetlo.

Čítajte viac na Phys.org

4.Intel začal cenovú vojnu

Výrobca čipov Intel oznámil drastické zníženie cien jeho výrobkov, vrátane najnovších procesorov Haswell. Firma avizuje, že pred koncom roka sa na trhu objavia 99-dolárové tablety, 299-dolárové notebooky, ktoré majú konkurovať tabletom a telefónom postaveným na konkurenčnej architektúre ARM.

Čítajte viac na SME

5.Populárne smerovače majú bezpečnostnú dieru

Niekoľko modelov smerovačov spoločnosti D-Link obsahuje bezpečnostnú dieru, ktorá umožňuje útočníkovi vstúpiť do bezdrôtovej siete bez toho, aby potreboval poznať či prelomiť bezpečnostné heslo. Chybu náhodou odhalil bezpečnostný analytik Craig Heffner.

Čítajte viac na SME

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu