SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Vyrobili USB kľúč, ktorý si rozumie s mobilmi a tabletmi

Aj keď je skrytý vo vrecku nohavíc, mobil a tablet si k nemu nájde cestu. Bez kábla.

(Zdroj: Sandisk)

MILPITAS, BRATISLAVA. Vytiahnete svoj mobil a začnete na túre snímať krásy prírody. Chcete svojim priateľom ukázať, ako sa v posledných rokoch zmenili miesta, kde dávnejšie neboli.

Fotografie sa však neukladajú ani na pamäťovú kartu, ani do zabudovaného pamäťového čipu v mobile. Smerujú do vrecka nohavíc.

Firma Sandisk má novinku, ktorá premosťuje svet počítačov a mobilov bez toho, aby museli medzi nimi cestovať dáta cez internet. Vyvinula USB kľúč, ktorý možno stlačením jediného gombíka premeniť na malý, osobný WiFi Server.

SkryťVypnúť reklamu

Ak USB kľúč pripojíte k počítaču, správa sa štandardne. Môžete s ním pracovať rovnako, ako s akýmkoľvek iným modelom. Ak však na ňom zatlačíte tlačidlo, naštartuje sa ako malý vreckový počítač napájaný batériou, ktorý je vybavený WiFi modulom so šifrovaným spojením.

Načítavam video...

Prostredníctvom neho môžu k uloženému obsahu pristupovať zariadenia s operačným systémom iOS a Android, na ktorých bola predinštalovaná obslužná aplikácia.

Súčasne môže až osem rôznych spárovaných zariadení pristupovať k súborom, pre ktorých čítanie majú oprávnenie. USB kľúč sa bude v mobilnom systéme správať ako pamäťová karta.

Na jedno nabitie možno počítať so štyrmi hodinami prevádzky. Firma za Connect Wireless Flash drive s kapacitou 32 gigabajtov pýta 60 dolárov. Dostupná je aj verzia s polovičnou kapacitou za 50 dolárov.

SkryťVypnúť reklamu

Informoval o tom magazín Mashable.

Načítavam video...

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu