SME

Test: Nový foťák s mobilom od Samsungu vás odfotí na povel

Samsung Galaxy Camera rozumie hlasu, no slovenčinu zatiaľ nepozná. Vďaka mobilnému pripojeniu možno fotky ihneď prezerať na webe.

Samsung Galaxy CameraSamsung Galaxy Camera

Samsung Galaxy Camera

Páči sa nám:

Množstvo funkcií, veľký zoom, slot na microSIM

Nepáči sa nám:

Vyššia cena, nedá sa ovládať jednou rukou

Cena:

499 eur

Hodnotenie:

8,8

Samsung chce preraziť s digitálnym fotoaparátom v čase, keď záujem o tieto zariadenia klesá. Galaxy Camera nie je prvým fotoaparátom s operačným systémom Android, no určite je najlepší. Samsung totiž spojil kompaktný ultrazoom s výhodami malého tabletu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Malý tablet vo vnútri

Galaxy Camera dokáže všetko čo smartfón, len si z nej nezavoláte. Samsung vložil do fotoaparátu výkonný štvorjadrový procesor a na zadnú stranu pridal veľký 4,8­palcový dotykový displej s vysokým rozlíšením.

Na fotky sú vyhradené štyri gigabajty miesta, ďalšie štyri môžu zabrať aplikácie. Pamäť je rozšíriteľná cez microSD karty až na 64 gigabajtov.

SkryťVypnúť reklamu

Väčšina funkcií sa ovláda cez dotykový displej, na tele fotoaparátu nájdete len tlačidlo zapnutia, vysunutia blesku, spúšť a ovládanie priblíženia.

Dotykové rozhranie režimu fotenia je navrhnuté dobre. Neumožňuje ale jednu dôležitú vec, ktorou je fotenie jednou rukou. V tomto prípade je potrebné oprieť sa prstom o pravý horný roh obrazovky, čo fotoaparát rozlišuje ako vynútené zaostrenie dotykom.

Ostrenie na stred funguje len pri plnom manuálnom režime, kedy sa ale nepredpokladá fotenie len jednou rukou.

galaxy1.jpg

Poslúcha na povel

Galaxy Camera

  • 16,3 MPx snímač typu BSI CMOS
  • 21-násobný zoom
  • 4,8 palcový HD displej
  • Štvorjadrový procesor, 1,4 GHz
  • 8 gigabajtov pamäť
  • Wi-Fi, 3G, Bluetooth, GPS
  • Android 4.1
  • Hmotnosť 300 g

Zariadenie reaguje aj na hlasové povely, no slovenčinu a češtinu zatiaľ nespozná. Poviete syr alebo úsmev a on vás automaticky odfotí.

SkryťVypnúť reklamu

Okrem fotenia môžete hlasom spustiť nahrávanie videa, zmeniť režim fotoaparátu, zobraziť fotografie, priblížiť obraz, či ovládať blesk.

Vďaka najnovšiemu Androidu si môžete do fotoaparátu nahrať tisícky rôznych aplikácií a hier vrátane obľúbeného Instagramu alebo inej aplikácie na úpravu fotiek či strihanie videa.

Z dôvodu obmedzení systému nie je možné v aplikáciách využiť optické priblíženie.

Výkonný hardvér zvláda plynulé zobrazovanie graficky najkrajších hier a plynulé prezeranie aj zložitých webových stránok.

Fotoaparát má slot pre micro SIM kartu, vdaka čomu získate mobilné dátové pripojenie. S ním môžete snímky nahrať na svojom počítači alebo sociálnych sieťach.

Fotí veľmi dobre

Galaxy Camera má rozlíšenie 16,3 megapixela a svetelný objektív s 21-násobným priblížením, vďaka čomu fotí veľmi dobré snímky. Zlé svetelné podmienky zvláda priemerne, darí sa mu pri makro fotografiách.

SkryťVypnúť reklamu

K dispozícii je nielen plne automatický režim, ale sú tu aj scénické režimy pre kreatívnu fotografiu a plne manuálne ovládanie, ktoré využijú skôr zdatnejší užívatelia.

Video je možné zaznamenať až vo formáte Full HD pri rýchlosti 30 snímok za sekundu. Fotoaparát prehrá veľké množstvo formátov, vrátane MKV kontajnera pre HD filmy.

galaxy2.jpg

Podarený hybrid

Spojenie fotoaparátu a malého tabletu nie je žiadna utópia, ale nový smer, ktorý môže zachrániť upadajúci záujem o malé fotoaparáty.

Fotenie a záznam videa tu už nie je prioritou, ale len časťou veľkého celku. S prístrojom si totiž môžete naplánovať cestu, zistiť, kde sa presne nachádzate, či si spraviť okamžité poznámky.

Fotografie môžete ihneď zálohovať na webe či poslať rodine.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 1 ďalší 1
Asteroid 2024 YR4 zachytený Webbovým teleskopom.

Objekt je doteraz najmenší, aký Webbov teleskop zameral.


TASR 1
Ilustračná snímka.

(Ne)vedecký newsletter Tomáša Prokopčáka.


1
Misia Fram2 je pomenovaná po nórskej prieskumnej lodi.

Kapsula za pomoci padákov dosadla do vôd Tichého oceánu.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu