SME

Windows 8 väčšinu podnikov neosloví

Nová verzia operačného systému neprichádza s ničím, čo by mohlo podniky osloviť. Použiť Windows 7 dáva väčší zmysel.

(Zdroj: Ilustračné - SITA/AP)

SEATTLE, BRATISLAVA. Väčšina podnikov o použití Windows 8 na svojich počítačoch neuvažuje. V novej verzii operačného systému nevidí žiadne prednosti, ktoré by mohli byť užitočnými. Niektorí analytici tvrdia, že väčšina podnikov ju definitívne preskočí.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Windows 8 prichádza s vynoveným používateľským rozhraním, ktoré odbremeňuje používateľov od používania operačného systému a ich pozornosť premiestňuje priamo k aplikáciám.

Pre podniky nič nové

Vývojári počítajú s dotykovým ovládaním a snažia sa vytvoriť jednotné používateľské rozhranie pre mobily, tablety a stolové počítače.

SkryťVypnúť reklamu

„Windows 8 je vo svojej podstate viac spotrebiteľskou ako podnikovou platformou. Nejde o produkt, ktorý dáva zmysel pre použitie v podnikovom segmente“ povedal Dough Jonson z americkej bankárskej asociácie, ktorej členovia sú najväčšími nákupcami technológií. „Windows 8 neprináša žiadne nové podnikové funkcie“.

Odmietnutie osmičky je silným stimulom, ktorý určuje ako sa budú podniky správať pri vynovení svojho technologického parku. Odznievajúci systém Windows XP nahradia s najväčšou pravdepodobnosťou za Windows 7.

Nie je nezvyčajné, ak podniky nové operačné systémy pred plošným nasadením testujú 12 až 18 mesiacov. S migráciou na novú platformu sú vždy spojené nemalé náklady, čo obmedzuje možnosti návratu k pôvodnému stavu.

Doposiaľ podniky reagovali s pozitívnym ohlasom na každú novú verziu operačného systému s výnimkou Visty.

SkryťVypnúť reklamu

Tá sa stala akýmsi strašiakom, ktorého použitiu sa väčšina podnikov vyhla. Pri nákupe nových počítačov využila bezplatný downgrade na osvedčený Windows XP.

Ohrozené tržby z počítačov

Nezáujem podnikov o Windows 8 by tržby Microsoftu ovplyvniť nemal. V podnikovom segmente je zvykom využívať licenčné programy, ktorých cena nie je závislá od verzie Windows.

Firmy podľa nich majú právo na inovácie, Microsoft však svoje peniaze dostane bez ohľadu na to, či zostanú pri starej verzii operačného systému alebo použijú novú. To generuje Microsoftu približne 40 percent príjmov.

Hrozbou však môže byť klesajúci záujem o počítače, ktorý môže znížiť tržby za operačné systémy. Preto Microsoft vyvíja intenzívne aktivity v segmente smartfónov a tabletov, ktoré od počítačov preberajú štafetu.

SkryťVypnúť reklamu

Informovala o tom agentúra Reuters.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Severokórejská fregata na satelitnom zábere firmy Maxar.

Bez Rusov by ju zrejme nepostavili.


9
Lokalita, v ktorej má vyrásť nový projekt.

Bratislava West Gate získala už druhé kladné stanovisko.


1
Demonštranti žiadali, aby Hamas odišiel z Pásma Gazy.

Hamas demonštrantov zastrašuje a vraždí.


a 4 ďalší 5
Dobré ráno Sobota so Zuzanou Kovačič Hanzelovou a Jakubom Filom.

Prezident Peter Pellegrini bol na svoje pomery neobvykle kritický voči svojim bývalým koaličným partnerom.


a 2 ďalší

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  2. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  3. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 13 137
  2. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 9 842
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 6 306
  4. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 152
  5. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 3 017
  6. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 2 813
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 415
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 309
SkryťZatvoriť reklamu