SME

Mobil pomôže pri párovaní ponožiek

Priložte ponožku k iPhonu a on vám prezradí, z ktorého páru je.

ZURICH, BRATISLAVA. Švajčiarska firma BlackSocks sa rozhodla využiť technológie na skrotenie nezbedných ponožiek. Využíva RFID čipy na to, aby pomohla pri identifikácii vyblednutých, zodratých a zatúlaných ponožiek - ale aj pri zostavovaní ich párov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre zákazníkov pripravila aplikáciu pre iPhone, ktorá využíva kameru a RFID čítačku na to, aby rozhodla, ktoré dvojice ponožiek patria k sebe. Kým tie s čipom identifikuje podľa jednoznačného identifikátora naprogramovaného vo fabrike, pri ostatných vyhodnocuje stupeň ich vyblednutia a opotrebovania.

SkryťVypnúť reklamu

Keďže iPhonom vo výbave RFID čítačka chýba, firma v balíčku s desiatimi pármi ponožiek ponúka svoju. Tá načíta kódy z čipov a odošle ich cez blutooth do mobilu.

Pri rannom obliekaní vám prezradí, ktorá ponožka patrí na pravú a ktorá na ľavú nohu. Softvér pri každom triedení ponožiek zaznamená aj informácie o ich praní, a tak má každá ponožka svoj životopis.

Softvér sleduje stav vo vašom koši s bielizňou a upozorní vás na to že niektoré ponožky dosluhujú a treba dokúpiť iné. Po potvrdení objednávky vám nové ponožky doručí poštová služba.

Za pár inteligentných ponožiek z výberovej bavlny a polyamidu zaplatia zákazníci necelých 16 eur, čo je relatívne vysoká suma. Za štartovací balíček s RFID čítačkou pýta firma 159 eur.

Načítavam video...

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik

Komentovaný prehľad technologických správ.


a 1 ďalší 1
Asteroid 2024 YR4 zachytený Webbovým teleskopom.

Objekt je doteraz najmenší, aký Webbov teleskop zameral.


TASR 1
Ilustračná snímka.

(Ne)vedecký newsletter Tomáša Prokopčáka.


2
Misia Fram2 je pomenovaná po nórskej prieskumnej lodi.

Kapsula za pomoci padákov dosadla do vôd Tichého oceánu.


TASR
SkryťZatvoriť reklamu