ie úplne nahradené digitálnym do roku 2015.
Stratégia predpokladá vytvorenie šiestich multiplexov (dnešných kanálov) na televízne vysielanie, z toho jeden alebo dva by mali šíriť nekódované televízne signály (verejnoprávna televízia dostupná všetkým), ostatné môžu byť kódované (platené). Dva multiplexy by mali byť celonárodné, pokrývajúce toľko obyvateľov, ako dnes program STV1.
Digitálna televízia by mala začať fungovať zároveň s analógovou najskôr vo veľkých mestách. Stratégia z roku 2000 odporúča začať pravidelné vysielanie digitálnej televízie najneskôr v roku 2004. O dva až štyri roky neskôr by sa mal vo vybraných lokalitách uskutočniť úplný prechod na digitálne vysielanie.
Štúdia však upozorňuje, že pri zavádzaní digitálnej televízie bude nutná výrazná podpora štátu, napríklad dotácia cien digitálnych televíznych prijímačov, aby došlo k ich rýchlemu rozšíreniu – náklady na túto dotáciu odhaduje na štyri miliardy korún.
Stratégia zároveň výslovne odporúča, aby sa spomedzi doplnkových služieb digitálnej televízie sústredila pozornosť na zavedenie „Webcastingu“ – možnosti prístupu k webovým stránkam cez televíziu. (rha)