Apríl
Na blogu Not Ewen Wrong sa objavili špekulácie, že vedci narazili na Higgsov bozón. Jeho hmotnosť sa mala pohybovať okolo 115 GeV. Malo ísť o únik interného hlásenia z experimentu ATLAS.
Informovanie ani údaje však neboli oficiálne schválené a ďalšia analýza dát mala ukázať, že náznak častice postupne mizol. Na údaje sa tiež pozreli v experimente CMS, a žiaden exces naznačujúci Higgsa neobjavili.
Júl
Na konferencii v Grenobli informovali vedci pracujúci na experimentoch CMS a ATLAS, že uvideli ďalšiu anomáliu vo svojich údajoch. Rozpad na ľahšie častice naznačoval prítomnosť bozónu s hmotnosťami medzi 130 a 150 GeV.
O pár dni nato fyzici pracujúci na americkom urýchľovači Tevatron oznámili, že majú náznak „Higgsu podobného signálu" pri hmotnostiach okolo 140 GeV. V auguste, po analýze väčšieho množstva dát, však vedci oznámili, že náznak sa zoslabuje. Zrejme tak išlo skôr o nejakú štatistickú anomáliu, a nie o objav slávnej častice.
November
Európski vedci oznámili, že ak Higssov bozón jestvuje, nachádzať sa bude niekde v rozmedzí 114 až 141 GeV. Na túto oblasť pritom ešte pred svojim vypnutím upriamil pozornosť aj americký urýchľovač Tevatron.
December
Na odborných blogoch sa začínajú objavovať úniky údajných dát z CERN-u, ktoré hovoria o náznaku Higgsovej častice s hmotnosťou okolo 125 GeV. Na vyhlásenie definitívneho objavu majú detektory zatiaľ príliš málo dát. Ak sa však špekulácie potvrdia, vedci majú náznak, že Higgsa videli.
CERN pripustil, že má za sebou významný pokrok v hľadaní častice a jeho riaditeľ pre výskum sa preriekol a povedal, že „máme náznaky, ktoré nie sú konzistentné s neexistenciou" Higgsovej častice.
Na 13. december je zvolaný seminár, ktorý by podľa šumov z prostredia CERN-u mal potvrdiť, že fyzici zachytili stopy po slávnom bozóne - poslednej častici štandardného modelu, ktorú sa dosiaľ nepodarilo experimentálne dokázať.