SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Apple vraj používajú vzdelaní a bohatí

Ľudia, ktorí používajú na surfovanie po internete počítače značky Apple, sú vzdelanejší a zarábajú viac, ako majitelia tradičných značiek PC, tvrdia výskumníci z agentúry Nielsen/NetRatings. Majitelia Apple sú aj skúsenejší používatelia internetu a viac .


„Ľutujem iba to, že som neprešiel (k Apple) skôr,“ hovorí jeden z nových používateľov Apple v novej kampani tejto značky, ktorej cieľom je motivovať používateľov tradičných PC k prechodu na systém Apple. FOTO – www.apple.com

Ľudia, ktorí používajú na surfovanie po internete počítače značky Apple, sú vzdelanejší a zarábajú viac, ako majitelia tradičných značiek PC, tvrdia výskumníci z agentúry Nielsen/NetRatings. Majitelia Apple sú aj skúsenejší používatelia internetu a viac ako polovica z nich sa na webe pohybuje už najmenej päť rokov. Pravdepodobnosť, že majú vlastnú webovú stránku, je o 58 percent vyššia, ako pri majiteľoch PC a častejšie nakupujú cez internet.

Podľa riaditeľa Netratings je čiastočnou príčinou týchto rozdielov vyššia cena počítačov Apple v porovnaní s PC, ale aj vnímanie tejto značky ako symbolu spoločenského statusu a zároveň jej rozšírenie v oblasti vydavateľstva a grafického dizajnu.

Značka Apple má približne päťpercentný podiel na americkom trhu osobných počítačov, spomedzi internetových používateľov tieto počítače používa asi 8,2 percenta ľudí. (zdnet)

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Najlepší lacný mobil do dvesto eur (jeseň 2020)

Je lepšie Lenovo, Huawei alebo Xiaomi?

Sonda OSIRIS-REx nabrala vzorky z asteroidu, ale stráca ich

Uzatvárací mechanizmus zablokovali kamene.

Na snímke z 11. augusta 2020 robotické rameno kozmickej lode amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Osiris-Rex počas skúšky odberu vzoriek z asteroidu Bennu.
Podcast Klik

Klik: Je Google monopol?

Komentovaný prehľad technologických správ.

Podcast Klik