SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Koniec bezplatnej výmeny MP3 na Audiogalaxy

Fanúšikovia hudby prišli minulý týždeň o ďalší zdroj bezplatných hudobných nahrávok na internete. Prevádzkovatelia služby Audiogalaxy uzavreli mimosúdnu dohodu s nahrávacími spoločnosťami, podľa ktorej nesmú umožniť výmenu žiadnych hudobných nahrávok ...


Na stránke www.eff.org/cafe/drmgame/  sa minulý týždeň objavila nová jednoduchá flashová hra Carabella, ktorá má internetistov okrem iného naučiť, ako na webe pri sťahovaní hudby neporušovať autorské práva.

Fanúšikovia hudby prišli minulý týždeň o ďalší zdroj bezplatných hudobných nahrávok na internete. Prevádzkovatelia služby Audiogalaxy uzavreli mimosúdnu dohodu s nahrávacími spoločnosťami, podľa ktorej nesmú umožniť výmenu žiadnych hudobných nahrávok cez svoj systém bez predchádzajúceho povolenia držiteľov autorských práv. V praxi to znamená, že cez Audiogalaxy už viac než týždeň nie je možné sťahovať prakticky žiadne hudobné súbory s výnimkou skladieb od približne piatich tisícok málo známych hudobníkov, ktorí súbory sami ponúkajú zadarmo.

Po súdnom zákaze Napsteru pred rokom ide zatiaľ o druhú najvýznamnejšiu MP3 službu, ktorej činnosť sa podarilo zastaviť. Surfisti však ešte ani zďaleka neprišli o všetky možnosti ako nelegálnym spôsobom získať hudobné nahrávky. Napriek urputnej snahe nahrávacích firiem stále fungujú napríklad služby Morpheus, Kazaa, Grokster, MP3Board či Madster (Aimster). (rha)

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik

Klik: Zmazanie Trumpa je začiatok novej éry sociálnych sietí

Prehľad technologických správ.

Podcast Klik.
Podcast Tech_FM

Ukázali, ako by sa dala získavať energia z čiernej diery

Podcast o novinkách z vedy.

Samsung ukázal nové smartfóny, všetky s podporou 5G

Namiesto veľkých zmien prišla evolúcia.

V Indonézii objavili najstaršiu jaskynnú maľbu

Vek maľby prasaťa sa odhaduje minimálne na 45 500 rokov.

Jaskynná maľba prasaťa celebského na Sulawesi.