
V mnohých prípadoch podľa Kena ľudia vôbec nechápu, o čo v takej hre (pokým nie je erotika a sex prvoplánovanou súčasťou) vôbec ide, čo ním chcú vývojári vyjadriť. Taktiež nerozumie tomu, keď sa hovorí o nahých postavách v hrách. Levine tvrdí, že sú to len vyzlečené bábky. Taktiež podľa neho nemožno porovnávať sexuálne scény z filmov Team America a napríklad Black Swan.
Akoby bol herný priemysel určený výhradne pre školopovinné deti. Podobne reagoval Levine na výčitku ohľadom používania vulgárnych slov v hrách. Je podľa neho prirodzené, ak herné postavy používajú slová, s ktorými prichádzame bežne do styku. Kritika herného sveta - hlavne zo strany bulvárnych médii, ktoré mnohé fakty prekrúcajú, prípadne dokonca uvádzajú nesprávne, viď. nedávna kauza Duke Nukem Forever vs. Fox News - z tvorby nevhodného obsahu je aj podľa nás maximálne zaslepená a neopodstatnená.
Vám by nepripadalo divné, keby sa vo vojnových hrách vojaci vyjadrovali ako nevinní baránkovia? Pokým nejde explicitne o vulgárnu sexuálnu scénu, taktiež motív intímnej lásky v dobre napísanom príbehu hráča poteší. Ako zakončil Levine svoju kritiku: "Som predsa dospelý, a to je jedným z privilégií, ktoré môže dospelý robiť." Stačí sa pozrieť okolo seba či videohry skutočne kazia morálku mládeže a vychovávajú z nich nebezpečných jedincov pre spoločnosť.
Zdroj: VG24/7