SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Strategická aliancia: Google a Dilbert

Spoločnosť X sa tento týždeň dohodla na spolupráci s firmou Y. „Výsledky práce spoločnosti Y nás nadchli,“ povedal viceprezident manažér firmy X. „Partnerstvo so spoločnosťou X nám umožní lepšie rozvíjať služby pre našich zákazníkov,“ povedal prezident ..


Dilbert so spolupracovníkmi vymýšľajú nové logo Google. Čo tak vynechať prvé dve písmená?

Spoločnosť X sa tento týždeň dohodla na spolupráci s firmou Y. „Výsledky práce spoločnosti Y nás nadchli,“ povedal viceprezident manažér firmy X. „Partnerstvo so spoločnosťou X nám umožní lepšie rozvíjať služby pre našich zákazníkov,“ povedal prezident Y.

Do našej redakcie prichádzajú každý týždeň desiatky správ podobného znenia. Jedna dorazila minulý týždeň aj z Google – na bezduché reklamné frázy sa však podobala len na prvý pohľad. Google totiž ohlasoval partnerstvo s Dilbertom – populárnou americkou komiksovou postavičkou, ktorá pracuje v nemenovanej (ktorejkoľvek) veľkej firme a jej problémy – a efektivita práce – sú väčšine bežných kancelárskych zamestnancov až príliš povedomé. Dilbert sa totiž celý minulý týždeň na titulnej stránke pohrával s logom Google a snažil sa ho za asistencie svojich kolegov „vylepšiť“.

„Dilbert má veľký vplyv na štýl manažmentu v Google,“ cituje tlačová správa spoluzakladateľa a technologického šéfa Google Sergeya Brina. „Plánujem si dať čoskoro urobiť špicatý účes.“ (Typický pre Dilbertovho kresleného šéfa.)

„Toto partnerstvo prekonalo moje najdivokejšie očakávania,“ povedal tvorca Dilberta Scott Adams. „Dúfal som, že dostanem zadarmo tričko Google, a dostal som tri – a okrem toho ešte šálku!“

Odkaz zamestnancov Google je jasný: „Nič neberieme vážne – okrem vyhľadávania.“

RICHARD HAVROŠ

www.google.com/dilbert.html www.google.com/holidaylogos.html – Ďalšie originálne hlavičky

www.dilbert.com – Dilbert

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kanadsko-americký bývalý iluzionista James Randi, ktorý podstatnú časť kariéry strávil vyvracaním tvrdení o nadprirodzene, zomrel vo veku 92 rokov.

Dávne stopy naznačujú príbeh nebezpečnej púte

Stopy majú viac ako desaťtisíc rokov.

Umelecká predstava o putovaní ženy s batoľaťom cez územie, ktoré je dnes v Národnom parku White Sands. Jej stopy sa zachovali viac ako desaťtisíc rokov, vedci ich teraz podrobili detailnej analýze. KLIKNITE PRE ZVÄČŠENIE.