Firma tak vstúpila do súboja s konkurenčnou Toshibou, ktorá rovnaké zámery ohlásila začiatkom týždňa.
Kým sa novinky dostanú na pulty predajní, uplynie ešte kus času. Firmy musia riešiť technologické a nákladové bariéry, ktoré sú prekážkou presadenia vynovenej technológie na trhu. Najväčšou výzvou je zostrojiť zobrazovací panel tak, aby bolo možné obraz sledovať z ľubovoľného uhlu.
3D displeje používané v prenosných zariadeniach okuliare nevyžadujú. Výrobca presne vie, kde budú oči používateľa pri sledovaní ich obsahu. Pri televízoroch je však situácia iná. Diváci sa pohybujú po celej obývačke a vysielanie sledujú aj z bočných pohľadov.
Súčasné 3D televízory vyžadujú na sledovanie filmov špeciálne okuliare. "Sledovanie trojrozmerného obrazu bez 3D okuliarov je vhodnejšie," povedal viceprezident Sony Jošihisa Išida. "Musíme však vziať do úvahy aj cenové záležitosti, než sa rozhodneme, kedy začneme tieto produkty ponúkať na trhu," dodal.
Sony zároveň oznámila, že sa plánuje stať jednotkou na domácom trhu v oblasti 3D televízorov, prehrávačov a rekordérov, využijúc momentálnu výhodnú pozíciu spoločnosti, ktorá okrem výroby elektroniky vlastní aj filmové štúdio.
Autor: mg