BRATISLAVA 14. mája (SITA) - Život možno nevznikol v moriVedecký tím z Kalifornie zverejnil informáciu, že život na Zemi pravdepodobne nevznikol v moriach, ale v sladkovodnom prostredí. Najnovší prieskum kalifornskej univerzity, ktorého výsled
SITA
Tlačová agentúra
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
možno v z že život na v ale v sladkovodnom prostredí. ky priniesol britský odborný časopis New Scientist sa opiera o zistenia, že zárodky, ktoré predchádzali DNA, mali oveľa lepšie podmienky na vývoj v než slanom Moria boli navyše oveľa slanšie ako dnes, preto je dosť možné, že sa prvé primitívne formy a utvárali práve rezervoároch sladkej vody na pevnine, napísal rakúsky denník Der Standard.
Včely na boj proti terorizmu Pentagon dal vyšľachtiť z medonosných včiel jedince, ktoré ignorujú kvety a dokážu odhaliť čiastočky trhavín, napísal americký denník New York Times. Centrála americkej armády pracuje na projekte možného využitia včiel na tieto účely už tri roky. Vedcom je už jasné, že nasadenie včiel má svoje obmedzenia, nakoľko s ich aktivitou nemožno rátať v noci, počas tuhej zimy, za dažďa bo v noci. Pátrať však dokážu údajne rovnako dobre ako psy. Veci pracujúci so včelami sú presvedčení, že ich použiť aj pri hľadaní drog, preto väčšina narkotík je prítomných aj v ovzduší. Dlhoročné pokusy s medonosným hmyzom robí univerzita v americkej Montane, kde za splnenú úlohu včelu odmenia cukrom. Potom, čo hru pochopí, odovzdá podľa vedcov informáciu celému roju, ktorý za istý čas nájde každý cieľ. Na 99 percent úspešné boli úspešné tiež testy výskumného laboratória pre vojenské letectvo. Pentagon vynakladá ročne projekty zapájania vierat do odhaľovania chemických látok okolo 25 milióno doláro.