"Kto bol poškodený? Menujte človeka," vyhlásil na konferencii vo Watforde vo Veľkej Británii. Podľa neho incident viac uškodil reputácii firmy ako jednotlivcom. Domnieva sa totiž, že je "veľmi nepravdepodobné", že akékoľvek zo získaných informácií sú "užitočné". "Nikto ich nezobral, nikto s nimi nič nerobil. Neboli nikomu poskytnuté," tvrdil.
Spoločnosť minulý týždeň priznala, že uplynulé tri roky zbierala informácie, ktoré ľudia posielali cez nezakódované wi-fi siete. Urobila tak po tom, čo nemecké úrady požiadali o kontrolu dát získaných autami firmy, ktoré používala počas tvorby služby Street View. Firma to vyhlásila za chybu, ktorú spôsobil ich zamestnanec. Eric Schmidt uviedol, že Google sa problému interne venuje.
O problém sa začali zaujímať úrady viacerých krajín vrátane USA či Česka. Spoločnosť Google tvrdí, že skontaktovala úrady v 30 krajinách, kde službu Street View prevádzkuje, aby sa dohodli na tom, čo urobiť so získanými súkromnými údajmi. "Nevymažeme ich, kým nám to neprikážu," vyjadril sa Schmidt.
Informácia pochádza z webovej stránky news.bbc.co.uk.