Dlhému mužovi z Wilmingtonu, obrovskej a záhadnej figúre, ktorú do kriedového podkladu kopcov v Sussexe na juhu Anglicka údajne v dobách pradávnych vytesali keltskí druidi, totiž v noci na 1. mája ktosi vápnom na trávu nakreslil trojmetrový prívesok, ktorý má zjavne symbolizovať sily májovej jarnej plodnosti a energie.
Archeológovia hovoria o možnej súvislosti s keltskými tradíciami a začiatkom pastierskeho leta v mesiaci Beltaine, i keď nevylučujú ani obyčajné vandalstvo, či akciu anarchistov, ktorí takýmto zvláštnym spôsobom protestujú proti globalizácii.
Špekuluje sa však aj o rituáloch plodnosti a o tom, že mužský prívesok bol pôvodne súčasťou obrovskej figúry na kopci v South Downs, podobne, ako je to v prípade ďalšej figúry obra v Cerne Abbas.
Proti týmto názorom rozhodne protestujú vyznávači bielej mágie v Británii:
"Som rozhorčený a nahnevaný," volá vodca britskej asociácie čarodejníkov bielej mágie Kevin Carlyon, "odjakživa som totiž presvedčený, že Dlhý muž z Wilmingtonu je žena. Vodím sem na liečenie chlapov, ktorí majú problémy, a ženy vodím zase do Cerne Abbas. Ale toto je neprípustné. Začarujem toho, kto to urobil."