iateľov.
Stratégia Facebooku sa nepáči nielen používateľom, ale aj niektorým americkým senátorom, ktorí zareagovali na zmeny v súkromí používateľov otvoreným listom. Namiesto toho, aby uvoľnené pravidlá boli prednastavené iba pre nové používateľské účty, nastavenia súkromia sa menia automaticky všetkým. Iba málokto však siahne do nastavení, aby si svoje súkromie ustrážil naďalej. Žiadajú preto zmeny.
Tentokrát tvorcovia Facebooku chcú, aby mal každý prehľad nielen o tom, ako vyzeráte, kto sú vaši priatelia a do ktorých skupín patríte, ale aj to, kde pracujete, kde ste študovali a kde bývate. Súčasne sa predlžuje doba, počas ktorej môžu používateľské informácie ukladať na svojich serveroch prevádzkovatelia aplikácií.
Ak si strážite svoje súkromie pred ostatnými a predsa ste sociálnym sieťam neodolali, venujte pravidelne pozornosť nastaveniu súkromia. Inak sa môže stať, že sa bez vášho vedomia nastavenia zmenia. Snáď nadišiel čas na to, aby sa objavil prvý softvér, ktorý bude nastavenia kontrolovať a pri každej úpravy ich nastaví tak, aby boli v súlade s vašim rozhodnutím.
Autor: mg