22. apr 2002 o 11:52
Skupina mobilkom s výrazným nárastom výsledkov
BRATISLAVA 22. apríla (SITA) - Rakúsky mobilný operátor mobilkom zaznamenal v minulom roku výrazný nárast zisku a obratu. Konsolidovaný obrat sa v medziročnom porovnaní zvýšil o 14,1 % z 1,501 mld. eur na 1,713 mld. eur. Nárast obratu telekomunikačnej sku
piny bol podmienený aj zarátaním výsledkov slovinskej dcéry Si.mobil. Informoval o tom generálny riaditeľ mobilkomu Boris Nemsic.
Zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) sa vlani v porovnaní s predchádzajúcim rokom zvýšil o 30,9 % zo 463,5 mil. eur na 571,3 mil. eur. Zisk pred zdanením a úrokmi (EBIT) vzrástol v medziročnom porovnaní o 15,8 % na 303,5 mil. eur. Náklady skupiny mobilkom dosiahli v minulom roku 1,409 mld. eur.
Vlani zaznamenala skupina mobilkom v Rakúsku, Chorvátsku, Slovinsku a Lichtenštajnsku celkovo 4,284 mld. minút hovorov a prenosov dát. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 22 %.
K 31. decembru minulého roka mala skupina mobilkom v Rakúsku, Chorvátsku, Slovinsku a Lichtenštajnsku 3,977 mil. zákazníkov. Počas prvého kvartála tohto roka ich počet prekročil hranicu 4 mil. Skupina mobilkom zamestnáva celkovo 3 438 pracovníkov.
(1 EUR = 41,593 SKK)
sk;in
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou