SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Tony Hawk´s Ride - hra, ktorú budeme ovládať pomocou skateboardu

Tony Hawk patrí k jedným z najznámejších hviezd preháňajúcich sa na skateboarde a mnoho hráčov ho taktiež pozná vďaka sérii Tony Hawk´s, ktorá sa doposiaľ dočkala už 8 dielov. Klesajúcu kvalitu nebudeme rozoberať, séria jednoducho ustrnula na minime zmien a noviniek, ušiel jej vlak, v ktorom sa z okna smialo Skate od Electronic Arts. A smeje sa dodnes.

Skateboardové hry sú medzi hráčmi obľúbené, pričom sa niet čomu čudovať. Túto adrenalínovú zábavu si totiž nemôže užiť ktokoľvek a priznajme si to: neraz sme sa radovali nad brutálnymi pádmi pri niektorých nepodarených skokoch. Zvuk praskajúcich kostí a otvorené zlomeniny samozrejme netvorili základ úspechu. Po ôsmich dieloch sa séria presunula od Neversoftu k Robomodo, internému vývojárskemu tímu Activisionu. Sériu museli podľa vlastných slov znovu naštartovať, pretože konkurencia priniesla dostatočne veľa noviniek, aby prilákala nielen nových hráčov, ale zároveň i prevzala fanúšikov virtuálneho Tonyho Hawka.

Ak ste niektorý z dvoch dielov Skate hrali, istotne budete súhlasiť, že najvýraznejšou zmenou prešlo ovládanie pomocou analógových páčok gamepadu. Robomodo vypustili úplne prvý teaser pripravovaného Tony Hawk´s Ride, v ktorom predstavujú úplne nový spôsob ovládania, ktorý ostatné vlastnosti hry bez veľkého prekvapenia zatieni. Pri vychutnávaní si skutočných skaterov a ich kúskov dostanete na virtuálnu jazdu zrejme chuť: a v momente, kedy zistíte, že Tony Hawk´s Ride bude mať k hre pribalený i špeciálny ovládač v podobe skateboardu (bezdrôtový a samozrejme bez koliesok), to jednoducho budete chcieť aspoň skúsiť.

Už žiadne stláčanie kombinácii tlačidiel či točenie páčkami na gamepade. Pekne sa postavíte pred obrazovku a budete sa pohybovať akoby ste stáli na skutočnom skateboarde. Pre nenáročných hráčov by istotne išlo o príliš ťažký oriešok, a preto bude obtiažnosť odstupňovaná. Na tej najľahšej postačí prenášanie váhy a veľké percento akcií bude zautomatizovaných. Veteráni to budú mať omnoho náročnejšie: senzor nebude zachytávať len pohyb nôh, ale aj rúk, takže rozlíši váš pohyb simulujúci odrazenie sa nohou od zeme či udržiavanie rovnováhy. Najlepšie však je, že pre predvedenie triku budete musieť aj vy pred obrazovkou niečo spraviť. A ako už tušíte, hardcore hráči budú musieť s ovládačom vyskakovať!

Ako to bude samotný ovládač niesť a či to neovplyvní jeho funkčnosť, zatiaľ nevieme. Jednoznačne však začne vo veľkom platiť pravidlo, že zraniť (tentoraz skutočne nepekne) a zapotiť sa dá aj pri hraní hier. Čo je však najlepšie vydania sa zrejme dočkáme už v toto leto. Zatiaľ sa uvažuje len o týchto platformách: Playstation 3, Xbox 360, Nintendo Wii a Playstation 2.

Zdroj: Gametrailers, Gamespot,Wikipedia

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu