Šaľa 14. januára (TASR) - to však iba hrubý odhad. Realizácia je naplánovaná na tri roky a závisí aj od našej úspešnosti pri čerpaní financií z príslušných operačných plánov, uviedol Mečiar.
Mesto aj v súčasnosti na svojej stránke uvádza množstvo informácií o fungovaní úradu aj mestského zastupiteľstva. Na internete sú už dnes pravidelne zverejňované mestské zmluvy, zoznam služobných ciest zamestnancov, zoznam služobných telefónov aj s mesačnými faktúrami a mnohé ďalšie informácie. Chceme však naše služby rozšíriť. Naším cieľom je, aby mesto sprístupnilo maximum svojich služieb prostredníctvom webu a aby si občan mohol väčšinu svojich záležitostí a vzťahov s mestským úradom vybaviť cez internet, povedal viceprimátor.
Radnica už má pripravené zámery na rozšírenie online služieb pre občanov vo viacerých smeroch. Je medzi nimi napríklad sprístupnenie širokopásmového internetu na verejných priestranstvách a školách, informatizácia mestských organizácií a škôl a zavedenie systému e-demokracie. Po jeho spustení budú môcť Šaľania využívať pri presadzovaní svojich požiadaviek rôzne elektronické dotazníky a petície.
K zmenám by malo časom dôjsť aj v práci mestského zastupiteľstva, ktorá sa má stať bezpapierová. Vzniknúť by mal aj akýsi poslanecký internetový portál, kde budú k dispozícii materiály na zasadnutie zastupiteľstva, archív starších dokumentov, prijatých uznesení, vyjadrenia komisií a ďalšie podklady, ktoré poslanci k svojej práci potrebujú.
Objem a rýchlosť zavádzania internetových služieb však podľa Mečiara závisí aj od schopnosti mesta získať financie z fondov Európskej únie. Chystáme sa na čerpanie peňazí z operačného programu Informatizácia. Sme tiež súčasťou veľkého projektu okresných miest Nitrianskeho kraja s názvom Nitriansky vedomostný región. Verím, že budeme úspešní, dodal.