nelíši. Trojan, ktorý vykráda údaje z online hier Win32/PSW.OnLineGames ostal na prvom mieste s podielom 12,72%.
Pre tých, čo hrajú Lineage alebo World of Warcraft, ale aj pre používateľov Second Life platí, že by si mali dávať pozor na množstvo nebezpečenstiev, ktorým v online svete čelia: nejde pritom len o akési ničneznamenajúce obťažovanie a bezvýznamné virálne ataky, ale o phishing a iné podvodné metódy. Tie môžu mať za následok reálnu finačnú škodu. Vykrádajú sa informácie o účtoch, alebo veci, zbrane a postavy z hier, ktoré sa následne predávajú na čiernom trhu.
Uvedený trójsky kôň sa najviac šíri v Ázii, predovšetkým na Taiwane, v Číne a Kórei.
Popularita vymeniteľných médií, o ktorej autori hrozieb veľmi dobre vedia, spôsobuje, že sa naďalej množstvo trójskych koní šíri prostredníctvom súboru autorun.inf. ESET označuje tieto hrozby súhrnne ako INF/Autorun. Tieto infiltrácie boli v júli na druhom mieste s podielom 4,68%. Tretie miesto patrí rodine agresívneho adware Win32/Adware.Virtumonde (4,41%). Tieto hrozby otvárajú okná s nevyžiadanými reklamnými materiálmi.
Prvú päťku globálne najrozšírenejších infiltrácií uzatvárajú Win32/Pacex.Gen (2,88%) a Win32/Toolbar.MywebSearch (2,31%).