
ku 2006.
Viac ako polovica zadržaní sa odohrala v Číne, Egypte a Iráne. Ani rozvinuté krajiny sa nevyhýbajú zatýkaniu blogerov. Za uplynulé štyri roky zaznamenali autori správy takéto kroky vo Veľkej Británii, Francúzsku, Kanade a v USA.
Skutočný počet zadržaných je pravdepodobne vyšší, ako uvádza správa WAI. V mnohých prípadoch ťažko dokázať, či a prečo blogera zatkli. Organizácia na ochranu blogerov Committee to Protect Bloggers zverejnila informáciu o 344 zatknutých mjanmarských občanov, z ktorých viacerí majú údajne blog, ale výskumný tím WIA túto správu nedokázal potvrdiť.
Blogeri za mrežami strávia priemerne pätnásť mesiacov, najdlhším trestom je osem rokov. Je možné, že v roku 2008 sa počet zatknutých blogerov zvýši v dôsledku väčšej popularity blogovania, zvýšenia snáh o kontrolu šírenia správ na internete a voľbám v Číne, Pakistane, Iráne a v USA.
Blogeri, ktorí mali problémy so zákonom, sa zaoberali rôznymi témami ako korupcia v politike, porušovanie ľudských práv alebo potlačovanie demonštrácií. Autori správy WAI sa domnievajú, že vyšší počet zatknutí je dôkazom, že blogovanie je politicky dôležitejšie. Polícia bola podľa WAI aktívnejšia v období "politickej neistoty", napríklad počas volieb alebo generálneho štrajku.
Informovala o tom internetová stránka spoločnosti BBC.