SME
Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Krátke správy z herného sveta

Dnes tu máme menší počet krátkych správ, ale sú popísané trochu obšírnejšie a navyše neuškodí ani trochu rozptýlenie (viď. posledná správička).

 • Ubisoft sa rozhodol rozšíriť svoje porfólio na Steame, takže pribudlo Beyond Good and Evil, niektoré diely Rainbow Six alebo Brothers in Arms. Zatiaľ sa však vyškierať môžu len v Severnej Amerike, pretože pre zvyšok sveta (čiže pre VŠETKÝCH ostatných) sú tieto projekty neprístupné. Ubisoft to zdôvodnil tým, že hry zo Steamu sú najviac sťahované v spomínanom regióne. Zrejme Ubisoft od nikoho iného peniaze nechce. Vraj sa však pokúsi hry sprístupniť aj v ostatných krajinách. Kedy? A prečo vôbec toto obmedzenie?

 • Dlhú dobu sa herným svetom šírili dohady, kedy sa Microsoft rozhodne zaútočiť aj na trh handheldov, pretože na ňom majú zastúpenie obaja konkurenti: Nindendo s DS-kom a Gameboymi a Sony s PSP. Microsoft to však podľa Shane Kima vôbec neplánuje a je rád, že sa spoločnosť rozhodla naplno sústrediť výhradne na Xbox 360 a službu Live. Omnoho väčší biznis Kim vidí na trhu hier pre mobilné telefóny. Pekné zamyslenie a možno aj pravdivé, hlavne ak MS nemá s handheldmi žiadne skúsenosti. To však nemal ani s hernými konzolami. Zatiaľ však nič podobné, ako vidíte na obrázku, určite neuvidíte. Chvalabohu.
 • Oficiálne bol potvrdený multiplayer k pretekom Race Driver Grid. Síce okolo toho nemuseli byť také tajnosti, veď ide o samozrejmosť, ale čo už. Čaká nás celkovo 80 tratí, kam sa narve až 12 hráčov, pričom motiváciou by mal byť hodnotiaci systém. Jednoducho budete získavať body za umiestnenie, predbehnutie vyššie postavených hráčov a tie vám zaručia výhodnejšie postavenie v rebríčku alebo aj vyššia hodnosť. Nesmie chýbať podpora komunity, obrovské množstvo tabuliek a všetko to, čo robí multiplayer skutočne plnohodnotnou súčasťou a nie len akýmsi bezvýznamným bonusom.

 • Hideo Kojima dokončuje Metal Gear Solid 4, a preto sa začínajú objavovať otázky, aký ďalší projekt bude nasledovať, keďže sa Hideo rozhodol so Snakeom seknúť. Už dávnejšie sa hovorilo, že by vôbec nebolo na škodu veci, keby sa objavilo pokračovanie Zone of Enders a teraz aj samotný Kojima potvrdil, že je najvyššie v rebríčku priorít.

 • Nintendo zrejme príde o 21 miliónov dolárov, pretože prehralo súd so spoločnosťou Anascape za porušenie patentu ohľadov ovládačov ku Gamecube a Nintendo Wii (Wii Classic). Nintendo sa plánuje samozrejme odvolať a skresať pomerne vysokú sumu. Anascape podalo žalobu aj na Microsoft, no ten okamžite pristúpil na mimosúdne vyrovnanie, takže sa vyhol zbytočným prieťahom. Na niečom sa predsa ryžovať musí.

 • Producent akčného titulu Battlefield: Heroes, Aleksander Grondol, v jednom zo svojich rozhovorov prezradil, že je celkom rád prirovnávaniu ich projektu k Team Fortress 2 od Valve. Ako uviedol: „Keď to ľudia chcú robiť, nech to robia. Ja to považujem za niečo perfektné, pretože Team Fortress 2 je výborná hra a je to svojim spôsobom pocta.“ Ako však ďalej povedal, ide len o podobný grafický štýl, hrateľnosťou pôjde o dva odlišné projekty, ktoré si nebudú konkurovať.

 • Skutočný fanúšik určitej konzoly sa pozná ľahko. Je verný svojej značke a Microsoft môže byť nesmierne hrdý na jedného z nich. Ako vidíte na priloženom obrázku, okrem štyroch Xboxov má Matt vo svojej zbierke 247 krabicových hier (teda ak to zrátate, potom to uvidíte), 129 Arcade hier (čo neuvidíte, ale autorovi článku to pripadal ako dobrý slovný obrat, takže toho teraz ľutuje) a 150 hier na prvý Xbox. A zopár gamepadov, volantov a ďalších serepetičiek. Niekto zbiera motýle, niekto zas podpivníky.
 • Z Microsoftu dorazila jedna smutná správa. Alan Wake v tento rok určite nevyjde a objaví sa až v roku budúcom. Vývojári z Remedy už dávnejšie ohlasovali, že nebudú vypúšťať do sveta žiadne konkrétne správy až do doby, kedy bude hra dokončená (aby zabránili úniku informácií) a nejaký čas to ešte potrvá. Od prvého oznámenia na E3 2005 už pretieklo veľa vody a neustále odklady by mohli kdekoho znepokojovať. Ale Remedy veríme, podobne bol na tom aj Max Payne a všetci vieme ako to dopadlo.
 • Na úplný záver jeden dôkaz o tom, že videohry negatívne ovplyvňujú aj slovenskú mládež. Na priloženom obrázku vidíte vyjadrenie primátora nemenovanej obce, ktorý sa sťažoval na vzrastajúcu kriminalitu, pričom si to odskákali hry a americké seriály. Život je ťažký.
 • Zdroj: Kotaku, Shacknews, Joystiq, PR, fun

  Skryť Vypnúť reklamu

  Najčítanejšie na SME Tech

  Skryť Vypnúť reklamu
  Skryť Vypnúť reklamu
  Skryť Vypnúť reklamu
  Skryť Vypnúť reklamu

  Neprehliadnite tiež

  Technologický podcast Klik.

  Komentovaný prehľad technologických správ.


  a 2 ďalší 10 h
  Severoatlantické dýzové prúdenie.

  Polárny prúd spôsobuje aj záplavy.


  22 h
  Skryť Zatvoriť reklamu