SME
Utorok, 6. jún, 2023 | Meniny má Norbert

Krátke správy z herného sveta

Dnes sa objavil pomerne veľký balík krátkych správ, svojou troškou k tomu prispel aj špeciálny Playstation event v Londýne (Sony Playstation Day London ´08), takže je výhodnejšie dať všetko na jedno miesto a nie kúskovať do kratučkých správ. Je ich viac než zvyčajne, takže sú brané skutočne v rýchlosti. 

 
 • Killzone 2 sa objaví až začiatkom roku 2009 (plánovaný je február), tak aby sme neboli smutní, uvoľnili vývojári z Guerilla aj zopár nových obrázkov. Po kauze okolo upravovaných obrázkov sú to zábery priamo z hry, takže už nevyzerajú až tak oslnivo, ale aspoň vieme, ako to v skutočnosti bude vyzerať. Niektorí redaktori sarkasticki kontrovali, či ide o PS2 verziu.

 • LittleBigPlanet sa napokon neobjaví v septembri ako to malo pôvodne byť, ale sa tento zaujímavý komunitný projekt dostane k hráčom o mesiac neskôr.

 • Resistance 2 bude zamerané prevažne na akciu. Potvrdených bol maximálny počet 60 hráčov v multiplayeri a osmička si zahrá kooperatívne. Už sme to vedeli, ale teraz to máme oficiálne.

 • Keď sme vás informovali o tom, že pokračovanie MotorStormu mení svoj názov na MotorStorm 2: Pacific Rift, nečakali sme, že príde ďalšia zmena. Ale keď už naši hokejisti s Nemcami prehrali, tak prečo nie. Hru hľadajte pod názvom MotorStorm: Pacific Rift. Ak hľadáte rozdiel, je vo vynechaní číslovky. Nie, že by to nebolo jedno.

 • Men in Black bude prvým medzinárodne prístupným filmom cez BD-Live Marketplace. Trikrát hurá.

   
 • Sony bude ponúkať cez PSN aj nezávislé skupiny z Európy. Elánisti však majú smolu. Dúfame.

 • Metal Gear Solid 4 sa napokon objaví aj v Európe v špeciálnej čiernej bundle edícii. Dátum vydania je naplánovaný na 12.júna a celé to bude stáť bez jedného centu 440 Euro. Balík bude obsahovať konzolu PS3 so Sixaxisom a aby to nebolo málo, priložená bude aj hra samotná.

 • Nové pesničky do Singstaru zatiaľ veľmi neletia, ale v priemere si uživatelia stiahli 6 skladieb (na jednu osobu, nie celkovo), na sieť bolo pridaných okolo 20 tisíc videí z bliakania.

 • Aj Európania si budú môcť stiahnuť kompletné hry pre PSP vo formáte UMD.

 • V Európe sa na Playstation Network pripojilo už 3.2 milióna hráčov.

 • Hororový projekt Siren pre PS3 bude vydávaný formou epizód. Celkovo by ich malo byť dvanásť a prvá by sa mala objaviť v priebehu leta.

 • Boli vyvrátené fámy o tom, že Unreal Tournament 3 hrá nelegálne približne 40 miliónov hráčov. Mark Rein z Epic Games označil toto číslo za poriadne prehnané. Presné číslo ohľadom nelegálnych prihlásení však Rein neuviedol.

 • V Anglicku sa GTA 4 blíži k okrúhlemu počtu jedného milióna predaných kusov. Po piatich dňoch predaja to oficiálne bolo 926 tisíc predaných hier, pričom väčšinu (514 tisíc) je Xbox 360 verzia. Celosvetovo sa predalo niečo cez 6 miliónov hier, v prvý deň to bolo 3.6 milióna kusov. Zisky Take 2 sa odhadujú na 500 miliónov amerických dolárov. EA zrejme tak skoro Take 2 nekúpi.

 • Ku koncu mája by sa mali potešiť majitelia tretieho Sudden Striku, pretože vývojári pre nich pripravili bezplatný addon s kampaňou hrateľnú za nemeckú stranu proti Sovietskemu zväzu v zime 1942.

 • Zaklínač mal v Amerike úspech, takže sa zdá logické, že prvého mája sa objavilo knižné spracovanie Posledného priania. Nech si to Amíci užijú a možno zistia, že existuje aj iné fantasy.

 • V Číne MMO hry frčia. Keby to tak nebolo, ťažko by za tieto hry za minulý rok utratili 1.7 miliardy amerických dolárov, čo predstavuje 71 percentný nárast oproti minulému roku. Prognózy hovoria o tom, že v tento rok to bude o 800 miliónov viac a v roku 2010 dokonca rovných 6 miliard. MMO hrám sa venuje mnoho ľudí, hardcore hráčov je okolo 14 miliónov, ktorí vo virtuálnych svetoch strávia v priemere 22 hodín týždenne. Aj napriek obrovskej miere pirátstva (hovorí sa až o 90%) stúpa predaj originálnych. Oproti minulému roku dokonca o 56%.

 • Titul Boom Blox, na ktorom pracuje aj známy režisér Steven Spielberg, sa u nás objaví 9.mája.

 • Začína sa šuškať o tom, že na plátna kín by sa mal dostať ďalší z úspešných herných projektov, tentoraz by to mal byť akčný projekt Uncharted: Drake´s Fortune. Tvorcovia z Naughty Dog už začali rokovania s Atlas Entertainment, avšak momentálne sa len začína pracovať na scenári, takže to má zatiaľ čas.

 • Donieslo sa k nám, že dánski vývojári z IO Interactive pracujú na ďalšom Hitmanovi. Žiadne informácie však uverejnené neboli, no veríme, že sa nájomný zabijak vyberie iným smerom, aby stále neprešľapoval na mieste.

 • Electronic Arts sa rozhodlo, že PC verzia sci-fi RPG Mass Effect bude obsahovať ochranu SecuRom. Pre nás to znamená, že inštalácii bude nasledovať online registrácia (tá bude nutná), pričom potvrdzovať legálnu kópiu budeme musieť každých dní. Dôvodom je samozrejme zamedzenie pirátstva a odchytávanie nelegálnych verzií. Či to pomôže a nebude to príliš otravovať, ešte len uvidíme. Ak to bude fungovať, zrejme formu tejto ochrany aplikuje EA aj na svoj ďalší projekt Spore.

 • THQ za posledný fiškálny rok utŕžilo stratu 35.3 milióna dolárov. Nič príjemné.

 • Electronic Arts zakladá novú hernú divíziu pomenovanú EA Freestyle. Ako je z názvu zrejmé, do tohto labelu budú patriť skôr oddychové hry typu FaceBreaker a iné "wii hry".

 • Vývojári Falloutu 3 prehlásili, že ako časom rástli, dospievali, poženili sa, spravili si deti, prestali mať čas na PC hranie a stali sa z nich konzoloví hráči. Je zaujímavé, že týmto prechádza väčšina hráčov a s pribúdajúcim vekom presedláva na konzolové platformy. Takže zarytí odporcovia konzolí: uvidíme o pár rokov.

 • Steven Spielberg je prekvapený násilím v niektorých hrách a je z toho samozrejme aj zhrozený a nikdy nedovolí svojim deťom, aby sa dostali k podobným projektom. Ono to je vlastne jeho povinnosť, pretože všetky tieto hry sú označené ratingom a len tak uštipačne si spomeňme na jeho rodinný film Indiana Jones 2 a napríklad scénu s vytrhnutým srdcom zaživa. Áno, Stevie, násilie v hrách je fujtajbl.

 • A aby sme to ukončili vo vtipnom duchu. V meste Riyadh (Saudská Arábia) je zaujímavá kaviarnička.
 •  Zdroj: Kotaku, Eurogamer, Shacknews, PR, Firingsquad

  SkryťVypnúť reklamu

  Najčítanejšie na SME Tech

  SkryťVypnúť reklamu
  SkryťVypnúť reklamu
  SkryťVypnúť reklamu
  SkryťVypnúť reklamu

  Neprehliadnite tiež

  (ilustračné foto)

  Na zložité činnosti zrejme postačuje aj menší mozog.


  TASR 4 h
  Apple Vision Pro.

  Novinka nepresvedčila Wall Street.


  a 2 ďalší 4 h
  Karcinóm prostaty sa väčšinou diagnostikuje u mužov nad 50. rokov, u mladších je zriedkavý. Dôležité je nezanedbávať pravidelné prehliadky u urológa.

  Miesto bolestivej biopsie pri tejto metóde stačí odber krvi.


  TASR 3. jún
  Podcast Klik

  Komentovaný prehľad technologických správ.


  a 3 ďalší 3. jún
  SkryťZatvoriť reklamu