SME
Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Krátke správy o Grand Theft Auto 4

V týchto dňoch by sa dala pokojne založiť špeciálna rubrika venujúca sa titulu Grand Theft Auto 4 a nikto by sa nemusel obávať malého počtu noviniek ohľadom najočakávanejšieho titulu tohto roku. Po včerajších krátkych správach, ktoré boli natiahnuté práve kvôli tomuto projektu radšej padlo rozhodnutie, že prinesieme krátke správy zo sveta GTA 4. Je toho znovu dosť.

 • Hráči vypátrali, že GTA 4 na PS3 beží v režime 630p, pričom pre Xbox 360 vidíte pri hraní 720 vykreslených riadkov (netýka sa samozrejme maximálneho 1080p režimu). Mnoho hráčov zostalo šokovaných, prečo ich niekto z Rockstaru klame, avšak vôbec nejde o nejaký veľký problém, pre ktorý by sme mali prskať síru. Ako je zrejmé, PS3 verzia vykresľuje o 90 riadkov menej pri podpore slabších TV, avšak bez nejakého urážania je niekedy obtiažne porovnať obraz zo 720p verzie s 1080p zobrazením z dvoch metrov. Pokým teda hráte na menšej obrazovke (menej ako 32 palcov), určite tento rozdiel ani len nepostrehnete a na samotné grafické spracovanie to veľký vplyv nemá. Tento filter bol pre PS3 verziu zapnutý z dôvodu jemnejšieho zaoblenia hrán. Takže ak vám ide o detaily, v tom vyhráva X360 verzia, v prípade jemnejšej grafiky zas druhá verzia. A nie je to jedno, takéto handrkovanie má rovnaký zmysel ako hádanie sa, v ktorej verzii doskakujú budovy neskôr. Padli názory, že až 2x mi doskočila budova v pozadí, takže X360 je šrot a podobne. Že by to však malo nejaký vplyv na hrateľnosť samotnú... Takže odporúčanie: nehrajte s ksichtom nacapeným na obrazovke.

 • S príchodom očakávaných hitov sa vždy vyskytnú aj problémy. Niektorým hráčom sa stalo, že im hra zamrzla, čo určite príjemné nie je, pričom tento problém sa týka oboch verzií. V prípade PS3 verzie sa táto chyba týka výhradne 60GB verzií konzoly vyexpedovaných pri launchi. Odporúča sa hru preinštalovať, prípadne zistiť, či je dostatok miesta na disku. Rockstar rieši aj problémy z X360 verziou, ospravedlňuje sa hráčom a v blízkej budúcnosti tento bug fixne.

 • Že sa GTA 4 predávať bude, bolo jasné. Internetový obchod Play.com mal napríklad v priemere 80 objednávok za minútu. Na tento nápor samozrejme sú pripravení, otázne je dokedy. Dopyt po hre je obrovský i u nás, prevažuje PS3 verzia. Akonáhle sa nám podarí získať presné čísla, dáme vám vedieť. Očakáva sa, že hra bude držať v rebríčkoch predaja do konca roku na vyšších priečkach.

 • GTA 4 si získalo nového priaznivca. Obrázok priložený k tejto správe hovorí za všetko. Spoznávate toho pána? Či ide o podarený vtip alebo Jack Thompson skutočne získal GTA 4 hneď po spustení predaja, je otázne. Ale možno sa s ním stretneme v multiplayeri.
 • Niektorí hráči majú problémy s multiplayerom pre Playstation 3. Na probléme sa pracuje, hráči sa totiž nedokážu prihlásiť do hry.

 • A na záver bonus. Porovnanie oboch konzolových verzií GTA 4. Ktorá je lepšie? Ťažko posúdiť, obe totiž vyzerajú výborne a už sa tešíme na slovné bitky fanboyov, ktoré sú rovnako nezmyselné ako vtipné.

 • Zdroj: Kotaku, GameVideos 

  Skryť Vypnúť reklamu

  Najčítanejšie na SME Tech

  Skryť Vypnúť reklamu
  Skryť Vypnúť reklamu
  Skryť Vypnúť reklamu
  Skryť Vypnúť reklamu

  Hlavné správy zo Sme.sk

  Podnikateľ František Hodorovský.

  Ako oligarcha sa nevnímam, vraví v prvom rozhovore, ktorý poskytol.


  22 h
  Elena Eleková

  Sestry sú podozrivo ticho. Proste odchádzajú. Mnohé aj do vnútornej emigrácie.


  22. sep
  Kritický pohľad Michala Havrana.

  Policajti si idú filmové triky.


  22. sep
  Ladislav Molnár.

  Zachránil ho tréner Karel Brückner.


  22. sep
  Skryť Zatvoriť reklamu