SME
Nedeľa, 11. jún, 2023 | Meniny má Dobroslava

Krátke správy o Grand Theft Auto 4

V týchto dňoch by sa dala pokojne založiť špeciálna rubrika venujúca sa titulu Grand Theft Auto 4 a nikto by sa nemusel obávať malého počtu noviniek ohľadom najočakávanejšieho titulu tohto roku. Po včerajších krátkych správach, ktoré boli natiahnuté práve kvôli tomuto projektu radšej padlo rozhodnutie, že prinesieme krátke správy zo sveta GTA 4. Je toho znovu dosť.

 • Hráči vypátrali, že GTA 4 na PS3 beží v režime 630p, pričom pre Xbox 360 vidíte pri hraní 720 vykreslených riadkov (netýka sa samozrejme maximálneho 1080p režimu). Mnoho hráčov zostalo šokovaných, prečo ich niekto z Rockstaru klame, avšak vôbec nejde o nejaký veľký problém, pre ktorý by sme mali prskať síru. Ako je zrejmé, PS3 verzia vykresľuje o 90 riadkov menej pri podpore slabších TV, avšak bez nejakého urážania je niekedy obtiažne porovnať obraz zo 720p verzie s 1080p zobrazením z dvoch metrov. Pokým teda hráte na menšej obrazovke (menej ako 32 palcov), určite tento rozdiel ani len nepostrehnete a na samotné grafické spracovanie to veľký vplyv nemá. Tento filter bol pre PS3 verziu zapnutý z dôvodu jemnejšieho zaoblenia hrán. Takže ak vám ide o detaily, v tom vyhráva X360 verzia, v prípade jemnejšej grafiky zas druhá verzia. A nie je to jedno, takéto handrkovanie má rovnaký zmysel ako hádanie sa, v ktorej verzii doskakujú budovy neskôr. Padli názory, že až 2x mi doskočila budova v pozadí, takže X360 je šrot a podobne. Že by to však malo nejaký vplyv na hrateľnosť samotnú... Takže odporúčanie: nehrajte s ksichtom nacapeným na obrazovke.

 • S príchodom očakávaných hitov sa vždy vyskytnú aj problémy. Niektorým hráčom sa stalo, že im hra zamrzla, čo určite príjemné nie je, pričom tento problém sa týka oboch verzií. V prípade PS3 verzie sa táto chyba týka výhradne 60GB verzií konzoly vyexpedovaných pri launchi. Odporúča sa hru preinštalovať, prípadne zistiť, či je dostatok miesta na disku. Rockstar rieši aj problémy z X360 verziou, ospravedlňuje sa hráčom a v blízkej budúcnosti tento bug fixne.

 • Že sa GTA 4 predávať bude, bolo jasné. Internetový obchod Play.com mal napríklad v priemere 80 objednávok za minútu. Na tento nápor samozrejme sú pripravení, otázne je dokedy. Dopyt po hre je obrovský i u nás, prevažuje PS3 verzia. Akonáhle sa nám podarí získať presné čísla, dáme vám vedieť. Očakáva sa, že hra bude držať v rebríčkoch predaja do konca roku na vyšších priečkach.

 • GTA 4 si získalo nového priaznivca. Obrázok priložený k tejto správe hovorí za všetko. Spoznávate toho pána? Či ide o podarený vtip alebo Jack Thompson skutočne získal GTA 4 hneď po spustení predaja, je otázne. Ale možno sa s ním stretneme v multiplayeri.
 • Niektorí hráči majú problémy s multiplayerom pre Playstation 3. Na probléme sa pracuje, hráči sa totiž nedokážu prihlásiť do hry.

 • A na záver bonus. Porovnanie oboch konzolových verzií GTA 4. Ktorá je lepšie? Ťažko posúdiť, obe totiž vyzerajú výborne a už sa tešíme na slovné bitky fanboyov, ktoré sú rovnako nezmyselné ako vtipné.

 • Zdroj: Kotaku, GameVideos 

  SkryťVypnúť reklamu

  Najčítanejšie na SME Tech

  SkryťVypnúť reklamu
  SkryťVypnúť reklamu
  SkryťVypnúť reklamu
  SkryťVypnúť reklamu

  Hlavné správy zo Sme.sk

  Neurológ Lukáš Krivošík.

  Zhovárali sme sa s Marekom Krivošíkom.


  9. jún
  Snaha ovplyvňovať verejný život náboženskými predpismi je v sekulárnych spoločnostiach prítomná.

  Veriaci vedci chápu pod revitalizáciou obnovenie dôrazu na pohostinnosť aj voči cudzincom v núdzi.


  9. jún

  Nemecký literárny turista odhaľuje, aká štruktúra pomocníkov stojí za úspechmi géniov.


  5. jún
  Denisa Tomíková, bývalá členka spoločenstva Milosť.

  Kresťanské spoločenstvo považuje Vatikán za nepriateľa.


  20 h

  Neprehliadnite tiež

  Pohľad na Medzinárodnú vesmírnu stanicu.

  Astronauti Bowen a Hoburg strávili mimo stanice viac ako šesť hodín.


  TASR 16 h
  Podcast Klik

  Komentovaný prehľad technologických správ.


  a 2 ďalší 18 h
  Zvýšilo sa aj množstvo emisií v atmosfére.

  Zvýšilo sa aj množstvo emisií v atmosfére.


  ČTK 8. jún
  Vykopávky v Sakkáre.

  Egyptské úrady obvinili holandské múzeum, že výstavou Kemet prekrúca historické fakty.


  TASR 8. jún
  SkryťZatvoriť reklamu