SME
Utorok, 28. september, 2021 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Google: mobily s Androidom predbehnú v predaji iPhone

Hoci spoločnosť Google nevydávala žiadne odhady predaja mobilných telefónov s jej operačným systémom Android, Rich Miner zodpovedný za mobily tvrdí, že v predaji predbehnú iPhone od Apple.

Hoci spoločnosť Google nevydávala žiadne odhady predaja mobilných telefónov s jej operačným systémom Android, Rich Miner riaditeľ pre mobilné zariadenia tvrdí, že v predaji predbehnú iPhone od Apple. "Keď budú na trhu mobilné telefóny Motoroly, HTC, Samsungu a ďalších, zasiahnu omnoho väčšiu časť trhu, ako iPhone," citoval Minera server InformationWeek.com.

Miner to tvrdí aj napriek tomu, že sa za prvých sedem mesiacov predali štyri milióny iPhonov. Podľa neho totiž iPhone nezasahuje takú širokú masu, ako by mali zasiahnuť mobily s Androidom. Navyše, celosvetovo sa vlani predalo vyše miliardy mobilov a predaj iPhonu nie je z tohto pohľadu veľmi významný.

Výhodou Androidu od Google je, že ide o otvorený operačný systém. Vďaka tomu môžu programátori tvoriť rôzne aplikácie bez toho, aby ich v tom spoločnosť Google obmedzovala. Kto chce naprogramovať aplikáciu pre iPhone, musí byť v skupine vyvolených programátorov s prístupom k vývojárskemu prostrediu (SDK). Navyše, každú aplikáciu musí schváliť Apple a bude sa šíriť výhradne cez iTunes. SDK Androidu si od novembra do polovice februára stiahlo 750 tisíc používateľov internetu. Naproti tomu, SDK iPhonu si od začiatku marca stiahlo 100 tisíc používateľov.

Okrem toho, bude hneď niekoľko tradičných výrobcov mobilov, ktorí do svojich modelov zabudujú Android. Takto bude možné zasiahnuť širšie masy spotrebiteľov a na trhu bude viac zariadení.

Aj keď by sa mohlo zdať, že budú mobily s Androidom konkurovať iPhonu, Miner si to nemyslí. "Sú zamerané na rozdielne trhy," povedal.

Zdroj: InformationWeek.com

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Centrum Nivy otvoria 30. septembra.

Investor musel riešiť dlhoročné prieťahy.


3 h
Veci verejné Miroslava Beblavého.

V Los Angeles postavili diaľnicu za šesťdesiatšesť dní. Prečo to u nás nejde?


27. sep
Peter Tkačenko

Fico sa môže Hegerovi poďakovať, že je v strede diskusie.


2 h

Výrobca Horaliek zverejnil svoje letné výsledky, ktoré mali byť strašne zasiahnuté fašistickým bojkotom.


Neprehliadnite tiež

O stredovekej teórii transcendentálií.


6 h
Mikroskopický záber buniek (zelená), ktoré sú infikované vírusom SARS-CoV-2 (fialová). Záber je vo falošných farbách pre lepšie rozoznanie častíc vírusu.

Ako sa vírus dostal do Číny, nie je jasné.


23 h
Ilustračná fotografia.

Odkedy Yersinia pestis sprevádza ľudstvo?


a 1 ďalší 27. sep
Skryť Zatvoriť reklamu