emajú zabudované šifrovanie.
Komunikácia medzi čipovou kartou a terminálom je tak otvorená. Podľa spomínaných znalcov je otázkou desiatich minút, aby si obchodník naprogramoval terminál tak, že dôverné informácie klienta uchová a potom ich prípadne použije pre výrobu kópie karty, ku ktorej bude poznať PIN kód. Univerzita však uviedla, že nevie, či sa to skutočne deje.
APACS, organizácia zastupujúca vydavateľov kariet v Británii, uviedla, že tento typ podvodu skutočne možný je, ale nie je vraj taký jednoduchý ako iné typy podvodov. Omnoho častejšie je vraj použitá skrytá kamera, ktorá PIN zaznamená keď je človek pri bankomate.
APACS však tiež uviedla, že straty z podvodov spáchaných pri ktorých boli použité karty sa za prvý polrok minulého roka zvýšili o 26 percent a dosiahli 264 miliónov libier (10,8 miliardy korún).
Výrobca terminálov taktiež uviedol, že metóda popísaná vedcami v Cambridge nie je jednoduchá. Podľa hovorcu firmy Ingenico, ktorého citovali londýnske noviny Times, vyžaduje táto metóda skutočne odborné znalosti a nedá sa uskutočniť na veľkom množstve terminálov.