
percent dospelých amerických užívateľov internetu zadáva svoje meno do vyhľadávačov a kontroluje informácie o sebe.
V roku 2002 bolo množstvo na seba zvedavých Američanov o polovicu nižšie ako minulý rok, ale špecialistka výskumu Mary Madden čakala vyššie číslo. "Áno, zdvojnásobilo sa, ale stále je veľa užívateľov internetu, ktorí nikdy neskúsili takú jednoduchú úlohu - skontrolovať svoje meno vo vyhľadávači," uviedla Madden.
Približne 60 percent užívateľov internetu uviedlo, že sa neobáva úniku ich súkromných informácií v rámci internetovej siete, napriek rastúcim obavám z využitia osobných údajov. Američania do veku 50 rokov, ako aj obyvatelia s vyšším vzdelaním a vyšším príjmom, zvyknú vyhľadávať svoje mená v určitých prípadoch, napríklad keď si ich zamestnanie vyžaduje spoľahlivú osobu.
Podľa štúdie 53 percent dospelých užívateľov internetu vyhľadáva informácie o iných osobách, pričom výskumníci vylúčili celebrity. Často ide o ľudí, s ktorými stratili kontakt. Ale kontrolujú aj svojich priateľov, príbuzných, kolegov a susedov. Hoci ženy aj muži rovnako radi vyhľadávajú informácie o sebe, ženy o niečo častejšie skúmajú vo vyhľadávačoch osoby, s ktorými sa intímne stretávajú. V mnohých prípadoch vyhľadávania išlo o zistenie kontaktných údajov na rôzne osoby, prípadne fotografie.
V telefonickom prieskume odpovedalo 1623 užívateľov internetu v období medzi 30. novembrom a 30. decembrom 2006.