SME

Keď bude vodičák hotový, príde vám SMS alebo e-mail

BRATISLAVA 18. augusta (SITA) - Ministerstvo vnútra SR od 1. januára poskytuje možnosť na požiadanie informovať občanov, že majú vyhotovený cestovný pas alebo vodičský preukaz prostredníctvom SMS alebo ...

Ministerstvo vnútra SR od 1. januára poskytuje možnosť na požiadanie informovať občanov, že majú vyhotovený cestovný pas alebo vodičský preukaz prostredníctvom SMS alebo e-mailu.

"Od 1. januára do 31. júla požiadalo o službu zasielania SMS správ a e-mailov o vyhotovení cestovného pasu 134 955 občanov z 249 900, ktorí žiadali o vydanie cestovného pasu," uviedla pre agentúru SITA pracovníčka Komunikačného odboru Kancelárie ministra vnútra Ľudmila Staňová.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O oznámenie o vyhotovení vodičského preukazu prostredníctvom SMS či e-mailu požiadalo takmer 84 500 občanov z viac ako 126 500, ktorí si dali vystaviť vodičák. Podľa informácií od Stanovej, občania pri oznamoch o vyhotovení uprednostňujú v prevažnej miere SMS správy. O informovanie prostredníctvom SMS o vyhotovení pasu požiadalo vyše 131 000 občanov a v prípade vodičských preukazov ich bolo takmer 83 500.

SkryťVypnúť reklamu

"Táto služba je zadarmo v rámci žiadosti o vydanie cestovného dokladu alebo vodičského preukazu. Systém automaticky vygeneruje SMS správu a zašle ju na telefónne číslo alebo e-mailovú adresu uvedenú v žiadosti," uviedla Staňová. Pokiaľ má občan digitálne pripojenie na telefónnu ústredňu, je možné zasielať tieto správy aj na pevnú linku.

"Zasielanie správ o vydaní vodičského preukazu či pasu je výhodné pre občanov, lebo presne vedia, kedy si majú prísť vyzdvihnúť vyhotovený doklad, ale aj pre jednotné pracoviská, pretože nemusia zbytočne uskladňovať hromadiace sa nové doklady," skonštatovala Staňová.

Ako ďalej uviedla, náklady za službu zasielania e-mailov a SMS správ o vyhotovení vodičského preukazu alebo cestovného pasu predstavujú za prvý polrok roku 2007 sumu približne 300 000 Sk.

SkryťVypnúť reklamu

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Komerčné články

  1. V ich džemoch je viac vitamínov ako v domácich
  2. Digitálne sebavedomie pre novú generáciu: kto sú digiPEERS?
  3. Od Araratu po Karibik. Tieto zájazdy prebudia chuť objavovať
  4. Projekt, ktorý mení životy tisícke slovenských pacientov
  5. Odchod detí je veľký zlom, sloboda je často len ilúzia
  6. Úspech firemnej elektromobility: eFleet Day 2025 Truck&Bus&Van
  7. Andrej Viceník, VÚB: Samosprávy potrebujú partnera, nielen banku
  8. Keď sa z brigády stane kariéra
  1. Digitálne sebavedomie pre novú generáciu: kto sú digiPEERS?
  2. V ich džemoch je viac vitamínov ako v domácich
  3. Najprv rozhadzovali, teraz drancujú. Koľko vám vzali?
  4. Fejtón o móde od Emmy Tekelyovej a TOP trendy na jeseň a zimu
  5. Od Araratu po Karibik. Tieto zájazdy prebudia chuť objavovať
  6. Projekt, ktorý mení životy tisícke slovenských pacientov
  7. Cédečka sa predávali ako teplé rožky. Prežili, lebo predvídajú.
  8. Po oslavách storočnice sa košický maratón pozerá do budúcnosti
  1. Projekt, ktorý mení životy tisícke slovenských pacientov 13 106
  2. Odchod detí je veľký zlom, sloboda je často len ilúzia 11 777
  3. Keď sa z brigády stane kariéra 6 087
  4. Cédečka sa predávali ako teplé rožky. Prežili, lebo predvídajú. 4 031
  5. Od Araratu po Karibik. Tieto zájazdy prebudia chuť objavovať 3 529
  6. Pacienti s akútnou myeloidnou leukémiou čakajú na moderné lieky 2 841
  7. Firma z Nitry robí miliónové projekty pre Teslu či TikTok 2 231
  8. Po oslavách storočnice sa košický maratón pozerá do budúcnosti 1 423
SkryťZatvoriť reklamu