
zu s vyšším rozlíšením.
Spoločnosť Panasonic tiež reaguje na vznikajúci dopyt v oblasti high definition uvedením dvoch nových full-HD kamkordérov na trh - HDC-SD5 a HDC-SX5.
Obidva modely - HDC-SD5 aj HDC-SX5, dokážu zaznamenávať full-HD video s rozlíšením 1920 x 1980 pixelov. Oba modely obsahujú originálny systém 3CCD s tromi samostatnými CCD snímačmi a pokročilý O.I.S. (optický stabilizátor obrazu), ktorý užívateľom poskytuje záznam čistého, nádherného a nerozmazaného obrazu so žiarivými farbami.
Pri prezeraní na vysoko kvalitnom veľkoplošnom televízore je kvalita videa zaznamenaného prostredníctvom HDC-SD5 a HDC-SX5 jednoducho úchvatná.

Model HDC-SD5, so záznamom na pamäťové karty SDHC/SD, je ešte menší než predchádzajúci model, Panasonic SD1. SD5 je vlastne debutom najmenšieho a najľahšieho 3CCD full-HD kamkordéra.
Vzhľadom na to, že neobsahuje žiaden mechanický pohon, SD5 je mimoriadne odolný proti nárazom. V kombinácii s kompaktným telom je tým u modelu SD5 zabezpečená vynikajúca prenosnosť. SD5 disponuje novou funkciou USB Host, ktorá významne zdokonaľuje ukladanie dát a zjednodušuje prehrávanie.
Pomocou DVD napaľovačky VW-BN1 (uvedená na trh súčasne), môžete kopírovať, alebo prehrávať videozáznamy v pôvodnom formáte AVCHD a potešiť sa prehrávaním videa s vyšším rozlíšením na veľkoplošnom televízore.

HDC-SX5 dokáže zaznamenávať full-HD video na pamäťové karty SDHC/SD ako aj DVD disky. SX5 dokáže zaznamenať až 180 minútové video na 8Gb pamäťovú kartu SDHC/SD (dostupnú od septembra 2007) a až 60 minút na dvojvrstvový disk DVD-R. Pri použití obidvoch médií je možné nahrať až 240 minút full-HD záznamu.
SX5 dokáže stlačením jediného tlačidla interne prekopírovať videozáznam z pamäťovej karty SDHC/SD na 8-cm DVD disk, pričom nie je potrebné použiť PC. Pri začatí každého záznamu možno zvoliť nahrávací formát. Taktiež je tu možnosť záznamu videa na DVD disk v štandardnom formáte (MPEG2), ktorý sa dá prehrávať na bežnom DVD rekordéri/prehrávači.
Obidva modely, HDC-SD5 aj HDC-SX5, používajú formát AVCHD s vysokou obrazovou kvalitou. Oba obsahujú systém 3CCD s tromi snímačmi, ktorý si získal veľké uznanie v profesionálnych kamkordéroch a obidva využívajú pokročilý novovyvinutý O.I.S. (optický stabilizátor obrazu).
S týmito poprednými obrazovými technológiami a plným rozlíšením 1920 x 1080 pixelov umožňujú modely SD5 a SX5 nahrávať videozáznamy, ktoré sú pri prehrávaní na veľkoplošnom HD TV jednoducho ohromujúce.
Autor: panasonic