Spoločnosť CD Projekt sa rozhodla každý svoj predávaný titul lokalizovať, čo na jednej strane pomôže predaju, no termín vydania sa oproti svetu nepríjemne posúva. V prípade kvalitných titulov sa však oplatí počkať. A čože CD Projekt pre nás chystá?
- Colin McRae DiRT
Tieto akčné preteky, ktoré sa už nesústreďujú len na rely síce už pred nejakým tým dňom vyšli, no česká verzia ponúkne nielen titulky, ale v súčasnosti sa začína pracovať i na dabingu, takže všetky povely počas jazdy budú zrozumiteľné pre každého. Hra sa objaví na prelome augusta a septembra za klasickú cenu 1299 Sk.
- Hospital Tycoon
Na Theme Hospital od zaniknutého Bullfrogu spomíname zo slzou v oku a od tohto okamihu sme na mladé praktikantky začali pozerať s pochopením. Nenápadný klon sa však snaží priniesť do hrania aj niečo novátorské, tak si požičiava kúsok z The Sims, kúsok z priblblých telenoviel a zalieva to vtipom. Uvidíme, či tento mix bude hrateľný, s českou verziou (iba titulky) si však poradí každý. Heslovite: prelom augusta a septembra za 799 Sk.
- Overlord
Vždy keď napíšeme „Je dobré byť zlým“, tak s iskrou v oku očakávame príspevky v diskusii, ktoré nám dokážu, že hry sú zlé a najlepšie je byť dobrým. Lenže čo tak sa pozrieť na tradičný fantasy svet očami druhej strany a s ironickým úškľabkom parodovať známe momenty? Overlord je akčná adventúra, v ktorej ovládate nielen temného pána, ale aj jeho maličkých pomocníkov. Lokalizácia momentálne prebieha a práve kvôli prekladu sa dočkáme v bližšie neurčenom období roku 2007. Cena je stanovená na 1299 Sk.
Zdroj: PR