V prvej technickej špecifikácii tvrdila spoločnosť Apple, že iPhone vydrží na jedno nabitie päťhodinový telefonát. Pred pár dňami už šéf spoločnosti Steve Jobs toto tvrdenie poopravil - iPhone vraj vydrží telefonovať 8 hodín. Ide o pomerne vysoké číslo oproti konkurenčným telefónom. Otázka teda znie, za akých podmienok testoval Apple výdrž telefónu.
Server gizmodo.com s odvolaním sa na iLounge.com zverejnil, ako testovanie prebiehalo.
- Pri teste na výdrž telefónu počas telefonovania bol prístroj prihlásený do siete na frekvencii 1900 MHz. Vyhľadávanie dostupných Wi-Fi sietí bolo vypnuté. Výsledok - 8 hodín.
- Pri teste na výdrž pri surfovaní na internete bol telefón pripojený cez Wi-Fi alebo mobilnú sieť na frekvencii 1900 MHz cez technológiu EDGE. Bolo to na uzatvorenej sieti s dedikovaným webovým a e-mailovým serverom. Simulácia prebiehala tak, že testeri šli na 20 webových stránok a kontrolovali e-mailové konto raz za hodinu. Výsledok - 6 hodín.
- Testovanie výdrže pri prehrávaní videa prebiehalo tak, že telefón prehrával video s dĺžkou dve hodiny a 23 minút dookola.
- Dvadsaťštyrihodinovú výdrž pri prehrávaní hudby dosiahli v Apple tak, že prehrávali dookola 358 skladieb stiahnutých z CD a z iTunes. Všetky skladby boli vo formáte AAC v kvalite 128 kbit/s.
Počas testu bolo vypnuté vyhľadávanie sietí Wi-Fi, pri testoch, ktoré vyžadovali zapnutý displej bolo vypnuté automatické stlmovanie podsvietenia. Všetky testy sa uskutočnili v máji a júni tohto roka na prototypoch.
Autor: Ivan Kahanec - SMEonline