SME

Člen predstavenstva Deutsche Telekomu je asi zapletený do korupčného škandálu

Deutsche Telekom stratil v 1. štvrťroku 600-tisíc zákazníkov v pevnej sieti. Firma má aj ďalší problém: Člen predstavenstva je asi zapojený do škandálu okolo koncernu Siemens.

Bonn 22. apríla (TASR) Deutsche Telekom (DT) stratil v 1. štvrťroku 600 000 zákazníkov v pevnej sieti. Firmu okrem toho zamestnáva aj ďalší problém: Člen predstavenstva Lothar Pauly je pravdepodobne zapojený do škandálu okolo nemeckého koncernu Siemens.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keďže však predaj rýchleho internetového pripojenia silno vzrástol, koncern nemení svoj cieľ, pokiaľ ide o hospodársky výsledok v roku 2007, informuje nemecký denník Handelsblatt vo svojom online vydaní s odvolaním sa na nemecký magazín Der Spiegel. Už v roku 2006 stratila dcérska spoločnosť T-Com viac ako 2 milióny zákazníkov. Manažment viac ráz zdôraznil, že odlevu zákazníkov sa nedá rýchlo zabrániť a naznačil, že aj v tomto roku by mohol počet pevných prípojok znížiť o ďalšie 2 milióny. DT preto viac pozornosti venuje rasu širokopásmového internetového pripojenia DSL.

SkryťVypnúť reklamu

Prognózu na rok 2007, ktorá počíta so ziskom pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) 19 miliárd EUR, v prepočte 637,66 miliardy SKK, finančný riaditeľ Karl-Gerhard Eick začiatkom apríla potvrdil. DT v januári po druhý raz za posledného pol roka znížil svoj cieľ pre EBITDA. Dovtedy počítal s očisteným EBITDA 19,7 až 20,2 miliardy EUR. Niektorí analytici vyslovili obavy, že koncern z Bonnu by mohol zverejniť tretie varovanie týkajúce sa zisku.

Okrem toho sa bývalý člen predstavenstva komunikačnej divízie Com a súčasný člen predstavenstva DT Lothar Pauly dostáva podľa magazínu Der Spiegel v afére okolo čiernych peňazí koncernu Siemens stále viac do situácie, keď je treba vysvetľovať. E-maily z roku 2000 nadhodili otázku, či bol tento top manažér informovaný o údajných miliónových úplatkoch. Minimálne v prípade 50-miliónového obchodu s čínskym mobilným operátorom Unicom si mohol Pauly schváliť vyplatenie peňazí, uvádza ďalej Der Spiegel.

SkryťVypnúť reklamu

V koncerne Siemens sa počas úradovania Heinricha von Pierera ako predsedu predstavenstva mali stratiť vysoké sumy peňazí v čiernych pokladniciach a v zahraničí použiť na podplácanie. Prokuratúra okrem toho vedie vyšetrovanie aj pre možné podplácanie zastúpenia zamestnancov AUB. Pierer je preto už týždne pod silným tlakom. Osobnú zodpovednosť za aféru nenesiem, zdôraznil Pierer po tom, čo odstúpil z funkcie. Aj prokuratúra v Mníchove vyhlásila, že nevedie žiadne vyšetrovanie.

(1 EUR = 33,561 SKK)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  2. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  3. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 17 334
  2. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 13 565
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 7 413
  4. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 160
  5. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým 3 067
  6. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 776
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 2 755
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 1 805
SkryťZatvoriť reklamu