T-Com spúšťa službu Magio: hlas, internet a digitálnu televíziu od 951 Sk mesačne

T-Com zajtra spúšťa službu Magio na báze Triple Play. V rámci prvej akciovej ponuky budú môcť zákazníci využívať všetky služby v balíku Magio od 951 Sk mesačne.

Magio je názov komplexného riešenia, vďaka ktorému môžu zákazníci telefonovať, pripájať sa do internetu prostredníctvom DSL a pozerať digitálnu televíziu. Všetky funkcie možno využívať cez jedno pripojenie v rovnakom čase. V súčasnosti sa dá Magio zriadiť v Bratislave a pokrytie služby dosahuje viac ako 100 000 domácností. Postupne bude služba rozširovaná aj do ďalších miest Slovenska. V súvislosti s uvedením služby Magio uvádza T-Com akciovú ponuku plnú zliav a zvýhodnení platnú do 28.2.2007.

Magio bude v dvoch variantoch – s obmedzeným a neobmedzeným internetom
T-Com pripravil pre zákazníkov dva balíky Magio. Oba ponúkajú zákazníkom telefonovanie cez internet, líšia sa však v dátovom programe a ponuke televíznych programov.

Magio Start obsahuje:
- Digitálnu televíziu so základným balíkom televíznych programov a jedným tematickým balíčkom podľa vlastného výberu; súčasťou služby je aj elektronický programový sprievodca a prístup k Domácej videopožičovni (Video on Demand)
- Prístup do internetu s rýchlosťou 1024/256 kbps a balíkom 600 MB; dáta prenesené cez víkend sa nespoplatňujú; cena za 1 MB nad limit je 0,70 Sk s DPH
- Magio Komunikátor (volania cez internet so špecifickou tarifou)

V rámci akciovej ponuky môžu používatelia telefonovať do pevnej siete T-Com a do zahraničných krajín Bonus zóny počas prvých troch mesiacov zadarmo.
Zároveň získajú zákazníci v rámci akcie programy HBO1 a HBO2 na tri mesiace zdarma.
Cena balíku Magio Start je stanovená na 951 Sk mesačne pri 12-mesačnej viazanosti pre zákazníkov využívajúcich služby pevnej linky a 1 188 Sk mesačne pri 12-mesačnej viazanosti pre zákazníkov bez pevnej linky.

Magio Klasik obsahuje:
- Digitálnu televíziu so základným balíkom televíznych programov a tromi tematickými balíčkami podľa výberu; súčasťou služby je aj elektronický programový sprievodca a prístup k Domácej videopožičovni (Video on Demand)
- Prístup do internetu s rýchlosťou 1024/256 kbps a neobmedzeným objemom dát
- Magio Komunikátor (volania cez internet so špecifickou tarifou)

V rámci akciovej ponuky môžu používatelia telefonovať do pevnej siete T-Com a do zahraničných krajín Bonus zóny počas prvých troch mesiacov zadarmo.
Zároveň získajú zákazníci v rámci akcie programy HBO1 a HBO2 na tri mesiace zdarma.
Cena balíku Magio Klasik je stanovená na 1 188 Sk mesačne pri 12-mesačnej viazanosti pre zákazníkov využívajúcich služby pevnej linky a 1 427 Sk mesačne pri 12-mesačnej viazanosti pre zákazníkov bez pevnej linky.

Cena za využívanie oboch programov je zhodná pri 12-mesačnej i 24-mesačnej viazanosti.

Službu Magio si môžu objednať aj zákazníci konkurencie
Službu Magio si môžu objednať aj zákazníci konkurenčných operátorov, ktorí im poskytujú pripojenie na internet cez ADSL.
Zákazníci si môžu ponechať existujúce DSL pripojenie od iného operátora a zároveň využívať aj digitálnu televíziu od T-Comu. Magio TV je zároveň dostupné aj pre záujemcov, ktorí si chcú aktivovať iba digitálnu televíziu bez akéhokoľvek DSL pripojenia.

Pre túto skupinu záujemcov je určená služba Magio TV s nasledujúcimi dvoma variantmi:

Magio TV Start obsahuje prístup k digitálnej televízii so základným balíkom televíznych programov a jedným tematickým balíčkom podľa vlastného výberu. Súčasťou služby je aj elektronický programový sprievodca a prístup k Domácej videopožičovni (Video on Demand). Zároveň získajú zákazníci v rámci akcie programy HBO1 a HBO2 na tri mesiace zdarma. Mesačný poplatok za Magio TV Start je 387 Sk pri 24-mesačnej viazanosti.

Magio TV Klasik ponúka prístup k digitálnej televízii so základným balíkom televíznych programov a tromi tematickými balíčkami podľa vlastného výberu. Súčasťou služby je aj elektronický programový sprievodca a prístup k Domácej videopožičovni (Video on Demand). Zároveň získajú zákazníci v rámci akcie programy HBO1 a HBO2 na tri mesiace zdarma. Mesačný poplatok za Magio TV Start je 455 Sk pri 24-mesačnej viazanosti.

Magio TV sa dá objednať aj ako samostatná digitálna televízia
Digitálnu televíziu si môže objednať záujemca aj vtedy, ak nechce internetové pripojenie cez technológiu DSL. V takom prípade mu T-Com do bytu nainštaluje samostatnú Magio TV, ktorá ponúka základný balík televíznych programov a tri tematické balíčky podľa vlastného výberu. Aj v tejto službe získava zákazník elektronického programového sprievodcu a prístup k Domácej videopožičovni (Video on Demand). Zároveň získajú zákazníci v rámci akcie programy HBO1 a HBO2 na tri mesiace zdarma. Mesačný poplatok za Magio TV je 951 Sk pri 24-mesačnej viazanosti.

Na to, aby mohol operátor televízne služby pre zákazníka vôbec spustiť musí do jeho bytu dotiahnuť klasickú telefónnu linku. Jej využitie však bude obmedzené len na prevádzku televízie a zákazník nemusí objednávať ani hlasový paušál, ani internet. Hardvérová ponuka je pri Magio TV rovnaká ako pri komplexnom riešení Magio. Štandardná inštalácia vyjde zákazníka na 1,20 Sk. Ceny za Magio Box sú rovnaké pre všetkých zákazníkov (tabuľka nižšie).

Magio TV sa dá momentálne zriadiť iba v Bratislave a pokrytie služby dosahuje viac ako 100 000 domácností. Postupne bude služba rozširovaná aj do ďalších miest Slovenska.

Na spustenie potrebujete špeciálne zariadenie Magio Box
Na využívanie digitálnej televízie je potrebné špeciálne zariadenie Magio Box. T-Com ponúka zákazníkom toto zariadenie za akciové ceny, v závislosti od voľby programu:

Program

Cena Magio Box s DPH

Cena pri viazanosti 24 mesiacov Cena pri viazanosti 12 mesiacov
Magio Start 990,00 Sk 2990,00 Sk
Magio Klasik 1,00 Sk 1990,00 Sk

V tejto akciovej ponuke získavajú všetci záujemcovia aj možnosť zriadenia služby Magio v rámci štandardnej inštalácie za 1,20 Sk.

Čo všetko dokáže digitálna televízia Magio?
V rámci balíka Magio získava používateľ prístup k digitálnej televízii, ktorá ponúka výbornú kvalitu obrazu i zvuku a aj viaceré špecifické funkcie. Popri sledovaní širokého spektra TV kanálov je hlavnou funkciou elektronický programový sprievodca, vďaka ktorému má divák výborný prehľad o televíznom vysielaní všetkých staníc s pravidelnou aktualizáciou.
Sprievodca má formu prehľadného menu, v ktorom má používateľ prístup ku všetkým funkciám vrátane elektronického výpisu účtu, rodičovského zámku alebo aj Domácej videopožičovni, z ktorej si môže okamžite vybrať a sledovať filmy podľa želania.
Digitálna televízia prináša aj funkciu obraz v obraze (Picture-in-Picture), ktorá umožní zákazníkom sledovať iný TV kanál bez nutnosti prepínania, alebo pozastavenie obrazu (Timeshift) ponúkajúca možnosť dopozerať sledovaný program aj kvôli vynútenej prestávke.

Vďaka zariadeniu Magio Box získavajú používatelia ďalšiu špeciálnu vlastnosť – nahrávanie programov podľa vlastného výberu. Nahrávanie môže byť jednoduché alebo opakované. Zaujímavou funkciou nahrávania je napríklad možnosť nahrávania seriálu tak, že vám Magio nahrá všetky časti bez nutnosti zdĺhavého vypisovania údajov.

Čo nájdete v základných a rozšírených balíčkoch televízie Magio?
Každý používateľ služby Magio získava základný balíček 11 programov, medzi ktorými sa nachádzajú slovenské, české i nemecké stanice: STV1, STV2, Markíza, JOJ, TA3, ČT1, ČT2, Prima, Pro 7, RTL a SAT 1. Zákazníci majú k dispozícii aj 13 rozhlasových staníc.
T-Com navyše ponúka šesť tematických balíčkov, z ktorých si môžu zákazníci vytvoriť vlastnú televíznu ponuku. Používatelia majú už určitý počet tematických balíčkov zahrnutý v mesačnom poplatku – pri Magio Start získavajú zdarma jeden, pri Magio Klasik až tri balíčky.
Každý ďalší balíček môžu využívať za 59,50 Sk mesačne. Zákazníci si môžu tematické balíčky meniť za jednorazový poplatok 59,50 Sk, zmena je realizovaná do 72 hodín. Zloženie tematických balíčkov je nasledovné:

Detský: Jetix, KiKa, MiniMax/A+
Dokumentárny: AXN, National Geographic, Spektrum, Viasat Explorer/Spice, Viasat History
Filmový: CS Film, FilmBox, Film+
Športový: Extreme Sports, Galaxie Sport, Motors TV
Mix 1: BBC Prime, BBC World, CNN, Fashion TV, M2, MTV, Óčko, RTL Klub, TV 5, VH-1
Mix 2: Animal Planet, Cartoon Network/TCM, Discovery, Eurosport, Hustler TV, Music Box, Zone reality, Zone Romantica

Pre náročnejších divákov prináša T-Com aj tri Prémiové balíčky. Mesačný poplatok za využívanie balíčka je rôzny, zmena Prémiového balíčka je bezplatná a uskutoční sa do 72 hodín od zadania používateľom. Zloženie a ceny Prémiových balíčkov sú nasledovné:

Premio 1: Cinemax 1, Cinemax 2 –220 Sk mesačne
Premio 2: HBO 1, HBO 2 –238 Sk mesačne
Premio 3: Nonstop Kino, XXX Xtreme – 200 Sk mesačne

Ďalšia služba- domáca videopožičovňa
Súčasťou služby Magio je aj prístup k Domácej videopožičovni, ktorá umožňuje zákazníkovi výber a sledovanie filmu podľa vlastného výberu. Momentálne majú používatelia k dispozícii niekoľko desiatok titulov americkej i európskej produkcie. Cena za požičanie je pri väčšine titulov stanovená na 55 Sk, iba tituly zo sekcie Adult stoja zákazníka 79 Sk.

Cez Magio Komunikátor budete volať lacnejšie
V rámci služby Magio dostávajú zákazníci aj možnosť lacnejších volaní cez internet. Samozrejmosťou sú bezplatné volania medzi účastníkmi služby Magio i účastníkmi služby Hlas cez internet. Ostatné volania sú spoplatňované.
Zaujímavá cena je nastavená pre volania do všetkých pevných a VoIP sietí na Slovensku – zákazníci môžu volať za 2,30 Sk za minútu. Pri mobilných volaniach T-Com zjednotil tarifu pre volania do slovenských a českých mobilných sietí na 7,00 Sk za minútu. Volania do medzinárodných sietí sú dostupné od 3,50 Sk za minútu v závislosti od zvolenej krajiny.

Cenník hovorov v službe Magio Komunikátor

Druh volania

Cena za 1 minútu volania

Medzi účastníkmi Magio a účastníkmi Hlas cez internet 0,00 Sk
Do pevných sietí v SR 2,30 Sk
Do iných VoIP sietí v SR (vrátane VoIP siete Orangeu) 2,30 Sk
Do mobilných sietí v SR a ČR 7,00 Sk
Medzinárodné hovory
Bonus zóna 3,50 Sk
I. tarifné pásmo 3,50 Sk
II. tarifné pásmo 5,80 Sk
III. tarifné pásmo 8,20 Sk
IV. tarifné pásmo 11,80 Sk
V. tarifné pásmo 17,70 Sk
VI. tarifné pásmo 35,60 Sk

Všetky ceny v článku sú uvedené s DPH.

Najčítanejšie na SME Tech


Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

O 13. a 14. plate hovoril Danko, teraz ho podporil aj Smer

Koaličné strany sa zrejme dohodnú na úľavách pre firmy, ktoré vyplácajú trináste a štrnáste platy.

KULTÚRA

Rytmus bude nadávať, orchester hrať

Ľahší primitivizmus a ukáznenosť vraj idú dokopy.

SVET

Správca budúcnosti, o ktorom ste nepočuli. Zomrel de Brum

Klimatická dohoda by bez neho nevznikla.

Neprehliadnite tiež

Náradie a výživu si astronauti vyrobia sami. Použijú vlastné výkaly

Na výrobu skrutkovača by zatiaľ potrebovali tisíc litrov.

Na Marse môžu v noci zúriť silné snežné búrky

Na postavenie snehuliaka alebo lyžovanie ale zrejme nebude dosť.

Sledujete počasie v mobile? Možno vás firma napriek zákazu špehuje

Kde ste a kam chodievate - to sú informácie, ktoré zaujímajú vývojárov aplikácie AccuWeather.

USA menia stratégiu, zvažujú odplatné kybervojenské útoky

Ak nie je možné technológie ochrániť, nezostáva nič iné ako odvetný útok. USA začínajú hovoriť o aktívnych hackerských operáciách.

Inzercia - Tlačové správy


 1. 100 %-nú hypotéku môžete dostať aj na mestský apartmán
 2. Od septembra opäť po starom
 3. Mama taxi: Koľko najazdí rodič mesačne kvôli svojim deťom?
 4. ENERGOFÓRUM® 2017 spojí elektrinu a plyn pod jednu strechu
 5. Získajte prístup k zamknutým článkom už o niekoľko sekúnd
 6. Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte
 7. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole
 8. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
 9. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov
 10. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
 1. 10 vecí, ktoré môžete dostať od zdravotnej poisťovne zadarmo
 2. Úspech na Majstrovstvách sveta v Quadrathlone
 3. Mama taxi: Koľko najazdí rodič mesačne kvôli svojim deťom?
 4. Od septembra opäť po starom
 5. Máte doma retro kúsky spojené s pivom Šariš?
 6. ENERGOFÓRUM® 2017 spojí elektrinu a plyn pod jednu strechu
 7. 100 %-nú hypotéku môžete dostať aj na mestský apartmán
 8. Business Smartphones Connected to Public Wi-Fi Can Be in Danger
 9. Získajte prístup k zamknutým článkom už o niekoľko sekúnd
 10. Poslanec Borguľa žiada o uvoľnenie parkoviska pre rezidentov
 1. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov 6 954
 2. Od septembra opäť po starom 4 295
 3. Získajte prístup k zamknutým článkom už o niekoľko sekúnd 4 240
 4. Mama taxi: Koľko najazdí rodič mesačne kvôli svojim deťom? 2 170
 5. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku 1 834
 6. Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte 1 725
 7. Ako sme jazdili v socializme 1 439
 8. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole 1 275
 9. Lety do exotiky už aj z Bratislavy 1 105
 10. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami 1 084