SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Dead Rising - návod s tipmi, na ktoré ste čakali

Po dlhej dobe sa opäť stretávame v sekcii s návodmi. Naše niekoľkomesačné odlúčenie nebolo zapríčinené našou lenivosťou, ale skutočne neodkladnými povinnosťami. Dnes tu však niesme preto, aby sme sa vyhovárali a tak prejdeme rovno k veci. O kvalitách, ale

aj nedostatkoch zábavného Dead Rising ste si mohli prečítať v recenzii. Teraz je na nás, aby sme vám priblížili náročne získateľné bonusy, alebo ak chcete Achievements.

1. Typy

Dead Rising ako už iste viete po prečítaní recenzie, je možné prejsť aj nudným ničnerobením a keďže niečo také zvládne naozaj každý, naša prvá časť návodu sa zameria na ten náročnejší úkol. Zachrániť viac než 50 nevinných obetí, ktoré prežili holokaust, odpovedať na všetky Otisové hovory a vyzabíjať psychopatov. Na uľahčenie najprv doporučujem získať Achievement “Zombie Genocider“, ktorý sprístupni jednu z najužitočnejších zbraní (Buster). Tiež nie každému môže vyhovovať stres, pri získavaní dvoch náročných Achievements súčasne. V takomto prípade si jednoducho rozdeľte úlohy. Napríklad počas jedného prechádzania sa zamerajte iba na záchranné akcie a počas druhého na odpovedanie hovorov. Ak si zoberiete na mušku, napríklad len odpovedanie na hovory, môžete si cestu uľahčiť zabíjaním niektorých, nepodstatných “nakupujúcich“. Rozhodne ako prvého pošlite do večných lovísk otravného fotografa (Kent). Pamätajte ale, že v každej zo samostatných miestností hlavnej skrýše musia byť minimálne traja až štyria ľudia, nerátajúc povinne zachránených (Ronald, Floyd, Kindell, Cherly, Paul a Simone). Náš návod zahŕňa obe voľby súčasne. Navyše pre vaše lepšie zorientovanie som zvýraznil, ako zachránené postavy, tak aj hovory. Pri postavách je uvedené ich ctené meno, numerické zaradenie v notebooku menu Dead Rising a tiež lokácia. Hovory zase začínajú poradovým číslom, pokračujú presným dátumom a časom uskutočnenia, názvom a končia zátvorkou, v ktorej je uvedené miesto, v ktorom sa v žiadnom prípade nesmiete nachádzať o danej hodine. Nezabúdajte pri prechádzaní fotiť každého koho stretnete, vrátane psychopatov. No a záverom ešte jedno veľké upozornenie, tí z vás, ktorí si nechcú prečítať niečo skôr než to sami odhalia, buďte pri prezeraní návodu opatrní.

Skryť Vypnúť reklamu

1.1 Návod

Po potvrdení úvodných animácii a úspešnom prežití vpádu zombie, zoberte sveteľnú zbraň z rohu miestnosti (miestnosť s ventilačnou šachtou), vylezte šachtou, otočte sa a odfoťte ju (foťte až v momente, keď sa pri štelovaní dole zjavia percenta). Následne si v menu nastavte ponechanie tejto fotky. Doveďte Natalie k Jeffovi a v momente, keď sa objímu, ich sfoťte. Teraz je len na vás, či ich rovno odvediete do Security Room, alebo zoberiete so sebou. Obidvaja dokážu nosiť zbrane, čo vám v niektorých prípadoch môže pomôcť, ale veľmi na to nevsádzajte. Akonáhle vstúpite do skladu, ozve sa vám Otis.

Jeff Meyer - (19) - strecha nákupného centra pri výťahu
Natalie Meyer - (20) - strecha nákupného centra pri výťahu

1.) Predstavenie Warehouse
Dobehnite do Food Court, kde vylezte po krabiciach v strede miestnosti poza Carlita a niekoľkými ranami z Busteru mu dohovorte. Po animácii nasledujte Brada k “Barnaby“ (starší, mierne agresívny pán s paličkou). Vybehnite na druhé poschodie do miestnosti s názvom “In the Closet“ a v zadnej časti osloboďte Billa. Vráťte sa k dverám, s ktorými ste sem prišli, ale nevstupujte. Vyzabíjajte zombíkov a počkajte na dva telefonáty.

Skryť Vypnúť reklamu

2.) 19. september/3 hod. poobede - Cut from the Same Cloth (Paradise Plaza)
3.) Predstavenie Entrance Plaza

Bill Brenton - (21) - druhé poschodie v časti Entrance Plaza obchod s názvom “In the Closet“

4.) 19. september/4 hod. poobede - Barricade Pair (Al Fresca Plaza)
5.) 19. september/5 hod. poobede - A Mother's Lament (Al Fresca Plaza)

Späť v Al Fresca Plaza vysloboďte Burtna (musíte naňho párkrát zaútočiť), Aarona a Leah. Spoločne s nimi potom prejdite cez Food Court do parku, kde sa zatiaľ pekne zotmelo. V diaľke by ste ale aj napriek tomu mali vidieť vystrašenú Sophiu. Ak sa vám do cesty pripletú traja psychopati na ozbrojenom aute, vytiahnite Buster a predčasne ukončite ich zábavu.

Burt Thompson - (26) - zabarikádovaný v “Clothing Store“
Aaron Swoop - (27) - zabarikádovaný v “Clothing Store“
Leah Stein - (28) - panikári v “Jewelry Shop“

6.) Predstavenie Food Court
Sophie Richards - (25) - prvá noc v parku po útoku troch psychopatov

Skryť Vypnúť reklamu

Spolu so Sophiou sa vráťte do Paradise Plaza. Vybehnite na druhé poschodie a prehoďte pár slov s fotografom. Po krátkej animácii ho sfoťte tesne predtým než on odfotí vás. Úspešným zvládnutím tohto sa obaja presuniete ku schodisku. Tu ho budete musieť znova sfotiť, tentoraz však počas jeho zvláštnej pózy, pri ktorej zdvihne jednu ruku na úroveň hlavy. Po tom všetkom sa môžete končene vrátiť do Security Room (bezpečnostná miestnosť) a uložiť si pozíciu. S novými silami sa vydajte do North Plaza. Prebehnite do obchodu so zbraňami a odrovnajte Cletusa. Zoberte brokovnice a dobehnite ku vchodu do Wonderland Plaza, no nevstupujte. Počkajte na dva telefonáty a vstúpte.

7.) Predstavenie North Plaza

8.) 19. september/9 hod. poobede - Out of Control (Wonderland Plaza)
9.) 19. september/10 hod. poobede - Japanese Tourists (Wonderland Plaza)

Skryť Vypnúť reklamu

Vybehnite na druhé poschodie a pokecajte s dvoma japonskými turistami (na to aby vám rozumeli, musíte zobrať prekladový slovník, ktorý leží hneď vedľa miesta, kde stoja). Spolu s nimi dobehnite k ovládaciemu panelu, ktorý sa nachádza v mieste, kde zastavujú zábavne rakety, do ktorých sa dá nastúpiť. Busterom ukončite trápenie pomäteného Adama a znovu pristúpte k ovládaciemu panelu. Nasledujte Grega až na dámsku toaletu, kde po vyskočení na umývadlá odhalíte skratku do Paradise Plaza. Medzičasom sa vám opäť ozve Otis. Po tomto hovore prejdite do North Plaza a zachráňte Dávida (nahliadnite do mapy a vydajte sa po stopách ružového otáznika).

10.) Predstavenie Wonderland Plaza

Yuu Tanaka - (31) - v obchode s názvom “Sir Book-a-lot“
Shinji Kitano - (32) - v obchode s názvom “Sir Book-a-lot“
Greg Simpson - (30) - v jednej zo zábavných rakiet po smrti Adama

Skryť Vypnúť reklamu

11.) 19. september/11 hod. poobede - Shadow of the North Plaza (North Plaza)

David Bailey - (33) - v jednom z obchodov, na ktorých sa ešte pracuje

Vráťte sa do bezpečnostnej miestnosti a vydajte sa splniť úlohu 1-4. Po nej utekajte naspäť do skrýše za ventilačnou šachtou, no pri výťahu v sklade sa zastavte a počkajte do šiestej na telefonát. Po ňom prejdite do zatiaľ jediného útočiska a zhliadnite animáciu. Krátko po opustení bezpečnostnej miestnosti zavolá Otis a oznámi vám, že mreža predeľujúca Paradise a Entrance Plaza už viac neexistuje. Ihneď si novú skratku vyskúšajte a pokochajte sa ďalšou animáciu, na konci ktorej budete musieť znova poraziť dotieravého Carlita.

12.) 20. september/6 hod. doobeda - Otisov telefonát ohľadom Case 2-1 (Security Room)
13.) 20. september/počas Case 2-2 (Security Room)
14.) 20. september/7 hod. doobeda - The Lovers (Wonderland Plaza)

Skryť Vypnúť reklamu

Prejdite skratkou na dámskych toaletách z Paradise do Wonderland Plaza a neďalekým vchodom cez North Plaza prebehnite až do náprotivných potravín. Hneď skraja vybavte telefonát predstavujúci nové priestory a zamierte priamo do dvojitých dverí v ľavom hornom rohu. Na scéne sa objaví Steven, preto znovu pustite Buster k slovu. Po animácii sa vráťte k dvojitým dverám a malou chodbou dôjdite do lekárne. Zoberte zázračnú medicínu a rýchlo naspäť do Wonderland Plaza, kde už na záchranu čaká Tonya a Ross. Odneste ich do bezpečnostnej miestnosti a ešte predtým, než odovzdáte liek Jessice, ju spredu odfoťte. Cieľom je získať erotickú fotku v hodnote 700 a viac bodov. Nakoľko sedí, foťte asi z dvojmetrovej vzdialenosti, tak aby ste zachytili nielen jej prednosti, ale aj náznak nohavičiek.

Skryť Vypnúť reklamu

15.) Predstavenie Seon's Food & Stuff

Tonya Waters - (34) - druhé poschodie Wonderland Plaza
Ross Folk - (35) - druhé poschodie Wonderland Plaza

16.) 20. september/8 hod. doobeda - The Hatchet Man (North Plaza)

V Paradise Plaza zachráňte Pamelu a Heather. S nimi sa rýchlo vydajte zachrániť Gordona do Al Fresca Plaza. Pokiaľ máte dostatok času, rovno ich odveďte do skrýše, no v žiadnom prípade sa o 11 hod. nezdržiavajte v Paradise Plaza, ale čakajte pri v chode zo strany parku. Po vybavení dvoch telefonátov vbehnite do Paradise Plaza a v reštaurácii naľavo dajte Ronaldovi nejaké jedlo. Máte veľmi málo času na jeho odvedenie do skrýše. Dá sa to stihnúť, ale ak s tým máte problémy, čakajte zo strany Entrance Plaza a najprv vybavte Case 3-1 a až potom Ronalda.

Skryť Vypnúť reklamu

17.) 20. september/9 hod. doobeda - The Coward (Al Fresca Plaza)

Heather Tompkins - (40) - v obchode s názvom „“Child's Play“, Paradise Plaza
Pamela Tompkins - (41) - pred obchodom “ Child's Play“, Paradise Plaza

18.) 20. september/11 hod. doobeda - Otisov telefonát ohľadom Case 3-1 (Security Room)
19.) 20. september/11 hod. doobeda - Restaurant Man (Paradise Plaza)
20.) 20. september/12 hod. doobeda - Above the Law (Wonderland Plaza)

Gordon Stalworth - (42) - v McHandy's Hardware, musíte naňho raz zaútočiť, Al Fresca Plaza
Ronald Shiner - (43) - stojí v Jill's Sandwiches, Paradise Plaza

Teraz si zoberieme na paškál Cliffa, teda scoop “The Hatchet Man“. Zabite ho a s novo získaným kľúčom otvorte neďaleký sklad. Vchod nájdete pri rozostavanej fontáne pred obchodom s náradím, kde sa pred chvíľou odohrával boj. Troch vyplašených ľudkov odveďte do Paradise Plaza a nadržanému Kentovi ukážte erotickú fotku. Následne načo sa odoberte do skrýše.

Skryť Vypnúť reklamu

Josh Manning - (37) - v zamknutom sklade pri obchode “Crislip's“, North Plaza
Barbara Patterson - (38) - v zamknutom sklade pri obchode “Crislip's“, North Plaza
Rich Atkins - (39) - v zamknutom sklade pri obchode “Crislip's“, North Plaza

Aby tých pomätencov bolo čoraz menej, zamierime do Wonderland Plaza zabiť policajtku Jo prekračujúcu svoje právomoci. Rozviažte štyri žienky a zbehnite po schodoch zachrániť ďalších dvoch nešťastníkov. S nimi sa následne cez skratku na toaletách vráťte do Paradise Plaza. Spustí sa animácia, v ktorej sa predstaví záhadná sekta. Z miesta, na ktoré vás hodia po jej ukončení, vyzabíjate Busterom človiečikov odetých v žltých pršiplášťoch. Zachráňte Jennifer a so všetkými prebehnite do skladu pri výťahu. Tu počkajte na Otisov telefonát a hybaj do bezpečnostnej miestnosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Kay Nelson - (46) - mučená Jo v “Lovely Fashion House“, Wonderland Plaza
Lilly Deacon - (47) - mučená Jo v “Lovely Fashion House“, Wonderland Plaza
Kelly Carpenter - (48) - mučená Jo v “Lovely Fashion House“, Wonderland Plaza
Janet Star - (49) - mučená Jo v “Lovely Fashion House“, Wonderland Plaza
Sally Mills - (50) - drží sa zajaca ponad početnou skupinkou zombie vo Wonderland Plaza
Nick Evans - (51) - drží sa zajaca ponad početnou skupinkou zombie vo Wonderland Plaza
Jennifer Gorman - (44) - v Paradise Plaza natlačená v krabici

21.) 20. september/3 hod. poobede - Otisov telefonát ohľadom Case 4-1 (Security Room)

Ak ste stihli všetko podľa vyššie popisovaných udalostí, máte dve hodiny k dobru. Tento čas možno využiť na doplnenie zásob, alebo v tom horšom prípade na dokončenie nestihnutých udalostí, predsa len záchrana nevinných obetí do istej miery závisí na šťastí. Teda pokiaľ nestíhate so všetkými dôjsť o tretej do bezpečia, ponechajte si jednu zo záchranných akcii na tieto voľné dve hodiny. O piatej trikrát zavolá Otis (ako keby to nemohol povedať naraz). Po ukončením posledného hovoru vstúpte do Entrance Plaza. Spustí sa krátka animácia, na konci ktorej prevetrajte Buster na troch psychopatoch. Z prízemia zachráňte Jolie (musíte s ňou párkrát pokecať a potom obchod opustiť, až tak s k vám pridá). Vybehnite po eskalátoroch na prvé poschodie priamo do obchodu oproti, kde sa v rohu krčí Wayne. S oboma potom prejdite do obchodu s názvom “Ned's Nicknackery“ a zachráňte Floyda. Poslednou v tejto oblasti je Rachel v obchode s názvom “Ladies Space“ (musíte mať Jolie so sebou). Uistite sa, že máte minimálne jeden pokrm pri sebe a vráťte sa do skrýše.

Skryť Vypnúť reklamu

22.) 20. september/5 hod. poobede - Antique Lover (Entrance Plaza)
23.) 20. september/5 hod. poobede - Mark of the Sniper (Entrance Plaza)
24.) 20. september/5 hod. poobede - The Woman Who Didn't Make It (Entrance Plaza)

Jolie Wu - (56) - zúfalo plače v Entrance Plaza, obchode s názvom “Gramma's Kids“
Wayne Blackwell - (55) - skrýva sa v Entrance Plaza, obchode s dámskou kozmetikov
Floyd Sanders - (58) - stojí v Entrance Plaza, obchode s názvom “Ned's Nicknackery“
Rachel Decker - (57) - nachádza sa v Entrance Plaza, obchode s názvom “Ladies Space“

25.) 20. september/7 hod. poobede - Ronalds Apetite (Security Room)

Predtým než opustíte skrýšu, vstúpte do prvej miestnosti na ľavo a venujte Ronaldovi akúkoľvek potravinu alebo nápoj, ktorý máte pri sebe. Potom sa premiestnite do North Plaza pred obchod s potravinami. Agresívnu Isabelu schlaďte Busterom a po animácii sa presuňte do Leisure Park ku vchodu do North Plaza. Tu počkajte až do polnoci na dva telefonáty. Po nich vstúpte do priľahlých dverí. Pred miestom stretnutia s Isabelou stojí Kindell. Prehoďte s ním pár slov a pridá sa k vám. Následne pokecajte aj so samotnou Isabelou a spoločne traja sa vyberte do starej známej skrýše.

Skryť Vypnúť reklamu

26.) 20. september/12 hod. poobede - Otisov telefonát ohľadom Case 5-1 (Security Room)
27.) 20. september/12 hod. poobede - A Strange Group (Colby's Movieland)

Kindell Johnson - (59) - postáva o polnoci v North Plaza blízko Case 5-1

Zbehnite do Food Court po jedno víno a vráťte sa do skladu. Tu počkajte do tretej na telefonát a až tak sa vráťte do skrýše. Po skončení animácie vstúpte do prvej miestnosti napravo vo väčšej chodbe a odovzdajte Floydovi víno. Čas, ktorý plynie do Case s názvom “The Last Resort“ si nevšímajte, po jeho vypršaní a následnom dostavení sa na miesto určenia vám hra ponúkne niekoľko možností. Zvoľte opätovný návrat do hry a pokračujte (ale to už predbiehame udalosti). Znovu v Paradise Plaza tentoraz navštívte Colby's Movieland a v štvrtej sále porazte Seana. Osloboďte štyroch nešťastníkov v samotnej sále a tiež jedno nevinné žieňa v malom sklade, do ktorého vedú dvere naľavo od premietacieho plátna. Následne na to, všetkých odveďte do bezpečia.

Skryť Vypnúť reklamu

28.) 21. september/2 hod. doobeda - Floyd the Sommelier (Security Room)
29.) 21. september/3 hod. doobeda – Otisov telefonát ohľadom Case 6-1 (Security Room)

Ray Mathison - (61) - priviazaný v štvrtej premietacej sále, Colby's Movieland
Nathan Crabbe - (62) - priviazaný v štvrtej premietacej sále, Colby's Movieland
Michelle Feltz - (63) - priviazaná v štvrtej premietacej sále, Colby's Movieland
Beth Shrake - (64) - priviazaná v štvrtej premietacej sále, Colby's Movieland
Cheryl Jones - (65) - v malom sklade štvrtej premietacej sály, Colby's Movieland

30.) 21. september/5 hod. doobeda – Long Hairded Punk (Wonderland Plaza)

Premiestite sa do Food Court a porozprávajte sa s Gilom. Spočiatku sa k vám odmietne pridať, no potom čo sa pokúsite odísť, zmení názor. Pokiaľ ste už vybavili telefonát o piatej, vstúpte do Wonderland Plaza a porazte Paula. Po animácii schyťte hasiaci prístroj, postavte sa asi meter od horiaceho Paula a uhaste ho (budete naňho musieť vyplytvať takmer celý jeho obsah). Zachráňte dve prestrašené ženy a rýchlo so všetkými utekajte do obchodu so zbraňami v North Plaza, no ešte predtým, než tam vstúpite, prikážte zvyšku svojej partie nech vás počkajú v rohu miestnosti. Otvorte dvere a vbehnite dnu. Z ničoho nič na Franka začnú strieľať, preto bez váhania použite efektný kotúľ spať na chodbu. Jeden z chlapíkov vo vnútri si uvedomí, že ešte nepatríte medzi chodiace mŕtvoly a bude ochotný sa porozprávať. V žiadnom prípade sa ale nepokúšajte vstúpiť do obchodu ďalej než stojí on. Párkrát s ním pokecajte a potom mu ukážte fotku ventilačnej šachty, ktorú ste na začiatku hry urobili. Zbrane z obchodu venujte zvyšku skupinky a najrýchlejšou možnou cestou sa vráťte do Paradise Plaza. Na prvom poschodí v Columbian Roastmasters počkajte do dvanástej. Na scéne sa opäť objaví Kent. Tentoraz ho ale budete musieť zlikvidovať a aby to bolo ešte pestrejšie, počas boja sa dostavia aj dve telefonáty. Ak ste dali na moju radu a ozbrojili skupinu strelnými zbraňami, môžete si dať kľudne nohy na stôl, pretože ak raz začne sedem osôb strieľať na jedného nešťastníka... Osloboďte Tada a spoločne sa všetci dostaňte do skrýše. Avšak pred odchodom z nej v žiadnom prípade nezabudnite pokecať s Kindellom!

Skryť Vypnúť reklamu

Gil Jimenez - (66) - popíja v Food Court
Paul Carson - (70) - v obchode s názvom “Casual Gals“, Wonderland Plaza
Mindy Baker - (71) - skrýva sa v malom kumbáliku obchodu Casual Gals
Debbie Willett - (72) - skrýva sa v malom kumbáliku obchodu Casual Gals

31.) 21. september/8 hod. doobeda – A Sick Man (Wonderland Plaza)

Brett Styles - (67) - ukrýva sa v obchode so strelnými zbraňami v North Plaza
Jonathanv Picardsen - (68) - ukrýva sa v obchode so strelnými zbraňami v North Plaza
Alyssa Laurent - (69) - ukrýva sa v obchode so strelnými zbraňami v North Plaza

32.) 21. september/11 hod. doobeda – Otisov telefonát ohľadom Case 7-1 (Security Room)

Tad Hawthorne - (76) - o polnoci v Columbian Roastmasters, Paradise Plaza

33.) 21. september/12 hod. doobeda - A Woman in Dispair (Paradise Plaza)
34.) 21. september/12 hod. doobeda - Kindell's Betrayal (Security Room)

Skryť Vypnúť reklamu

Znovu v Paradise Plaza máte na výber: buďto zachránite Simonu už teraz a spolu s ňou sa budete vláčiť po ďalších, alebo prejdete cez Entrance Plaza a Food Court do Wonderland Plaza a najprv zachránite dvoch tu a až pri ceste naspäť ju, je to len na vás. Tak či onak, všetkých troch odveďte do bezpečia skrýše. Po tejto oddychovej záchrannej akcie, sa pohodlne usaďte a čakajte v bezpečí skladu do piatej.

Leroy McKenna - (73) - postáva v obchode s dámskou kozmetikov, Wonderland Plaza
Susan Walsh - (74) - zúfalo trčí na veľkej futbalovej lopte vo Wonderland Plaza
Simone Ravendark - (75) - za výkladom v obchode s názvom “Players“, Paradise Plaza

35.) 21. september/5 hod. poobede - Paul's Present (Security Room)

Späť v bezpečnostnej miestnosti pokecajte s Paulom (prvé dvere napravo) a znova sa vráťte do Paradise Plaza. Dôjdite k vchodu do Leisure Park a naľavo by ste mali vidieť malú skupinku policajtov. Jedného z nich oberte o pištoľ (Handgun) a pokojným krokom sa opäť dopracujte do skladu. Teraz už naozaj nie je žiaden dôvod sa niekam ponáhľať. Počkajte do ôsmej a dôjdite do skrýše. Simone venujte pištoľ a niekoľkokrát sfoťte Cheryl. Potom všetkom sa slávnostne vyberte kabrioletom do tunela pod nákupným centrom a odpovedzte na posledný Otisov hovor.

36.) 21. september/7 hod. poobede - Simone the Gunslinger (Security Room)
37.) 21. september/8 hod. poobede - Cheryl's Request (Security Room)

38.) Predstavenie Maintenance Tunnels

2. Overtime mód
Zhromaždiť potrebné materiály a po 72 hodinách nastúpiť do helikoptéry a odísť? Na to ani nepomyslite, Frank po troch dňoch strávených v pekle chytá druhý dych. Za normálnych okolností hra po 72 hodinách končí, splnením však všetkých Case Dead Rising otvorí bránu k poznaniu skutočného záveru. Splniť samotné Case je rovnako náročné ako zapnúť konzolu, preto s nimi nebudeme zbytočne strácať čas a prejdeme priamo na ich záver. Zlikvidovaním Larryho a zhliadnutím Carlitovej smrti sa oficiálne stávate voľným. Ak plníte aj postranné úlohy a máte ešte nejaké rozrobené, vráťte sa na starú základňu. Z nej sa následne odoberte do novej skrýše v North Plaza. Počkajte si na animáciu a po nej sa pokúste útočisko opustiť, tým sa automaticky spustí séria ďalších animácii, po ktorých akoby hra na chvíľu zastala a ponúkla hráčovi čas na oddych. Kto by ale postával na mieste, že. Hor sa na získavanie ešte nezískaných Achievements (pozrite tretiu kapitolu návodu). V jednej z animácii uvidíte Jessicu útočiť na špeciálnu jednotku, ktorá mimochodom medzičasom obsadila nákupne centrum a bez váhania zastrelí nielen zombíkov, ale aj vás. Prebojujte sa do starej základne a milú Jessicu odfoťte. Nech už za tú dobu budete robiť čokoľvek, vráťte sa do novej skrýše pred desiatou hodinou 22. septembra. Niekoľkokrát pokecajte s Isabelou a prebehnite cez starú základňu na pristávaciu plochu odkiaľ ste hru začínali. Spustí sa záverečná animácia a titulky, no hra ešte nekončí, to sa iba Capcom pohráva s hráčmi. Frank ale znova čelí neúprosnej hre o čas. Máte presne 24 hodín na nájdenie 9 vecičiek a desiatich kráľovien (hmyz vo fľaši). Nič jednoduchšie nám hra ani nemohla naservírovať (ich presná pozícia sa zobrazí na mape). Po nájdení ôsmeho sa vráťte k Isabele do novej skrýše a zhliadnite animáciu. Za úlohu dostanete priniesť Generator. Ten sa skrýva za vežou v Leisure Park (pri nej sa spustí ďalšia animácia). S ním sa potom opäť vráťte k Isabele. Výborne, teraz už len zostáva nájsť desať kráľovien. Ak ste prežili až doteraz, určite viete, že kráľovná, alebo ak chcete hmyz vo fľaši, sa skrýva v špeciálnej zombie, ktorá neútočí, len drží ruky nad hlavou. Ich výskyt je výlučne náhodní, môj typ znie, zájsť do obchodu P101 v Paradise Plaza a zobrať pohodený časopis, čím sa nad hlavami nemŕtvych objavia farebné kruhy, ak zbadáte zelený, znamená to, že buď daná zombie spadla, niečo pred sebou tlačí, alebo má v sebe kráľovnú. Zozbieraním desiatich sa vráťte do novej skrýše a odovzdajte ich Isabele (môžete ich nosiť aj po jednej).

Ste pripravený? Po krátkej animácii vás čaká jedna z najzaujímavejších pasáži v hre. Opustenie nákupného centra a cesta skrz podzemné tunely, kde slová ako ohromné množstvo nemŕtvych naberajú nový rozmer. Uložte si pozíciu a chyťte Isabelu za ruku. Dobehnite k prvej bráne a cez malý otvor naľavo ju prepchajte. Rovnakú stratégiu potom opakujte. V poslednej časti si znova uložte hru a umožnite Isabele nech vám vylezie na chrbát. Bežte najprv rovno a potom doľava, kde vybehnite po schodoch a zatiahnite za páku. Teraz už len stačí dobehnúť k pristavenej káre a súboj s posledným bossom môže začať. Záverečný boj je rozdelený na dve časti. V prvej z nich budete musieť poraziť obrnený tank a v druhej Brocka.

2.1 Záverečný súboj
XM3 Prototype Tank: ách, ženy s veľkými zbraňami. Tentoraz ovládate Isabelu a vašou jedinou úlohou je neustále strieľať. Tank má dve slabiny, ktoré spoznáte podľa zelených svetiel po stranách prednej časti a tri rôzne útoky. Strela z kanóna, vyslanie po zuby ozbrojených lietajúcich robotov a riadené strely. Priamemu zásahu z kanónu sa vyhnete zničením malého zariadenia, ktoré sa čas od času objavuje v strede na streche tanku a vysiela najprv zelené a potom červené svetlo, prehliadnuť ho nie je možné. Robotov a strely zničí jediná presná guľka. Súboj zbytočne nenaťahujte, inak budete čeliť všetkým trom útokom naraz, ale aj to sa dá s kúskom sústredenia zvládnuť. Brock: Záverečný súboj práve začína, ring voľný. Prečo tu pletiem ring? Pozrite sa na svoje ťažko zozbierané predmety a liečivá, všetky sú preč a vašou jedinou zbraňou proti smrtiacemu svalnáčovi budú levelmi nadobudnuté chvaty. V podstate ale stačí len Jump Kick a Roundhouse Kick (kop vo vzduchu nasledovaný kopancom z otočky). Nezabúdajte sa však neustále pohybovať, pretože za normálnych okolností Brock ubráni každý váš útok. Trik spočíva v trpezlivosti. Počkáte, pokým začne on s útokom, ktorému sa vy jednoducho vyhnete a zo strany ho prekvapíte nepripraveného. V závere vytasí tajné zbrane. Napriahnutie pred útokom, čím zvýšil jeho silu a rýchlosť, no i pred týmto stačí jednoducho odbehnúť akonáhle si všimnete, že sa k niečomu schyľuje. Druhou zákernosťou je schytenie pod krk, ktorej uniknete rovnako ako spod pazúrov zombíka, teda mykaním ľavej analógovej páčky. Nakoľko sa ale súboj odohráva na tanku obkľúčenom hordou zombíkov, dávajte si pozor aj na jeho hrany, myslím, že nikto z nás by nechcel spadnúť priamo do náručia hladnému nemŕtvemu.

3. Achievements
Najťažšie získateľné Achievements popisuje návod, nakoľko ale aj zdanlivo jednoduché môžu niekomu spôsobovať problémy a koniec koncov, nie každý musí ovládať angličtinu, rozhodol som sa zhrnúť všetky podľa abecedného poradia, spolu so stručnými typmi. Dead Rising obsahuje 50 Achievements, každý s hodnotou dvadsiatich bodov.

3 Day Survivor - Úspešne ukončite 72 hod. mód.
5 Day Survivor - Prežite minimálne 5 dní v Infinity móde.
7 Day Survivor - Prežite minimálne 7 dní v Infinity móde.
Bullet Point - Vystreľte minimálne 1 000 guliek, na zbrani nezáleží.
Carjacker - Zabite troch psychopatov v aute (Leisure Park) a nastúpte do ich káry.
Census Taker - Odfoťte najmenej 50 ľudí. Stačí postupovať podľa prvej kapitoly návodu a fotiť každého koho stretnete.
Clothes Horse - Vystriedajte všetky dostupné oblečenia v celom nákupnom centre vrátane doplnkov (okuliare, klobúky...)
Costume Party - Navlečte minimálne 10 masiek nemŕtvym na hlavu. V Paradise Plaza v obchode s názvom Child's Play zoberte všetky pohodené masky a opustite Plazu. Vráťte sa a pred obchodom navlečte všetky masky z inventára. Opäť vojdite do obchodu a zoberte znovu objavené masky, ktoré hneď navlečte.
Frank the Pimp - Aspoň na moment musíte mať pri sebe 8 žien. Existuje viacero spôsobov ako tento Achievement získať. Mne sa ho podarilo získať nasledovným: na druhý deň dostanete úlohu s názvom “The Hatchet Man“. Ukončite všetky úlohy okrem “The Coward“ (Paradise Plazu taktiež vynechajte), zabite Cliffa a v neďalekom sklade zabite oboch mužov. Zatiaľ s jedinou ženou sa presuňte do Paradise Plaza a zachráňte Pamelu a Heather, Ronalda zabite. S nimi sa následne presuňte na dámsku toaletu, kde by ste čo nevidieť mali dostať úlohu “Above the Law“. Skratkou prejdite do Wonderland Plaza. Zabite policajtku a zachráňte štyri ženy. Teraz už so siedmi ženami sa presuňte opäť na dámsku toaletu, tentoraz vo Wonderland Plaza a počkajte pokým vyprší čas úlohe “The Coward“. Prejdite skratkou a po animácii vyzabíjajte členov kultu a zachráňte Jennifer.
Freefall - Zoskočte (nezáleží odkiaľ) minimálne z 5 metrovej výšky.
Full Set - Zaplňte celý Notebook v menu Dead Rising. Stačí postupovať podľa prvej kapitoly návodu a byť konfrontovaný s každým koho stretnete.
Gourmet - Musíte zjesť všetko čo nákupne centrum ponúka na zjedenie, vrátane pokazených a upečených potravín, ako aj 7 džúsov.
Group Photo - Odfoťte minimálne 50 objektov naraz. Najlepším miestom je Maintenance Tunnels alebo záver Overtime módu v kanáloch.
Hella Copter - Pri riadnom plnení Cases sa v závere 72 hod. módu objaví v parku lietajúca helikoptéra. Streľte pilota alebo chvost helikoptéry. Najlepšie samopalom a z malého dreveného prístrešku, zbavíte sa tak otravných zombie.
Humanist - Zachráňte minimálne 10 ľudí. Bližší popis nájdete v prvej kapitole návodu.
Indoorsman - Strávte vonku minimálne 24 hodín herného času (približne 2 hod. skutočného času) bez toho, aby ste ich prerušili vstupom do uzatvorených priestorov.
Infinity Mode - Prejdite Overtime mód. Pozri druhú kapitolu návodu.
Item Smasher - Zničte 100 vecí. Počet zničených vecí sa prenáša i do ďalšej hry, takže ak tento Achievement nezískate pri prvom prejdení, nezúfajte.
Karate Champ - Zabite najmenej 1 000 zombíkov holými rukami. Najvhodnejším miestom je samozrejme Maintenance Tunnels a absolútnou nutnosťou schopnosť Double Lariat (značne urýchli celý proces).
Legendary Soldier - Zabite minimálne 10 členov špeciálnej jednotky.
Level Max - Získajte päťdesiaty level.
Life Saver - Zachráňte minimálne 20 ľudí. Bližší popis nájdete v prvej kapitole návodu.
Marathon Runner - Prejdite po vlastných viac než 42 195 metrov.
Outdoorsman - Strávte v budove nákupného centra minimálne 24 hodín herného času (približne 2 hod. skutočného času) bez toho, aby ste ich prerušili návštevou napr. parku, alebo iného otvoreného priestranstva.
Overtime Mode - Chcete aby som to zbytočne kopíroval? Podrobný popis nájdete v druhej kapitole návodu.
Peace Keeper - Zabite minimálne piatich psychopatov. Bližší popis miest výskytu psychopatov nájdete v prvej kapitole návodu.
Perfect Gunner - Zoberte jednu zo zbraní špeciálnych jednotiek a dobehnite na miesto, kde ste bojovali s Larrym. S inou zbraňou sa postarajte o najbližších zombíkov a následne na to vyprázdnite celý zásobník zo samopalu do zaveseného mäsa.
Photojournalist - Získajte za jednu fotku najmenej 1 500 PP bodov. Najlepšou možnou cestou je zvoliť si new game a doviesť Natalie k Jeffovi. Odfoťte ich v momente, keď sa objímu, mali by ste získať až 20 000 PP bodov.
Portraiture - Odfoťte najmenej 10 ľudí. Stačí postupovať podľa prvej kapitoly návodu a fotiť každého koho stretnete.
PP Collector - Odfoťte všetky špeciálne PP objekty.
Psycho Collector - Odfoťte minimálne desiatich psychopatov. Bližší popis miest výskytu psychopatov nájdete v prvej kapitole návodu.
Psycho Photo - Odfoťte minimálne štyroch psychopatov. Bližší popis miest výskytu psychopatov nájdete v prvej kapitole návodu.
Punisher - Zabite minimálne desiatich psychopatov. Bližší popis miest výskytu psychopatov nájdete v prvej kapitole návodu.
Raining Zombies - Zvaľte minimálne 30 zombíkov (podržaním X) slnečníkom na zem. Svetlomodré slnečníky nájdete v Entrance a Al Fresca Plaza.
Saint - Zachráňte minimálne 50 ľudí. Bližší popis nájdete v prvej kapitole návodu.
Self Defense - Zabite minimálne jedného psychopata. Bližší popis miest výskytu psychopatov nájdete v prvej kapitole návodu.
Sharp Dresser - Vystriedajte minimálne 20 rôznych oblečení vrátane doplnkov dostupných v nákupnom centre.
Snuff Shot B - Potom čo Carlito zatvorí Brada v miestnosti plnej zombie, vyberte sa za ním a odfoťte ho (nachádza sa pred jedinou miestnosťou v Maintenance Tunnel). Príliš túto úlohu neodkladajte, pretože Brad po niekoľkých Case zmizne.
Snuff Shot J - Pred začatím Overtime módu uvidíte v jednej z animácii ako Jessica zaútočí na špeciálnu jednotku. Od tohto momentu sa z nej stala plnohodnotná zombie. Príliš túto úlohu neodkladajte, inak Jessica zmizne a s ňou aj možnosť získať tento Achievement. Podrobnejší popis získania “Snuff Shot J“ nájdete i v druhej kapitole návodu.
Strike! - Zasiahnite minimálne 10 zombíkov bowlingovou guľou. Najlepšie v Maintenance Tunnels pri dostatočnom napriahnutí.
Stunt Driver - Pred vchodom do Maintenance Tunnels nastúpte do kabrioletu a z malej vyvýšeniny pred malým jazierkom doň skočte. Minimálne 10 metrov letu a Achievement je v suchu.
Stunt Rider - Po súboji s Isabelou sa pred potravinami zjaví jej motorka. Naskočte na ňu a poriadne sa rozbehnite na jednu z drevených rámp, musíte skočiť viac než 10 metrov.
The Artiste - Získajte za jednu fotku najmenej 3 000 PP bodov. Najlepšou možnou cestou je zvoliť si new game a doviesť Natalie k Jeffovi. Odfoťte ich v momente, keď sa objímu, mali by ste získať až 20 000 PP bodov.
Tour Guide - Aspoň na moment musíte mať pri sebe 8 nešťastníkov naraz. Ak budete postupovať podľa prvej kapitoly návodu, nemali by ste mať problém tento Achievement získať.
Transmissionary - Odpovedzte na všetky Otisové telefonáty.
Unbreakable - Získajte Ture Ending bez toho aby vás chytili špeciálne jednotky.
Zombie Genocider - Zabite minimálne 53 594 zombíkov. Jednoznačne najrýchlejšia cesta ako získať tento Achievement je nasadnúť do nejakého auta a vyraziť do Maintenance Tunnels.
Zombie Hunter - Zabite minimálne 1 000 zombíkov.
Zombie Killer - Zabite minimálne 10 000 zombíkov.
Zombie Road - Prejdite 10 metrov na ramenách zombie. Prejdené metre sa kumulujú, čo v praxi znamená, že môžete pokojne aj po metri spadnúť.

A to je všetko priatelia. Zombíkom (hlavne tým novoročným) zdar.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Holý o výnimke nehovoril pravdu, papalášizmus dokazuje úspešný vedec

Pracuje v Anglicku, žiadosť mu zamietli.

Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina)
Nový prezident USA Joe Biden.
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Trump nikomu nechýbal, Biden je prezident

Biden nesľuboval, že Ameriku urobí znovu veľkou. Mal prosbu.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME
Ilustračná fotografia z MS v hokeji.

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.
Podcast Zoom

Zoom: Ukázali, aké dlhodobé problémy spôsobí Covid-19

Týždenný podcast o novinkách z vedy.

Vedátorský podcast

Prečo sa magnetické pole Zeme hýbe a ako sa udrží mucha na stene?

Od muchy na stene až po kvantovú nadvládu a gravitačné vlny, Vedátorský podcast odpovedal na otázky poslucháčov.

Ilustračná foto

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 9. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 10. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 30 392
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 27 774
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 308
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 046
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 749
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 284
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 421
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 480
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 214
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 5 005