Panasonic KX-FLB853EX – laserová multifunkcia pre veľkú kanceláriu

Multifunkčné zariadenia šetria náklady a ak sú dobre vybavené, dokážu obslúžiť i menšiu pracovnú skupinu. Panasonic ponúka riešenie, ktoré kombinuje laserovú tlač s kopírkou, skenerom a faxom, pričom vaše dokumenty sa nikdy nepomiešajú – namiesto jediného

+ sorter na výstupe
+ automatický podávač dokumentov
+ skvelá podpora siete
- slabšie rozlíšenie

výstupného zásobníka na výtlačky máte k dispozícii až tri.

Vyhotovenie na samostatný stôl
Už pri prvom pohľade na KX-FLB853EX je zrejmé, že pre tento viacúčelový digitálny stroj budete musieť vyhradiť samostatné pracovisko. Na pracovnom stole by zaberal príliš mnoho miesta a jeho obsluha by nebola najideálnejšia. I keď všetky ovládacie prvky sú umiestnené tak aby boli čo najdostupnejšie, kritickým rozmerom je šírka, ktorá kvôli priečnej dráhe papiera presahuje kompaktný formát.

Konštrukcia je postavená na prvkoch, ktoré v súčasnosti kvôli robustnosti používajú pre podnikové zariadenia viacerí výrobcovia. I keď nie všetky pôsobia úplne moderným dojmom, predsa len sa osvedčili. Potrebné je zaistiť, aby stroj odolával každodennému návalu pracovníkov, ktorí faxujú správy partnerom, prijímajú dokumenty, kopírujú, skenujú a tlačia všetko čo pre svoju prácu potrebujú. Všetky mechanické časti sú navrhnuté tak aby sa nepoškodili ani pri menej ohľaduplnom zaobchádzaní a nenarazíte na žiadne slabiny, ktoré by obmedzovali použiteľnosť.

Používateľské rozhranie kombinuje mnohotlačidlovú klávesnicu s dvojriadkovým LCD panelom bez podsvietenia tak, aby bolo používanie menu čo najmenej nutné. Všetky najdôležitejšie funkcie sú dostupné prostredníctvom skrátených predvolieb, pohodlná je i práca s kontaktmi. Tradičný prístup ku konfiguračnému rozhraniu sa bude pozdávať i administrátorom. Nie je nutné aby ste volili položky priamo z menu. Ak ovládate konfiguračné kódy ktoré sú nápadne podobné tým, ktoré Panasonic dlhé roky používa pri faxových prístrojov, správne nastavenie desiatky rovnakých strojov je otázka niekoľkých minút bez toho, aby ste boli odkázaní na konfiguračný softvér.

Zásobníky papiera pre rušné prostredie
Keďže sa počíta s nasadením vo veľkej kancelárii či menšej pracovnej skupine, je zrejmé že stroj bude intenzívne využitý. Preto je dôležité aby mali vstupné i výstupné zásobníky dostatočnú kapacitu.

Na vstupe je v základnej výbave zásuvkový zásobník s kapacitou na 250 listov papiera formátu A4, doplnkovou zásuvkou je možné systém rozšíriť na trojnásobnú kapacitu. To je dostatočná kapacita pre zvládnutie náporu stredne veľkých tlačových úloh. V prípade že potrebujete mimo poradia vložiť iný druh či formát tlačových médií, môžete využiť bočný výklopný zásobník, do ktorého na jeden krát vložíte 30 hárkov papiera.

Na výstupe sa nachádza sorter deliaci výtlačky do troch rôznych priečinkov, takže výtlačky sa nikdy nepomiešajú. Do každého priečinka vojde 150 listov, triedenie je konfigurovateľné.

Keďže pomocou multifunkcie môžete dokumenty i digitalizovať, nesmie chýbať ani automatický podávač predlôh, ktorý dokáže v jednej dávke spracovať 50 listov. Automatizované podávanie šetrí čas pri spracovaní viacstranových predlôh a oceníte ho nielen pri skenovaní ale i pri kopírovaní a faxovaní.

Rozhrania pre lokál i sieť
K počítaču je možné pripojiť multifunkciu pomocou vysokopriepustného rozhrania USB 2.0. Inštalačný balík automaticky nainštaluje potrebné ovládače a obslužnú aplikáciu pre využitie všetkých dostupných funkcií. Zdieľanie v sieti by však bolo nepohodlné a záviselo by na zapnutí konkrétneho stroja.

Preto je súčasťou štandardnej dodávky i sieťový modul so stomegabitovým ethernet rozhraním, prostredníctvom ktorého je možné komunikovať so všetkými počítačmi v lokálnej sieti, ktoré majú nainštalovanú potrebnú softvérovú podporu. Sprevádzkovanie je otázkou niekoľkých kliknutí myší, ovládače hravo riešia kolízie pri používaní zariadenia.

Dodávané ovládače podporujú operačné systémy Windows 98, Me, 2000 a XP, pre ostatné platformy podpora chýba. To preto, že súčasťou ovládačov je i sieťový klient, ktorý sprostredkováva prenos dát medzi skenerom a koncovou stanicou.

Laserová tlač v kancelárskej kvalite
Zabudovaný tlačový mechanizmus používa čiernobielu laserovú technológiu a na výstupe ponúka rozlíšenie so stropom 600 DPI. Zariadenie sa zahreje pri prebudení z pohotovostného režimu v priebehu 17 sekúnd a následne spustí rýchlosťou 18 strán za minútu tlačovú úlohu. Rýchlosť je však podstatne závislá od objemu prenášaných dát. Keďže ide o GDI tlačiareň kde kompletné renderovanie stránky zabezpečí ovládač, ethernetom je nutné prenášať veľké objemy dát. To môže spomaliť priepustnosť lokálnej siete, obzvlášť keď sa súčasne prevádzkujú nejaké terminálové aplikácie. Preto je vhodné riešiť problém gigabitovou sieťou, kde jedna desatina priepustnosti zostane dostupná pre multifunkciu.

Tlač je bezproblémová, fonty sú ostré a vyhladené, krytie dosahuje kancelársky štandard. Bez problému zvládnete i jednoduchú obchodnú grafiku s prevahou grafov, niekedy je však lepšie investovať do farby.

Kopírka pre bežné potreby
Druhou najpoužívanejšou funkciou je kopírovanie dokumentov. Rýchlosť spracovania sa odvíja od rýchlosti tlačového modulu a nastavenej kvality snímania. Reprodukčné kópie dosahujú rozlíšenie 600x600 DPI a maximálna rýchlosť ktorú dosiahnete je 18 strán za minútu.

Výhodou je, že podklady nemusíte snímať iba „zo skla“, ale využiť môžete i automatický podávač dokumentov, ktorý si poradí s jednotlivými stranami do celkovej kapacity 50 listov v jednej dávke. Keďže ide o digitálny stroj, treba počítať s tým, že extrémne tenké linky a svetlé predlohy nemusia byť skopírované tak, ako by ste očakávali. Kým staré analógové stroje zvládli spracovať takmer čokoľvek, pri digitále to chce trochu skúseností, aby ste vedeli, kedy voliť režim s vyšším kontrastom a krytím.

Kopírovanie je možné uskutočňovať v násobných dávkach s maximálnym počtom 99 kópií, dostupná je i funkcia zoom s rozsahom od 50 do 200 percent. Obsluha je jednoduchá a pohodlná, kvalita dosahuje konzumný priemer.

Skeny priamo do vzdialeného PC
Zabudovaný skener je možné používať i samostatne s tým, že digitalizovaný výstup je odosielaný do PC. V prípade USB pripojenia je zrejmé, že používateľ vloží predlohu do skenera a klikne myšou v aplikácii na tlačidlo, ktoré spustí proces digitalizácie. Ak máte však počítač na druhom konci kancelárie, situácia je iná.

Pri spustení skenovania tlačidlami multifunkcie sa na jej displeji zobrazí zoznam dostupných počítačov v sieti, ktoré majú inštalovanú potrebnú softvérovú výbavu. Zvolíte cieľový systém a digitalizácia sa začne i bez toho, aby ste sa museli ponáhľať za svoj počítač. Ak jeho konzolu zabezpečíte a digitalizáciu si obslúžite pri multifunkcii sami, obsah dokumentov zostane pred vašimi kolegami skrytý.

Následné spracovanie je už iba na vás – buď archivujete výstup v podnikovom digitálnom archíve, alebo použijete OCR technológiu pre spracovanie. Skener je vybavený kvalitným CCD snímacím prvkom a pri 48 bitovej hĺbke farieb dokáže na výstupe ponúknuť rozlíšenie 600x1200 DPI. Ak však namiesto skla použijete ako vstup podávač dokumentov, rozlíšenie klesá na 600x600 DPI.

Faxová komunikácia oboma smermi
Multifunkcia je vybavená faxovým prístrojom ktorý dokáže pracovať priamo s papierom, alebo môže dáta ukladať do internej pamäte. Celkovo je schopný zaznamenať do vyrovnávacej pamäte až 630 faxových strán, pričom pre odoslanie je možné pripraviť až 150 stránok dokumentov. V závislosti na nastavení je možné odoslať správy s časovým oneskorením, pričom použiť možno aj distribučné listy.

Pri príjme je dostupné spracovanie prostredníctvom dodávaného softvéru s dávkovým sťahovaním dát. Používatelia môžu faxovať zo svojich lokálnych strojov, ak však chcete skombinovať faxový prenos s hlasovou komunikáciou – napr. pri manuálne obsluhovaných ústredniach bez automatického rozoznania faxového signálu, môžete využiť slúchadlo ktoré je súčasťou dodávky.

Telefónny zoznam môže obsahovať až 300 položiek z ktorých 18 môžete umiestniť na tlačidlá rýchlej predvoľby, distribučný list môže obsahovať 20 telefónnych čísel.

Technické parametre:Tlač laserová: 600 DPI * Rýchlosť tlače: 18 ppm * Podávanie: 1 ručný podávač, 2x automatický, 1xADF, na výstupe sorter * Integrovaný fax s korekciou chýb pri prenost * 2 riadkový LCD displej * RAM 32 megabajtov * Technológia snímania: CCD * Rozhrania: Ethernet, USB 2.0, RJ-11 pre modem * Rozmery: 773 x 444 x 312 mm * Hmotnosť: 18 kg

Dostupnosť: www.panasonic.sk
Orientačná cena: 21990 Sk s DPH

Multifunkčné zariadenie KX-FLB853EX je určené na administratívne pracoviská, kde sa pracuje s väčším objemom písomností. V prípade malých pracovných skupín efektívne využijete zabudovaný tlačový server, pri hromadnom nasadení využijú administrátori jednoduché programovanie prevádzkových parametrov prostredníctvom kódových príkazov. Ide o robustné zariadenie určené do intenzívnej každodennej prevádzky, ideálne je však vyhradiť preň samostatné pracovisko. Ak pracovníci tlačia väčšie tlačové úlohy, ideálne je rozšíriť základnú výbavu o doplnkový 500 listový vstupný zásobník papiera.

Najčítanejšie na SME Tech


Inzercia - Tlačové správy


 1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
 2. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
 3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
 4. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
 5. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
 6. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
 7. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
 8. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
 9. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
 10. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
 1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
 2. Projekt "Zvýšenie odborných kapacít v oblasti práce s mládežou"
 3. Malé knedličky, veľké dojmy
 4. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
 5. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
 6. Projekt First Lego League podporila Nadácia Pontis
 7. Klienti majú často pocit, že potrebujú spracovať len projekt
 8. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
 9. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
 10. 3 úlohy, ktoré vyrieši minerálna vlna najlepšie
 1. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 11 691
 2. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 11 327
 3. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 7 289
 4. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom 7 003
 5. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 6 046
 6. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 3 900
 7. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 3 786
 8. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 3 488
 9. Mäsovýroba Gašparík získala ocenenie Danubius Gastro 2017 2 459
 10. Klasickým gastrolístkom konkuruje už aj nová stravovacia karta 2 426

Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

TECH

Civilizáciu Aztékov zničila európska zbraň, nevedeli proti nej bojovať

Za kolapsom rozvinutej juhoamerickej civilizácie môže byť aj pandémia.

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja zdolal Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.

Neprehliadnite tiež

Civilizáciu Aztékov zničila európska zbraň, nevedeli proti nej bojovať

Za kolapsom rozvinutej juhoamerickej civilizácie môže byť aj pandémia paratýfusu.

Voda na Zemi aj vo vesmíre. Pozrite si najkrajšie zábery z kozmu za tento týždeň

Vedci predstavili tri mimozemské svety, kde by mohla byť voda aj život.

Pluto a jeho mesiace budú oficiálne ríšou mŕtvych

Nové názvoslovie pre systém trpasličej planéty sa inšpiruje aj mytológiou.

TECH_FM

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava. Tak prečo toľko kriku? Vysvetľuje podcast TECH_FM.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop