Panasonic KX-FLB853EX – laserová multifunkcia pre veľkú kanceláriu

Multifunkčné zariadenia šetria náklady a ak sú dobre vybavené, dokážu obslúžiť i menšiu pracovnú skupinu. Panasonic ponúka riešenie, ktoré kombinuje laserovú tlač s kopírkou, skenerom a faxom, pričom vaše dokumenty sa nikdy nepomiešajú – namiesto jediného

+ sorter na výstupe
+ automatický podávač dokumentov
+ skvelá podpora siete
- slabšie rozlíšenie

výstupného zásobníka na výtlačky máte k dispozícii až tri.

Vyhotovenie na samostatný stôl
Už pri prvom pohľade na KX-FLB853EX je zrejmé, že pre tento viacúčelový digitálny stroj budete musieť vyhradiť samostatné pracovisko. Na pracovnom stole by zaberal príliš mnoho miesta a jeho obsluha by nebola najideálnejšia. I keď všetky ovládacie prvky sú umiestnené tak aby boli čo najdostupnejšie, kritickým rozmerom je šírka, ktorá kvôli priečnej dráhe papiera presahuje kompaktný formát.

Konštrukcia je postavená na prvkoch, ktoré v súčasnosti kvôli robustnosti používajú pre podnikové zariadenia viacerí výrobcovia. I keď nie všetky pôsobia úplne moderným dojmom, predsa len sa osvedčili. Potrebné je zaistiť, aby stroj odolával každodennému návalu pracovníkov, ktorí faxujú správy partnerom, prijímajú dokumenty, kopírujú, skenujú a tlačia všetko čo pre svoju prácu potrebujú. Všetky mechanické časti sú navrhnuté tak aby sa nepoškodili ani pri menej ohľaduplnom zaobchádzaní a nenarazíte na žiadne slabiny, ktoré by obmedzovali použiteľnosť.

Používateľské rozhranie kombinuje mnohotlačidlovú klávesnicu s dvojriadkovým LCD panelom bez podsvietenia tak, aby bolo používanie menu čo najmenej nutné. Všetky najdôležitejšie funkcie sú dostupné prostredníctvom skrátených predvolieb, pohodlná je i práca s kontaktmi. Tradičný prístup ku konfiguračnému rozhraniu sa bude pozdávať i administrátorom. Nie je nutné aby ste volili položky priamo z menu. Ak ovládate konfiguračné kódy ktoré sú nápadne podobné tým, ktoré Panasonic dlhé roky používa pri faxových prístrojov, správne nastavenie desiatky rovnakých strojov je otázka niekoľkých minút bez toho, aby ste boli odkázaní na konfiguračný softvér.

Zásobníky papiera pre rušné prostredie
Keďže sa počíta s nasadením vo veľkej kancelárii či menšej pracovnej skupine, je zrejmé že stroj bude intenzívne využitý. Preto je dôležité aby mali vstupné i výstupné zásobníky dostatočnú kapacitu.

Na vstupe je v základnej výbave zásuvkový zásobník s kapacitou na 250 listov papiera formátu A4, doplnkovou zásuvkou je možné systém rozšíriť na trojnásobnú kapacitu. To je dostatočná kapacita pre zvládnutie náporu stredne veľkých tlačových úloh. V prípade že potrebujete mimo poradia vložiť iný druh či formát tlačových médií, môžete využiť bočný výklopný zásobník, do ktorého na jeden krát vložíte 30 hárkov papiera.

Na výstupe sa nachádza sorter deliaci výtlačky do troch rôznych priečinkov, takže výtlačky sa nikdy nepomiešajú. Do každého priečinka vojde 150 listov, triedenie je konfigurovateľné.

Keďže pomocou multifunkcie môžete dokumenty i digitalizovať, nesmie chýbať ani automatický podávač predlôh, ktorý dokáže v jednej dávke spracovať 50 listov. Automatizované podávanie šetrí čas pri spracovaní viacstranových predlôh a oceníte ho nielen pri skenovaní ale i pri kopírovaní a faxovaní.

Rozhrania pre lokál i sieť
K počítaču je možné pripojiť multifunkciu pomocou vysokopriepustného rozhrania USB 2.0. Inštalačný balík automaticky nainštaluje potrebné ovládače a obslužnú aplikáciu pre využitie všetkých dostupných funkcií. Zdieľanie v sieti by však bolo nepohodlné a záviselo by na zapnutí konkrétneho stroja.

Preto je súčasťou štandardnej dodávky i sieťový modul so stomegabitovým ethernet rozhraním, prostredníctvom ktorého je možné komunikovať so všetkými počítačmi v lokálnej sieti, ktoré majú nainštalovanú potrebnú softvérovú podporu. Sprevádzkovanie je otázkou niekoľkých kliknutí myší, ovládače hravo riešia kolízie pri používaní zariadenia.

Dodávané ovládače podporujú operačné systémy Windows 98, Me, 2000 a XP, pre ostatné platformy podpora chýba. To preto, že súčasťou ovládačov je i sieťový klient, ktorý sprostredkováva prenos dát medzi skenerom a koncovou stanicou.

Laserová tlač v kancelárskej kvalite
Zabudovaný tlačový mechanizmus používa čiernobielu laserovú technológiu a na výstupe ponúka rozlíšenie so stropom 600 DPI. Zariadenie sa zahreje pri prebudení z pohotovostného režimu v priebehu 17 sekúnd a následne spustí rýchlosťou 18 strán za minútu tlačovú úlohu. Rýchlosť je však podstatne závislá od objemu prenášaných dát. Keďže ide o GDI tlačiareň kde kompletné renderovanie stránky zabezpečí ovládač, ethernetom je nutné prenášať veľké objemy dát. To môže spomaliť priepustnosť lokálnej siete, obzvlášť keď sa súčasne prevádzkujú nejaké terminálové aplikácie. Preto je vhodné riešiť problém gigabitovou sieťou, kde jedna desatina priepustnosti zostane dostupná pre multifunkciu.

Tlač je bezproblémová, fonty sú ostré a vyhladené, krytie dosahuje kancelársky štandard. Bez problému zvládnete i jednoduchú obchodnú grafiku s prevahou grafov, niekedy je však lepšie investovať do farby.

Kopírka pre bežné potreby
Druhou najpoužívanejšou funkciou je kopírovanie dokumentov. Rýchlosť spracovania sa odvíja od rýchlosti tlačového modulu a nastavenej kvality snímania. Reprodukčné kópie dosahujú rozlíšenie 600x600 DPI a maximálna rýchlosť ktorú dosiahnete je 18 strán za minútu.

Výhodou je, že podklady nemusíte snímať iba „zo skla“, ale využiť môžete i automatický podávač dokumentov, ktorý si poradí s jednotlivými stranami do celkovej kapacity 50 listov v jednej dávke. Keďže ide o digitálny stroj, treba počítať s tým, že extrémne tenké linky a svetlé predlohy nemusia byť skopírované tak, ako by ste očakávali. Kým staré analógové stroje zvládli spracovať takmer čokoľvek, pri digitále to chce trochu skúseností, aby ste vedeli, kedy voliť režim s vyšším kontrastom a krytím.

Kopírovanie je možné uskutočňovať v násobných dávkach s maximálnym počtom 99 kópií, dostupná je i funkcia zoom s rozsahom od 50 do 200 percent. Obsluha je jednoduchá a pohodlná, kvalita dosahuje konzumný priemer.

Skeny priamo do vzdialeného PC
Zabudovaný skener je možné používať i samostatne s tým, že digitalizovaný výstup je odosielaný do PC. V prípade USB pripojenia je zrejmé, že používateľ vloží predlohu do skenera a klikne myšou v aplikácii na tlačidlo, ktoré spustí proces digitalizácie. Ak máte však počítač na druhom konci kancelárie, situácia je iná.

Pri spustení skenovania tlačidlami multifunkcie sa na jej displeji zobrazí zoznam dostupných počítačov v sieti, ktoré majú inštalovanú potrebnú softvérovú výbavu. Zvolíte cieľový systém a digitalizácia sa začne i bez toho, aby ste sa museli ponáhľať za svoj počítač. Ak jeho konzolu zabezpečíte a digitalizáciu si obslúžite pri multifunkcii sami, obsah dokumentov zostane pred vašimi kolegami skrytý.

Následné spracovanie je už iba na vás – buď archivujete výstup v podnikovom digitálnom archíve, alebo použijete OCR technológiu pre spracovanie. Skener je vybavený kvalitným CCD snímacím prvkom a pri 48 bitovej hĺbke farieb dokáže na výstupe ponúknuť rozlíšenie 600x1200 DPI. Ak však namiesto skla použijete ako vstup podávač dokumentov, rozlíšenie klesá na 600x600 DPI.

Faxová komunikácia oboma smermi
Multifunkcia je vybavená faxovým prístrojom ktorý dokáže pracovať priamo s papierom, alebo môže dáta ukladať do internej pamäte. Celkovo je schopný zaznamenať do vyrovnávacej pamäte až 630 faxových strán, pričom pre odoslanie je možné pripraviť až 150 stránok dokumentov. V závislosti na nastavení je možné odoslať správy s časovým oneskorením, pričom použiť možno aj distribučné listy.

Pri príjme je dostupné spracovanie prostredníctvom dodávaného softvéru s dávkovým sťahovaním dát. Používatelia môžu faxovať zo svojich lokálnych strojov, ak však chcete skombinovať faxový prenos s hlasovou komunikáciou – napr. pri manuálne obsluhovaných ústredniach bez automatického rozoznania faxového signálu, môžete využiť slúchadlo ktoré je súčasťou dodávky.

Telefónny zoznam môže obsahovať až 300 položiek z ktorých 18 môžete umiestniť na tlačidlá rýchlej predvoľby, distribučný list môže obsahovať 20 telefónnych čísel.

Technické parametre:Tlač laserová: 600 DPI * Rýchlosť tlače: 18 ppm * Podávanie: 1 ručný podávač, 2x automatický, 1xADF, na výstupe sorter * Integrovaný fax s korekciou chýb pri prenost * 2 riadkový LCD displej * RAM 32 megabajtov * Technológia snímania: CCD * Rozhrania: Ethernet, USB 2.0, RJ-11 pre modem * Rozmery: 773 x 444 x 312 mm * Hmotnosť: 18 kg

Dostupnosť: www.panasonic.sk
Orientačná cena: 21990 Sk s DPH

Multifunkčné zariadenie KX-FLB853EX je určené na administratívne pracoviská, kde sa pracuje s väčším objemom písomností. V prípade malých pracovných skupín efektívne využijete zabudovaný tlačový server, pri hromadnom nasadení využijú administrátori jednoduché programovanie prevádzkových parametrov prostredníctvom kódových príkazov. Ide o robustné zariadenie určené do intenzívnej každodennej prevádzky, ideálne je však vyhradiť preň samostatné pracovisko. Ak pracovníci tlačia väčšie tlačové úlohy, ideálne je rozšíriť základnú výbavu o doplnkový 500 listový vstupný zásobník papiera.

Najčítanejšie na SME Tech


Inzercia - Tlačové správy


 1. 14 tipov na exotickú dovolenku, ktorú si môžete dovoliť (aj vy)
 2. Štatutári, máte už prístup k elektronickej schránke?
 3. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished!
 4. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií
 5. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom
 6. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody
 7. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa
 8. Plavba po Karibiku na luxusnej lodi
 9. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis
 10. Študenti majú na získanie 30 € ešte 20 dní
 1. Aj vy môžete mať pekný trávnik, poradí vám expert
 2. Výrobky, ktoré chutia a voňajú ako z domácej zabíjačky
 3. 14 tipov na exotickú dovolenku, ktorú si môžete dovoliť (aj vy)
 4. Profesionálne sa predaj nehnuteľností dá robiť jedine exkluzívne
 5. HÝBSA Slovensko odštartovalo turné po Slovensku. Buďte pri tom!
 6. Každý štvrtý 70-tnik na Slovensku má cukrovku, pribúdajú mladší
 7. 5 hviezdičkové apartmány priamo na pobreží - Dubrovník
 8. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
 9. Štatutári, máte už prístup k elektronickej schránke?
 10. Nová veľvyslankyňa Turecka na návšteve EU v Bratislave
 1. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa 16 022
 2. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody 11 006
 3. 14 tipov na exotickú dovolenku, ktorú si môžete dovoliť (aj vy) 8 214
 4. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií 6 776
 5. Čím všetkým som si prešla, aby som sa naučila po anglicky 6 364
 6. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom 6 156
 7. Plavba po Karibiku na luxusnej lodi 5 916
 8. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished! 4 954
 9. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis 4 735
 10. Študenti majú na získanie 30 € ešte 20 dní 3 744

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

Netreba vedieť, čo je Kajínek. Z väznice vykročila celebrita (Schutzov týždeň)

Proti „ideám“ Sme rodina je šuvix aj nový „sociálny balík“ Smer-SNS-HíD.

DOMOV

Cirkev o podpore Kotlebu: takto sa kňazi nesmú správať

Biskupi ideológii pozornosť nevenujú.

DOMOV

Politici, ktorým zrušia stranu, nebudú môcť ďalej pôsobiť

V zahraničí zákaz znamenal pre niektorých ľudí politický koniec.

Neprehliadnite tiež

Drobné prepeličky môžu pomáhať v boji proti rakovine

Vedecký výskum na zvieratách vždy bol a aj bude otázkou rôznych názorov. Výskum na vtáčích vajciach a embryách však prináša nové rozmery.

Vedci sú na stope tajomstvu DNA

Vďaka úžasnému technologickému vývoju vznikajú nové vedné odbory. Jedným z nich je aj bioinformatika.

TECH_FM

Odhalili, prečo sú veľryby také obrovské

Gigantizmus veľrýb bol dlho záhadou. Už nie je.

Vzdali sa ropy, ponúknu tenisky z morských rias

Nerozpadnú sa po jednom daždi, nový materiál je určený na štandardné použitie.