
ti by mohli nakupovať lacný alkohol a cigarety z inej členskej krajiny únie elektronickou cestou bez toho, aby vôbec opustili svoje domovy.
Súd so sídlom v Luxemburgu tak potvrdil súčasnú interpretáciu zákonov EÚ, ktoré hovoria, že pre profit z nižších daní kdekoľvek v EÚ musia Európania do danej krajiny cestovať alebo povedané v britskom žargóne "nastúpiť na loď". Toto slovné spojenie sa vzťahuje na výlety trajektom premávajúcim cez Lamanšský prieliv medzi Francúzskom a Britániou so zámerom nakúpiť požadovaný tovar.
Ak by súd nákup alkoholu a cigariet cez internet povolil, britskej vláde by hrozilo, že príde o omnoho väčšie príjmy z daní ako jej európski partneri. Ministerstvo financií preto rozhodnutie súdu uvítalo a vyjadrilo uspokojenie, že súdny dvor zohľadnil pri rozhodovaní jeho argumenty. Vo svojom vyhlásení uviedlo: "Dnešné rozhodnutie znamená, že dane z cezhraničného nákupu alkoholu a cigariet zostávajú nezmenené... Vláda bude naďalej plne podporovať právo jednotlivcov profitovať z jednotného trhu EÚ, ale nezmení prístup k tým, ktorí chcú tieto práva zneužívať. Toto rozhodnutie je jasným víťazstvom vlády a zdravého rozumu."

Rozhodnutie súdu napäto očakávali práve britskí konzumenti, ktorí platia v porovnaní s ostatkom Európy vyššie dane z alkoholu a cigariet. Víkendové alebo denné plavby medzi Francúzskom a Britániou sú preto bežným prostriedkom mnohých britských spotrebiteľov, ktorí sa z nákupov v severnom Francúzsku vracajú s autami a dodávkami preplnenými vínom, pivom, alkoholom a cigaretami.
Ešte pred rozhodnutím súdu britská televízia BBC oznámila, že krajina by mohla prísť o miliardy libier z daňových príjmov, čo by mohlo následne viesť k zvýšeniu daní v iných oblastiach, aby sa straty vykompenzovali.