SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Canon predstavil nové kamery s HDV1080i

Uvedením dvoch vysoko prenosných 1,67 megapixelových ručných videokamier s 3 snímačmi CCD pre vysoké rozlíšenie (HD) – videokamera HD Canon XH A1E a videokamera HD Canon XH G1E – prináša Canon profesionálnu kvalitu videa s vysokým rozlíšením (High Definit

foto - canon

ion Video - HDV) 1080i novej generácii videokameramanov.

Na doplnenie k vlajkovej lodi XL H1 Canon teraz ponúka niekoľko všestranných videokamier HD určených pre nezávislých filmárov, pracovníkov elektronického spravodajstva, produkčné domy a vysielacie štúdiá. Nové videokamery pomáhajú ustanoviť spoločnosť Canon ako hlavnú firmu v prudko rastúcom sektore snímania HD: XH A1 má snímanie 25F a špecializované nastavenie gama Cine (kino) na dosiahnutie vzhľadu a pocitu ako z filmu a XH G1 predstavuje novú kategóriu produktov, ktorá má aj štandardné štúdiové pripojenia.

Skryť Vypnúť reklamu

Séria XH ponúka:

 • HDV1080i s 1,67 megapixelovým 3CCD zobrazovaním a snímaním 25F pre digitálnych filmárov
 • 20-násobný optický zoom Canon série L [35 mm ekvivalent 32,5-650 mm] so šošovkami z fluoritu a skiel s ultra nízkou disperziou (UD) a optickým stabilizátorom obrazu s veľkým rozsahom (typ s posuvom šošoviek)
 • Okamžitý AF pre veľmi rýchle automatické zaostrovanie; zaostrovací pomocník pri ručnom zaostrovaní
 • Pokrokový procesor DIGIC DV II optimalizovaný pre HD
 • Profesionálna pripojiteľnosť, s dvojkanálovým vstupom zvuku XLR: XH G1 navyše ponúka výstup HD-SDI, vstup/výstup časového kódu a vstupné konektory Gen lock pre spoluprácu viacerých kamier
 • foto - canon
 • Vyvážený kompaktný dizajn s optimálnym rozložením ovládačov
 • Interný systém akumulátorov pre zvýšenie univerzálnosti

Kvalita vysokého rozlíšenia
Obidve videokamery využívajú 1,67 megapixelový snímač 3CCD, ktorý bol po prvýkrát uvedený vo vlajkovej lodi videokamier Canon HD - v modeli XL H1. Pri snímaní HDV1080i je výsledkom neuveriteľne realistický video záznam.

Skryť Vypnúť reklamu

Norma HDV bola vyvinutá ako spôsob uchovávania videa s vysokým rozlíšením (HD) na lacných a široko dostupných kazetách MiniDV – HDV1080i (1440 x 1080 pixelov) poskytuje najvyššie možné rozlíšenie medzi normami. Pretože XH A1 a XH G1 používajú pixely s prirodzeným širokouhlým (16:9) pomerom 1,333:1, video sa v skutočnosti zobrazí v plnom rozlíšení 1920 x 1080 na displejoch HD.

Navyše je možný aj simultánny záznam fotografií: digitálne fotografie sa zachytia na praktické pamäťové karty MMC alebo SD. Záznam fotografií je ideálnym nástrojom pre rôzne strihové funkcie, napr. panel klipov, vyhľadávanie miest a pod.

20-násobný zoom pre HD
20-násobný optický zoom 4,5-90 mm ƒ/1,6-3,5 série L je skonštruovaný podľa najprísnejších noriem, využívajúc 48-ročné skúsenosti firmy Canon v oblasti vývoja objektívov pre televíziu. Fluoritové šošovky a sklá s ultra nízkou disperziou (UD) poskytujú výnimočnú ostrosť.

Skryť Vypnúť reklamu

V objektíve je zabudovaný optický stabilizátor obrazu s veľkým rozsahom, ktorý koriguje neželané vibrácie v celom rozsahu kmitočtov, a dva neutrálne sivé (ND) filtre, ktoré umožňujú, aby bola clona celkom otvorená aj pri najjasnejších podmienkach.

Samostatné prstence pre zaostrovanie, zoomovanie a ovládanie clony na objektíve umožňujú plné manuálne ovládanie hlavných parametrov. Mnohonásobné antireflexné vrstvy aplikované na všetkých povrchoch virtuálne eliminujú závoj, žiaru (flare) a chromatickú aberáciu. Vzdialenosť zaostrenia a ohnisková vzdialenosť sa dajú uložiť ako prednastavené a jednoducho sa k nim vrátiť presne a rýchlo.

foto - canon

Okamžitý AF
Okamžitý AF je nový systém automatického zaostrovania určený pre záznam s vysokým rozlíšením. HD kladie zvýšené nároky na zaostrovací systém, pretože chyby zaostrenia sú lepšie viditeľné. Využitím kombinácie dvoch techník AF (externé meracie snímače a TV AF) môže okamžitý AF rýchlo identifikovať vzdialenosť predmetu a zaostriť naň presne a zvýšenou rýchlosťou. Pri ručnom zaostrovaní je ako pomôcka pre používateľov k dispozícii zaostrovací pomocník (Focus Assist).

Skryť Vypnúť reklamu

DIGIC DV II
Uvedený v profesionálnej videokamere - vlajkovej lodi XL H1, je obrazový procesor Canon DIGIC DV II optimalizovaný pre zvýšené nároky pri spracovaní HD. DIGIC DV II obsahuje špeciálny systém potlačenia šumu, ktorý poskytuje obraz s nízkym šumom odlišujúci sa vynikajúcou reprodukciou farieb a širokým tonálnym rozsahom. Podobne ako jeho predchodca, DIGIC DV II má tiež oddelené cesty spracovania signálu pre video a fotografie: je možné simultánne zachytávanie 2 megapixelových snímok.

Pripojenia normalizované v profesionálnej praxi
Obe videokamery majú 2-kanálové priemyselne normované zvukové vstupy XLR, ktoré umožňujú pripojenie externých mikrofónov. Pre prácu v profesionálnych štúdiách má XH G1 výstupný konektor HD-SDI, ktorý umožňuje exportovať nekomprimovaný videosignál priamo do externých záznamových strojov.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre plynulé integrovanie do štúdia je určený vstup Gen lock a vstup/výstup časového kódu (vypínateľný), ktoré umožňujú synchronizáciu videokamery s inými videokamerami a rekordérmi pri viackamerovom snímaní.

Kompaktné a mobilné
Séria XH je výrazne kompaktnejšia než porovnateľné modely od konkurencie. Všetky ovládacie prvky sú umiestnené na telese videokamery kvôli intuitívnemu ovládaniu, pričom je maximalizované využitie priestoru. Zabudovaný 2,8” širokouhlý displej LCD sa vyklápa z hornej strany kamery a dá sa otočiť o 180°. K dispozícii je aj dostatočne veľký 0,57” elektronický hľadáčik (EVF) s 269 000 pixelmi.


Vnútorný akumulátor
Nový systém vnútorného akumulátora izoluje napájanie od vonkajších podmienok. Výsledkom je, že obidve videokamery majú väčší stupeň univerzálnosti pri snímaní: môžu pokračovať v snímaní aj pri nízkych teplotách, napríklad pri ktorých iné videokamery už nemusia fungovať. To je užitočné hlavne pre filmárov pracujúcich vonku.

Skryť Vypnúť reklamu
Vysvetlenie technológií:

Okamžitý AF
Rad XH obsahuje najnovšiu technologickú inováciu v oblasti videa pre HD od spoločnosti Canon – okamžitý AF. Pri záberoch a fotografiách s vysokým rozlíšením je potrebné mať oveľa presnejší systém automatického zaostrovania.

Ale konvenčné TV AF systémy majú pomalé reakcie na veľké zmeny vo vzdialenostiach predmetov a často sa mýlia pri pozadiach a hustým vzorovaním. Canonov okamžitý AF využíva kombináciu veľmi rýchlych externých snímačov AF na rýchle detekovanie vzdialenosti predmetu a presný snímač TV AF na veľmi jemné zaostrenie.

Optický stabilizátor obrazu s veľkým rozsahom
Canonov optický stabilizátor obrazu s veľkým rozsahom využíva nové spôsoby detekcie otrasov videokamery – spolu s gyroskopom objektívu – na lepší pohon posuvných elementov stabilizátora obrazu. Konvenčné systémy stabilizácie obrazu detekujú vibrácie stredných a vyšších kmitočtov, ale optický stabilizátor obrazu s veľkým rozsahom vie detekovať aj nízkofrekvenčné pohyby, ako je pomalý pohyb tela pri dýchaní. Tie sú mimo rozsahu bežných stabilizačných systémov, avšak HD rozlíšenie si vyžaduje, aby boli tiež potlačené.

Skryť Vypnúť reklamu

DIGIC DV II
DIGIC DV II je digitálny signálový procesor, ktorý je jedinečný vo videokamerách Canon. Po prvýkrát použitý vo vlajkovej lodi XL H1 - profesionálnej HD videokamere - je optimalizovaný pre zvýšený dátový tok a požiadavky HD. (Vysoko rýchle spracovanie dát 1080i si vyžaduje asi 4,5 krát vyššiu kapacitu než video SD.) DIGIC DV II obsahuje aj špeciálne optimalizovaný systém na potlačenie šumu, ktorý dodáva obraz s nízkym šumom odlišujúci sa vynikajúcou reprodukciou farieb a širokým tonálnym rozsahom.

DIGIC DV II je jadrom technológie Canon a poskytuje dve oddelené cesty spracovania video a foto signálov v jednej videokamere. Signály videa a fotografií majú rôzne požiadavky na farbu: rôznym spracovaním signálov sa dá dosiahnuť lepší výsledok. Výsledkom sú jasné a bohaté farby, ktoré sú verné pôvodne snímanému subjektu bez ohľadu na to, či ich sledujete na televízore alebo ako vytlačené fotografie.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Tech

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Technologické hračky

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Šéfa parlamentu Borisa Kollára v nemocnici najviac navštevovala bývalá manželka Linda Rezešová. Na fotografii sú na plese v Opere v roku 2008.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Peter Schutz

Jazdenie na nákladných vlakoch nie je romantika

Amin Palma skáče na vlaky v Mexiku aj v Čadci.

Na nákladných vlakoch musia byť čierni pasažieri pripravení na každé počasie, na bod mrazu aj horúčavy. Na snímke je jeden z Aminových spolujazdcov.
 Presvedčí Kristen Stewart v úlohe princeznej Diany?

Neprehliadnite tiež

Podcast Klik

Klik: Radíme, ako vybrať slúchadlá, mobil či notebook pod stromček

Sprievodca nakupovaním technologických darčekov.

Podcast Klik.
Tieň sondy Hajabusa 2 na povrchu asteroidu Ryugu.
Podcast Tech_FM

Výpredaje majú problém, všetko skupujú roboty

Čo spôsobujú nové technológie.

Vedátorský podcast

Čierne diery sú sochármi vesmíru

Rozhovor s Norbertom Wernerom.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 2. Bývanie v meste predlžuje život
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Aká je chémia vôní
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 3. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 4. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 5. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 8. Aká je chémia vôní
 9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 10. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 29 336
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 17 957
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 13 958
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 10 985
 5. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 489
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 401
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 036
 8. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 735
 9. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí 7 490
 10. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 7 421