Canon predstavil šesť tlačiarní tretej generácie

Spoločnosť Canon uviedla ako súčasť tretej generácie radu PIXMA šesť nových tlačiarní dosahujúcich kvalitu fotolaboratória: tlačiarne iP1300, iP1700, iP3300, iP4300, iP5300 a iP6700D.

foto - canon

Tieto tlačiarne PIXMA, ktoré využívajú výhody plynúce z jedinečného spojenia digitálneho zobrazovania, manipulácie s médiami a know-how tlačovej hlavy spoločnosti Canon, sa tiež vystavujú na obdiv svojím nápaditým dizajnom typickým pre nový rad.

Nadväzujú na tradíciu tlačiarní PIXMA vo vytváraní detailne jemných výtlačkov v kvalite fotolaboratória pri súčasnom zachovaní výnimočne vysokej rýchlosti tlače.

V podobe modelu iP4300 predstavuje spoločnosť Canon nasledovníka modelu PIXMA iP4200, najpredávanejšej atramentovej tlačiarne v Európe. Tlačiareň iP5300 vytvára nové rekordy radu PIXMA – radikálne skracuje dobu tlače jednej fotografie formátu 10 x 15 cm (4” x 6”) iba na 21 sekúnd. Model iP6700D nahrádza ocenenú tlačiareň iP6600D. S touto novou generáciou je PIXMA ešte dokonalejšia.

Nový rad fotografických tlačiarní PIXMA sa vyznačuje:

 • Vynikajúcou kvalitou fotografickej tlače, ktorá je podporená novou generáciou technológie tlačovej hlavy FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Enginee-ring), vytvárajúcou 1pl kvapôčky atramentu (podľa modelu) a systémom ChromaLife100, ktorý zaručuje výnimočnú životnosť výtlačkov.
 • Nápaditým dizajnom, ktorý v sebe spája funkčnosť a eleganciu a drží krok s trendom moderných, technologicky vyspelých domácností.
 • Kompletným radom moderných tlačových funkcií, vďaka ktorým je fotografická tlačiareň schopná splniť každú požiadavku vrátane priamej tlače, kompatibility s radom typov a veľkostí médií a rozšírenej funkčnosti (podľa modelu).

Tretia generácia obohacuje rad PIXMA o niekoľko nových modelov a zásadný technologický rozvoj. Hviezda medzi modelmi iP5300, tlačiaca bezokrajové fotografie 10 x 15 cm (4” x 6”) za necelých 21 sekúnd, stanovila nový rýchlostný rekord produktov PIXMA.

Tlačiareň, ktorej maximálne rozlíšenie je 9600 x 2400 dpi, využíva pri tlači 9 µm mikrotrysky, ktoré vystreľovaním 1pl kvapôčok atramentu vytvárajú výtlačky kvality fotolaboratória.

foto - canon

Model iP5300 so spôsobilosťou PictBridge dokáže používateľovi ponúknuť aj flexibilný rad doplnkových tlačových funkcií vrátane automatického duplexu, dvojcestného podávania papiera a priamej tlače na DVD a CD.

Kvalita fotolaboratória so súčasným udržaním vysokej rýchlosti je typickou vlastnosťou všetkých šiestich tlačiarní, dokonca aj modelu vstupnej úrovne – iP1300 – s výstupom iba za 70 sekúnd. Tlačiarne iP1300, iP1700 a iP3300 ponúkajú skvelý pomer výkonu a ceny bez toho, aby nútili zákazníka znižovať nároky na kvalitu. Každý model pracuje s rozlíšením 4800 x 1200 dpi, pričom pre výtlačky kvality fotolaboratória využívajú 2pl kvapôčky atramentu.

Produkty vyššej úrovne, iP4300, iP5300 a iP6700D ponúkajú rozlíšenie 9600 x 2400 dpi. Pretože pri tlači využívajú len 1pl kvapôčky atramentu, dokážu dôsledne zachovať čistotu farieb a zároveň dokážu maximalizovať rýchlosť tlače.

Charakteristikou nových tlačiarní PIXMA je tiež nový nápaditý dizajn. Obzvlášť pôsobivý je model iP5300, ktorého čierno-strieborná povrchová úprava, ktorá je úplne ohromujúca. Celý rad sa dočkal aj vylepšenia ovládacích prvkov – prvotriedny model iP6700D sa vyznačuje plnofarebnou LCD obrazovkou s uhlopriečkou 3,5” (8,9 cm) a ovládacím panelom, pomocou ktorého možno tlačiť na médium o veľkosti A4 list s až 35 kontaktnými kópiami obrázkov a spúšťať rad sofistikovaných zobrazovacích nástrojov, ako je napríklad korekcia efektu červených očí.

Zatiaľ čo modely iP1300 a iP1700 používajú praktický, takmer bezúdržbový systém zásobníkov FINE, tlačiareň strednej triedy iP3300 ponúka spotrebiteľom za novozníženú cenu tlač so samostatnými zásobníkmi atramentu.

foto - canon

Ekonomický systém Canon samostatných zásobníkov atramentu využívajú aj tlačiarne iP4300, iP5300 a iP6700D. Systém Canon ChromaLife100, ktorý dodáva výtlačkom uloženým vo fotoalbume až 100-ročnú životnosť, je teraz súčasťou všetkých nových výrobkov PIXMA, bez ohľadu na používaný systém zásobníkov.

S tlačiarňou PIXMA má každý používateľ možnosť výberu tej najvhodnejšej tlačovej funkcie. Aj keď sa dá každý produkt PIXMA za účelom rýchlej tlače veľmi ľahko pripojiť cez port USB k počítaču a každý sa dodáva so všetkým potrebným zobrazovacím softvérom, disponujú všetky modely (okrem iP1300 a iP1700) rozhraním USB 2.0 Hi-Speed a priamou tlačou PictBridge.

Používateľom, ktorí požadujú ešte väčšiu flexibilitu, ponúka zariadenie iP6700D multiformátovú priamu tlač z pamäťovej karty a tiež IrDA a voliteľné pripojenie Bluetooth (pomocou samostatnej jednotky Bluetooth BU-20). Bez prílišnej námahy sa dajú vytlačiť dokonca fotografie uložené v mobilnom telefóne.

Dvojcestné podávanie papiera sa pri modeloch iP3300, iP4300, iP5300 a iP6700D robí pomocou predného a zadného priečinka a umožňuje súčasné ukladanie fotografického aj obyčajného papiera. Táto vlastnosť je praktická v prípade pravidelnej tlače dokumentov a fotografií.

Tlačiarne iP4300, iP5300 a iP6700D sú navyše vybavené funkciou automatického duplexu, pomocou ktorej možno tlačiť obojstranné texty a fotografie a tiež funkciou priamej tlače na kompatibilné DVD alebo CD. Všetky nové tlačiarne PIXMA podporujú celú škálu médií Canon, od veľkosti platobnej karty po veľkosť A4.

Fotografické tlačiarne PIXMA sa dodávajú so softvérom Canon pre spracovanie obrazu:

 • Easy-PhotoPrint – tlačí fotografie v troch jednoduchých krokoch. Okrem iného uľahčuje výber médií, zmenu veľkosti výstupu a zahŕňa ďalšie funkcie, ako napríklad zaostrenie tváre (korekcia rozostrených tvár), korekcia efektu červených očí alebo digitálne vyhladenie tváre (potlačenie vrások).
 • Easy-WebPrint (len Windows) – ikona tohto programu je na lište Explorera. Program nastavením správnej veľkosti výstupu zabraňuje strate akýchkoľvek dát pri tlači webovej stránky, čím nielen šetrí čas, atrament a papier, ale zbaví vás tiež obáv z tlače z internetu.
 • PhotoRecord (len Windows) – uľahčuje používateľom tlač vlastného fotoalbumu a tlač na obojstranný fotografický papier Canon.
 • CD-LabelPrint – zjednodušuje priamu tlač na potlačiteľné DVD a CD (iP4300, iP5300, iP6700D). Tlačiarne PIXMA sú kompatibilné so systémami Windows 98/Me/2000/XP a Mac OS X v10.2.8 až 10.4.

foto - canon

Konkurenčné výhody hardvérových technológií tlačiarní Canon sa plne realizujú pri použití originálnych fotografických médií a atramentov Canon. Stále sa rozširujúca rôznorodá ponuka médií Canon bola vyvinutá špeciálne pre tlač s technológiou Canon FINE. Fotografické papiere a médiá sa ponúkajú v širokom spektre formátov (vrátane mininálepiek), povrchových úprav (od matných, cez pololesklé až po super lesklé) a veľkostí (od platobnej karty a nového rozmeru 10 x 18 cm (4” x 7,1”) po 8” x 10” (20 x 25 cm) a A4).

Lesklý fotografický papier pre každodenné použitie Everyday Use (GP 501) predstavuje ideálny ekonomický spôsob, ako sa podeliť o svoje fotografie. Fotografický papier Photo Paper Pro (PR-101), vlajková loď spoločnosti Canon, zabezpečuje profesionálne výsledky najvyššej kvality a maximálnej životnosti. Obojstranný fotografický papier (PP-101D 13 x 18 cm (5” x 7”) a PP-101D A4) je k dispozícii aj s veľmi kvalitnou súpravou fotoalbumu (PAK-101).

foto - canon

Patentovaná polovodičová výrobná technológia Canon sa používa na výrobu tlačových hláv s mimoriadne vysokým počtom a veľkou hustotou tlačových trysiek. Umožňuje tlačiarňam Canon dosahovať popredné tlačové rýchlosti a fotografickú kvalitu pri tlači dokumentov a fotografií. Tlačové hlavy vyrobené touto technológiou dokážu na jednu stranu papiera naniesť viac atramentu za kratšiu dobu, než je tomu pri tradičnej atramentovej technológii. Zabezpečujú tým rýchlu tlač bezokrajových fotografií.

Tlačové hlavy FINE každú sekundu s mimoriadnou presnosťou vystrelia z mikrotrysiek o priemere približne 9 m milióny mikroskopických kvapôčok o minimálnom objeme 1 pikoliter (podľa modelu), ktoré sú výnimočne konzistentné a presné. Dosahujú tak tlač kvality fotolaboratória bez viditeľnej zrnitosti.

Aby dokázali zabezpečiť vyššiu odolnosť voči blednutiu, podporujú fotografické tlačiarne PIXMA Canon ChromaLife100 – systém originálnych atramentov Canon na báze farbiva, ktoré poskytujú výnimočne široký farebný gamut a špeciálneho fotografického papiera navrhnutého tak, aby dosahoval optimálne výsledky pri tlači s tlačovými hlavami FINE.

Výsledkom tohto technologického „trojuholníka“, tvoreného dizajnom trysiek, atramentom a médiami, je kvalita tlače, ktorá smelo konkuruje kvalite a životnosti fotografií s halogenidmi striebra. Fotografie odolávajú blednutiu po dobu 100 rokov, ak sú uložené v albumoch, 30 rokov pri vystavení pod sklom a 10 rokov, ak sú vystavené pôsobeniu vzduchu.

Najčítanejšie na SME Tech


Hlavné správy zo Sme.sk

SVET

Minúta po minúte: Prezidentské voľby vo Francúzsku vrcholia

Prvé kolo mal podľa prvých odhadov ovládnuť Emmanuel Macron.

KOMENTÁRE

Keď sa Rostasov slovník dostane na univerzitu

Nemala by sa práve masmediálka ozvať, že hoaxy deformujú spoločnosť?

ŠPORT

Svet sa počas neho na chvíľu zastaví. Hrá slávne El Clásico

V nedeľu hrá Barcelona na pôde svojho rivala.

Neprehliadnite tiež

Odhalili katastrofu, ktorá mohla stvoriť moderného človeka

Vďaka nákresom z najstaršieho zachovaného chrámu vedci určili, kedy Zem zasiahla obrovská kométa.

Test: Huawei P10 je skvelý fotomobil, ktorému chýbajú inovácie

Čínsky výrobca ponúka ďalší vynikajúci smartfón, no za cenu, ktorú si nezaslúži.

Čínska vesmírna loď sa spojila so stanicou na obežnej dráhe

Peking má ambíciu vyslať podobné výskumné vozidlo aj na Mars.

DETSKÁ RUBRIKA

Somáre sú na ťažkú prácu ako stvorené, našu ľútosť nepotrebujú

Osly si obľúbila aj egyptská vládkyňa Kleopatra, ktorá sa údajne kúpala v ich mlieku.

Inzercia - Tlačové správy


 1. Recenzie.sme.sk udelili 60 certifikátov Ocenený expertmi
 2. 5 krokov k vlastnému bývaniu
 3. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
 4. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
 5. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
 6. Inteligencia vo všetkom
 7. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo
 8. Continental spúšťa dlhodobý test pneumatík s vodičmi z Facebooku
 9. Čo sa môže stať, keď šetríte na zateplení?
 10. Nové auto alebo radšej jazdenka? 9 rád pre správne rozhodnutie
 1. Advokáti budú v stredu bezplatne radiť v 8 mestách
 2. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
 3. Apartmány s výnosom až 4% v lyžiarskom stredisku Obergurgl
 4. Finále súťaže CEWE Fotokniha roka 2016
 5. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
 6. Východniari investujú do bývania spomedzi regiónov najviac
 7. Recenzie.sme.sk udelili 60 certifikátov Ocenený expertmi
 8. Rodinná dovolenka v Burgenlande
 9. 5 krokov k vlastnému bývaniu
 10. Pôžička, ktorá odmeňuje? Nie, nepomýlili sme sa
 1. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 22 041
 2. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 10 151
 3. Nové auto alebo radšej jazdenka? 9 rád pre správne rozhodnutie 8 692
 4. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 7 037
 5. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo 4 082
 6. 5 krokov k vlastnému bývaniu 3 861
 7. Moderný bungalov očami mladých architektov 1 905
 8. Rodinná dovolenka v Burgenlande 1 794
 9. Continental spúšťa dlhodobý test pneumatík s vodičmi z Facebooku 1 604
 10. Budú Slováci čoskoro ovládať svoje domácnosti cez smartfón? 1 597

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop